You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Problém s kódováním souborů

Problém s kódováním souborů

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next

#11 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Vany | Date: 2009-07-18 22:20 | IP: IP Logged

Evangelizaci bych si odpustit mohl, ale cist porad dokola nekolikrat mesicne na foru podobne dotazy ohledne kodovani uz me trochu unavuje. Pritom by stacilo to forum jen prohledat a odpoved si precist.

Proste automaticka detekce mezi windows-1250 a iso-8859-2 nefunguje spolehlive a jednou sice pracnou, ale funkcni cestou je vkladat do kazde html stranky zakomentovane znaky s diakritikou (idealne vsechny, tj. i znaky dale v textu nepouzite), dle kterych PSPad kodovani spravne rozpozna a druhou cestou je pouzit kodovani univerzalni, ktere PSPad rozpozna spolehlive (viz napoveda Konverze kodovych stranek).

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: pspad | Date: 2009-07-19 07:00 | IP: IP Logged

CP1250 a ISO-8859-2 se lisi jen asi 2 znaky znaky s diakritikou. Pokud v souboru tyto znaky nejsou, neni podle ceho detekovat!
To je stejne, jako kdyz mate kodovani UTF-8 a nepouzijete v souboru diakritiku. Pak neni absolutne zadny rozdil mezi CP1250 a UTF-8

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: perpentykl | Date: 2009-07-21 07:39 | IP: IP Logged

Jedná se o tento soubor: www.praminek.cz
je tam dostatek textu, stejně jako na jiných stránkách webu, kde však PSPad kódování pozná.
Pracuji na nových stránkách, které by měly být spuštěny 1.9., tam bude RS a budou samozřejmě už v UTF. Jenže tyhle staré je potřeba ještě občas aktualizovat a to ručně ve zdroji sad smiley Tedy ten soubor je naprosto totožný s tím, který mám na disku.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: pspad | Date: 2009-07-21 10:01 | IP: IP Logged

Zkusil jsem soubor otevrit.
nastavil jsem si predtim v menu format kodovou stranku OEM, zapnul jsem autodetekci a otevrel ten soubor.
PSPad jej spravne detekoval jako CP1250

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: perpentykl | Date: 2009-07-21 10:28 | IP: IP Logged

Upgradoval jsem PSPad na 4.5.4 a už to otvírá správně... Omlouvám se všem, které jsem obtěžoval.

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: padder | Date: 2009-09-15 19:00 | IP: IP Logged

vyreseny problem = neni se za co omlouvat!

Bohuzel, mam podobny problem, verze 4.5.4 na anglickych XP - at udelam cokoliv, pspad mi ulozi nepouzitelny kod > typicky chybi Č

viz tyhle dva soubory napsane a ulozene z fleku z pspadu [vsecko kodovani Format/Stav.radek souhlsi]:

caare.co.uk [win kod]
caare.co.uk [iso kod]

chvilemi jsem fakt nevedel jestli jsem se zblaznil ja nebo pocitac nebo oboji sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Vany | Date: 2009-09-15 22:36 | IP: IP Logged

v UTF-8 to dělá taky?

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: pspad | Date: 2009-09-16 02:35 | IP: IP Logged

padder:
vyreseny problem = neni se za co omlouvat!

Bohuzel, mam podobny problem, verze 4.5.4 na anglickych XP - at udelam cokoliv, pspad mi ulozi nepouzitelny kod > typicky chybi Č

viz tyhle dva soubory napsane a ulozene z fleku z pspadu [vsecko kodovani Format/Stav.radek souhlsi]:

caare.co.uk [win kod]
caare.co.uk [iso kod]

chvilemi jsem fakt nevedel jestli jsem se zblaznil ja nebo pocitac nebo oboji sad smiley

Je treba v ovladacich panelech / Regional settings nastavit Czech.

Options: Reply | Quote | Up ^


#19 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: padder | Date: 2009-09-27 18:45 | IP: IP Logged

vyreseno, s pomoci ZEFa (diky)

stacilo v C Panel/Regional&Language Options nastavit "Czech" pro standards&format - pri cemkoliv jinem zacene pspad ukladat nesmysly.

Tusi nekdo jestli by to nejak mohlo souviset s [ne]nainstalovanyma kodovacima stranakama? [zalozka Advanced, Regional&Language Options]

A vubec, ma takove chovani logiku?

ps: zaplatpanbu ze uz mame UTF a casy manualniho prekodovavani jsou vicemene za nami...

Options: Reply | Quote | Up ^


#20 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: padder | Date: 2009-09-27 18:46 | IP: IP Logged

ah , az ted jsem si vsiml odpovedi... i tak diky!

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR