You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Goto Page: 1 2 3 4 5 Next

#1 Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: arqai | Date: 2015-06-09 08:50 | IP: IP Logged

image

From time to time, I noticed a line being replaced by these characters, as far as I can recall it usually happens at the start/end tag of a php code, but if I think about a year back, it also happened to a regular line of code, or at least part of it.
Does anyone know what would cause this? All char encoding is and was UTF-8, no conversion.

----------------

Občas se stává, že se nějaká řádka přepíše na ty znaky viz screen, pokud si pamatuju správně, tak se to ve většině případů stávalo u začátečních nebo koncových tagů php kódu, ale myslím, že cca před rokem jsem to zachytil i u normálního kódu, nebo alespoň jeho části.
Neví někdo, co by to mohlo způsobovat? Znaková sada byla vždycky utf-8 a nic jsem nepřeváděl tam a zpět.

Ani si nejsem jistý, jestli je to bug, nebo to spíš může mít něco společného s W8 a vůbec netuším, pod čím bych to tady na foru hledal, zkousel jsem, ale nic jsem nenašel.
Nic hrozneho to neni, kdyz ten soubor ulozim a nevsimnu si, debugger to vzdycky nahlasi, spis me zajimalo, jestli to muze delat muj system.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: Andreas | Date: 2015-06-09 09:24 | IP: IP Logged

Version?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: vbr | Date: 2015-06-09 09:30 | IP: IP Logged

Zdravim,
od pohledu to opravdu vypada na chybne prekodovani mezi utf-8 a lokalnimi kodovanimi, ke kteremu by z nejakych duvodu doslo - pripadne se ztratou casti bajtu nebo spatnym prirazenim skupin bajtu pro znaky.
Da se chybny segment zkopirovat jako text a vlozit sem vedle originalniho zpravneho textu?

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: arqai | Date: 2015-06-13 09:23 | IP: IP Logged

v 4.6.0 (2660)

vbr:
Zdravim,
od pohledu to opravdu vypada na chybne prekodovani mezi utf-8 a lokalnimi kodovanimi, ke kteremu by z nejakych duvodu doslo - pripadne se ztratou casti bajtu nebo spatnym prirazenim skupin bajtu pro znaky.
Da se chybny segment zkopirovat jako text a vlozit sem vedle originalniho zpravneho textu?

vbr

Diky za odpoved, zkopirovat to nejde, ted se mi to znovu stalo, tak jsem to nechal, jak to je:

image

Pokud to zkopiruji a vlozim sem, vyjde z toho pouze toto:
ÿ

Pokud zkopiruji vice radku, zkopiruje se vse pred tim a nic potom:
public function id()
{
return $this->_id;
ÿ

Kdyz dam hex edit mode a zkopiruji pouze ten znak, ukaze se:
üd

HEX pro ty znaky vypada takto (zacinam na _id; u return $this->_id;)

5F00 6900 6400 3B00 0D00 0A00 FF00 0000 2000 2000 FC64 0D00 2000 2000

Pokud to dam na pastebin, ukaze se
The uploaded file has been accepted. A total of 6 characters were filtered due to being outside the bounds of our ASCII character set restrictions.

pokud to dam na textuploader.com, urizne se to zase za tim prehlaskovanym y
textuploader.com/nkvn

tady je primy odkaz na txt
split.txt

Jak říkám, není to nic podstatného, jen jsem se chtěl zeptat, jestli se s tím někdo nesetkal.

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-06-13 09:23 by arqai.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: pspad | Date: 2015-06-13 09:48 | IP: IP Logged

Jakým způsobem se to "znovu stalo"? Je možné ten postup zopakovat?

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: arqai | Date: 2015-06-13 13:52 | IP: IP Logged

Tezko rict, jestli se mi podari najit nejaky zpusob, jak to zopakovat, vypada to hodne nahodne.

Bohuzel si toho vzdy vsimnu az pote, kdy soubor ulozim a php debugger vyhodi chybu.
Ten posledni incident se stal, kdyz jsem otevrel soubor z projektu, upravil jsem kousek kodu kolem radku 68, ulozil a nacetl stranku, ktera ten php soubor pouziva.
Predpokladam, ze se to stane pri otevreni souboru a nema to vubec souvislost s tim, jestli sahnu do kodu, jelikoz byla premazana zavorka na radku 228.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: Gorlash | Date: 2015-07-06 23:09 | IP: IP Logged

I'm not sure whether I should post to this thread or not, since I can't actually read the posts, but I *am* periodically seeing the same issue, which is having non-text characters appear at beginning of line.

I am using build 2658, on Win7/64-bit
It only occurs occasionally, which makes it difficult to determine what I may have done to cause this... I've only been seeing this for the last month or two; it *may* coincide with upgrading to build 2658, though I cannot be sure...

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: jiripolacek | Date: 2015-07-21 16:00 | IP: IP Logged

Mám stejný problém. Vzhledem k tomu, že "nesmyslné znaky" udělají z .php skriptu bílou obrazovku a tím shodí web, myslím, že je to dost citelný problém. Zatím se mi nepodařilo zjistit, v kterých situacích se znaky objevují, náhodně na ně narazím, když web najednou nefunguje...
Takto "poškozený" soubor by Vám asi nepomohl...
Doufám, že brzy bude tenhle "bug" vyřešený...

Ještě přidávám: Také mám Windows 7, 64 bit

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-07-21 16:00 by jiripolacek.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: pspad | Date: 2015-07-21 16:35 | IP: IP Logged

Zkuste mi poslat poskozeny soubor.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Line replaced by gibberish characters / Nesmyslné znaky nahrazují řádek

Posted by: Gorlash | Date: 2015-07-31 01:28 | IP: IP Logged

This just happened to me again... I had the following lines in a batch file:

::cd %PLUTO%\tools
bdaddr.exe
start "" autoit_command.bat

I added the two colons in the cd line, and saved. After the save was complete, the line contained the following; I'm including it as an image, because I was not able to copy/paste the actual text - I think they must be characters that Firefox does not understand...

www.flickr.com

I am using PsPad build 2658 on Win7/64-bit

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 3 4 5 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR