You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Vložené podivné znaky

Vložené podivné znaky

#1 Vložené podivné znaky

Posted by: Nethorx | Date: 2019-12-14 21:29 | IP: IP Logged

Při práci mo PsPad občas vloží do souboru řádek podivných, asi japonských znaků,
špatně se mažou a nejdou ani pořádně zkopírovat. Chovají se divně. Zkoušel jsem přeinstalaci PsPadu, Upgrade, portable verzi i kontrolu Ntb Antivirem. Nic.
Stává se mi to pouze na Ntb (Win 10) ale poměrně často, tak obden a taky se mi takto nevědomě 'počmáraný' soubor občas podaří odeslat na server, což je vážný problém.
Na stolním PC (Win7) používám PsPad dlouhá léta a nikdy se mi nic takového nepřihodilo, nevíte v čem může být problém?

Kousek se mi povedlo zkopírovat, ale ve zdoji je to dlouhý řádek:
.G蕰װy {

Options: Reply | Quote | Up ^

#2 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: vbr | Date: 2019-12-16 21:08 | IP: IP Logged

Nethorx:
Při práci mo PsPad občas vloží do souboru řádek podivných, asi japonských znaků,
špatně se mažou a nejdou ani pořádně zkopírovat. Chovají se divně. Zkoušel jsem přeinstalaci PsPadu, Upgrade, portable verzi i kontrolu Ntb Antivirem. Nic.
Stává se mi to pouze na Ntb (Win 10) ale poměrně často, tak obden a taky se mi takto nevědomě 'počmáraný' soubor občas podaří odeslat na server, což je vážný problém.
Na stolním PC (Win7) používám PsPad dlouhá léta a nikdy se mi nic takového nepřihodilo, nevíte v čem může být problém?

Kousek se mi povedlo zkopírovat, ale ve zdoji je to dlouhý řádek:
.G蕰װy {

Zdravim,
mohlo by se jednat o problem zminovany v sekci:
forum.pspad.com
- bohuzel se nejakou dobu nedari identifikovat konkretni okolnosti vzniku techto chyb, coz by umoznilo nasimulovani problemu a hlednai vlastnich pricin.
Mohlo by pomoci zuzeni na konkretni editacni kroky, pri nichz se chyba prijevi (napr. proste psani z klavesnice, vkladani ze schranky, vkladani "klipu"; prace se sitovymi disky nebo i lokalne apod.).
Zajimave by asi pro autora PSPadu mohlo byt, pokud by vedle zminenych editacnich kroku bylo mozne srovnat vychozi podobu (napr. ze zalohy) a takto destruktivne zmenenou po projeveni chyby.

zdravim,
vbr

#3 Re: Vložené podivné znaky

Posted by: janober | Date: 2020-01-31 08:33 | IP: IP Logged

Také se mi to stalo nedávnosad smiley

--
Honza

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2020 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR