You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Vložené podivné znaky

Re: Vložené podivné znaky

Goto Page: 1 2 Next

#1 Vložené podivné znaky

Posted by: Nethorx | Date: 2019-12-14 21:29 | IP: IP Logged

Při práci mo PsPad občas vloží do souboru řádek podivných, asi japonských znaků,
špatně se mažou a nejdou ani pořádně zkopírovat. Chovají se divně. Zkoušel jsem přeinstalaci PsPadu, Upgrade, portable verzi i kontrolu Ntb Antivirem. Nic.
Stává se mi to pouze na Ntb (Win 10) ale poměrně často, tak obden a taky se mi takto nevědomě 'počmáraný' soubor občas podaří odeslat na server, což je vážný problém.
Na stolním PC (Win7) používám PsPad dlouhá léta a nikdy se mi nic takového nepřihodilo, nevíte v čem může být problém?

Kousek se mi povedlo zkopírovat, ale ve zdoji je to dlouhý řádek:
.G蕰װy {

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: vbr | Date: 2019-12-16 21:08 | IP: IP Logged

Nethorx:
Při práci mo PsPad občas vloží do souboru řádek podivných, asi japonských znaků,
špatně se mažou a nejdou ani pořádně zkopírovat. Chovají se divně. Zkoušel jsem přeinstalaci PsPadu, Upgrade, portable verzi i kontrolu Ntb Antivirem. Nic.
Stává se mi to pouze na Ntb (Win 10) ale poměrně často, tak obden a taky se mi takto nevědomě 'počmáraný' soubor občas podaří odeslat na server, což je vážný problém.
Na stolním PC (Win7) používám PsPad dlouhá léta a nikdy se mi nic takového nepřihodilo, nevíte v čem může být problém?

Kousek se mi povedlo zkopírovat, ale ve zdoji je to dlouhý řádek:
.G蕰װy {

Zdravim,
mohlo by se jednat o problem zminovany v sekci:
forum.pspad.com
- bohuzel se nejakou dobu nedari identifikovat konkretni okolnosti vzniku techto chyb, coz by umoznilo nasimulovani problemu a hlednai vlastnich pricin.
Mohlo by pomoci zuzeni na konkretni editacni kroky, pri nichz se chyba prijevi (napr. proste psani z klavesnice, vkladani ze schranky, vkladani "klipu"; prace se sitovymi disky nebo i lokalne apod.).
Zajimave by asi pro autora PSPadu mohlo byt, pokud by vedle zminenych editacnich kroku bylo mozne srovnat vychozi podobu (napr. ze zalohy) a takto destruktivne zmenenou po projeveni chyby.

zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: janober | Date: 2020-01-31 08:33 | IP: IP Logged

Také se mi to stalo nedávnosad smiley

--
Honza

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: MartyOS | Date: 2021-06-23 13:55 | IP: IP Logged

Potvrzuji stává se mi to v posledním roce používám vždy aktuální verzi, pár indicií:

-Jsou to jen delší soubory než 500kb, u malých sem to nezaznamenal
-Používám přímé ukládání a otevírání z FTP
-Znaky se objeví ale nejsou v seznamu kroků které se dají vrátit zpět, když vrátím změny zpět znaky tam zůstanou
-Je to vždy jeden řádek, vždy celý, čím víc znaků na řádku bylo tím víc je jich tam zkomolených některé původní znaky mezi těmi zkomolenými zůstanou
-Pokud si zobrazím netisknutelné znaky, tak jsou některé reprezentovány mezerou (ne bullet jako je vyznačena standardní mezera)
-Nebývá to na konci dokumentu

-Dělá to 64b 5.0.8(589) i 23b verze

-Dělá to jak u barevného schématu SlateGray tak u výchozího

-Používám IDE Style Windows 10 Office Dark2
-OS Windows 10 Pro, Verze 20H2, tmavé rozhraní

Dost nepříjemné když se to propisuje na živý server a jediná možná oprava je znovu řádek napsat celý, když nevím jaký kód tam byl.
Navíc to někdy zjistím až s hlášeným bugem z aplikace, protože to v kódu na 80 000 řádcích prostě nenajdu
Ve verzi 64b 5.0.8(589) mi to dělá několikrát za den, program pak většinou spadne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: pspad | Date: 2021-06-23 14:05 | IP: IP Logged

Díky za hlášení. Zřejmě jde o 5.0.6 (589), 5.0.8 ještě nemám.

V 5.0.7 (developer forum) by to už nemělo být tak časté.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: lascort | Date: 2021-06-29 14:27 | IP: IP Logged

Chyba se opakuje i ve verzi 5.0.7 (659) x64.
V php souboru mi to přepsalo 25. řádek znaky "ÿ " ($00FF $0020 $0020 $0020).

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: Vany | Date: 2021-09-03 12:52 | IP: IP Logged

to vypadá na špatnou alokaci paměti

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: blahapet | Date: 2021-09-04 04:55 | IP: IP Logged

Měl jsem ten samý problém s vkládanými znaky a ještě program každou chvíli padal. Stáhnul jsem si starší verzi 5.0.3 a je již v pořádku, viz.: forum.pspad.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: Vany | Date: 2021-11-05 16:08 | IP: IP Logged

vzhledem k tomu, jak často se to tu vyskytuje, možná by nebylo od věci vysledovat, na kolikátém řádku souboru to dělá, poněvadž bych podezříval mechanismus načítání souboru jako pole řádků v paměti a někde ulítne pointer...

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: matosimi | Date: 2021-11-09 08:36 | IP: IP Logged

zdravim, stava sa to aj mne a je to celkom otrava uz sa mi podarilo aj commitnut kod ktory obsahoval tieto znaky.
Pouzivam 5.0.6 (589).
image
image

tentokrat sa mi to zjavilo na 2 miestach. Predtym na troch, uplne ine riadky.
Najhorsie je, ze neviem kedy sa to stane, pridem na to len tak, ze pustim kompilaciu a zrazu fail.

Zaroven pri prepinani tabov (celkom nahodne, ale stane sa to po par pokusoch):
image

Mozno to spolu suvisi...

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR