You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Problém s kódováním souborů

Problém s kódováním souborů

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next

#21 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: padder | Date: 2009-09-27 18:48 | IP: IP Logged

pspad:

Je treba v ovladacich panelech / Regional settings nastavit Czech.

aha, az ted jsem si vsiml ze PSPAD uz odpovedel odpovedi... kazdopadne diky! podpora jak ma byt

Options: Reply | Quote | Up ^


#22 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: VasaB | Date: 2009-10-27 23:24 | IP: IP Logged

Mám anglické W7, regional setting (i vše další, co jen jde) v Control Panels na Czech a přesto se mi iso-8859-2 i win-1250 chová stejně, jak je zde popisováno.

Options: Reply | Quote | Up ^


#23 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Luke_ | Date: 2009-11-09 09:25 | IP: IP Logged

Dobry den,

mam Win 7 ceskou verzi, testoval jsem verzi 4.5.0, 4.5.4, 4.5.5 a ve vsech mam problem s kodovanim souboru win1250.
Kdyz otevru jakykoliv soubor, ktery obsahuje č,ě...tak se zobrazi spatne, v poznamkovem bloku jsou OK.

Pokud jsem nainstaloval verzi 4.2.5 (posledni build pro win95), funguje vse bez problemu. Tady mi ovsem chybi nektere funkce, takze mi nevyhovuje.

Procetl jsem tento thread a v regional settings mam samozrejme zvoleno czech - jak jinak u CZ win7.

Nejake napady? Pripada mi, jako by PSPad uplne ignoroval Win1250 sad smiley(

image

Edited 1 time(s). Last edit at 2009-11-09 09:32 by Luke_.

Options: Reply | Quote | Up ^


#24 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: pspad | Date: 2009-11-09 10:21 | IP: IP Logged

PSPad neignoruje CP1250. Zkuste Czech prestavit na English, potvrdit a zpet nastavit na Czech

Options: Reply | Quote | Up ^


#25 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Luke_ | Date: 2009-11-09 10:44 | IP: IP Logged

Chapu, ze neignoruje CP1250, vyzkouseno...mistni nastaveni na anglicke -> restart, test pspadu, prepnuti na ceske -> restart a porad stejne chovani viz obrazek...

Nahore je puvodni text zapsany v notepadu, dole je pak stejny text napsany v PSPadu, ktery po ulozeni smaze hacky u nekterych znaku...je videt rozdil mezo notepadem a pspadem...

Nevim, kde delam chybu :(

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#26 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Luke_ | Date: 2009-11-10 09:55 | IP: IP Logged

PSPad pouziva vice nez milion lidi a nikdo nevi, jak vyresit problem s kodovanim??

Options: Reply | Quote | Up ^


#27 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Vany | Date: 2009-11-10 12:45 | IP: IP Logged

Mno, podle popisu neni ani tak problem s kodovanim v PSPadu, jako u
vaswinking smiley Snazite se presvedcit PSPad, aby soubor zjevne v kodovani UTF-8
otevrel v kodovani win1250, coz pochopitelne vypada jako rozsypany
caj. Notepad ma tu (ne)vyhodu, ze se na nic nepta a pokud narazi na
byte order UTF-8, tak jej proste pouzije a tudiz vse vypada OK. Zkuste
si zapnout autodetekci a i v PSPadu to bude OK.

Osobne doporucuji zustat u univerzalniho kodovani UTF-8.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#28 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Luke_ | Date: 2009-11-10 13:50 | IP: IP Logged

nene soubor je puvodne ve win1250.
Kdyz vezmu novy poznamkovy blok, v nem napisu +ěščřžýáíé a ulozim, tak PSPad to zobrazi spatne.
Autodetekci jsem mel vyplou i zaplou a problem to je asi od vice uzivatelu, kdyz 3 strany zpatky popisuji podobne problemy.
Nemuzu prejit do utf8, ptz je to skript externiho lua scriptu, ktery je ve win1250 a ostatni editory jako notepad, luaedit a podobne funguji bez problemu.

Pripadad mi naopak, ze mam zamkle natvrdo kodovani utf-8 a zobrazuje v nem vsechny textove soubory, vcetne html souboru, ktere jsou ve win1250

Edited 1 time(s). Last edit at 2009-11-10 13:52 by Luke_.

Options: Reply | Quote | Up ^


#29 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: vbr | Date: 2009-11-10 20:26 | IP: IP Logged

Luke_:
nene soubor je puvodne ve win1250.
Kdyz vezmu novy poznamkovy blok, v nem napisu +ěščřžýáíé a ulozim, tak PSPad to zobrazi spatne.
...
Pripadad mi naopak, ze mam zamkle natvrdo kodovani utf-8 a zobrazuje v nem vsechny textove soubory, vcetne html souboru, ktere jsou ve win1250

Vysledek +ìšèøžýáíé odpovida vychozimu textu +ěščřžýáíé ulozenemu jako win-1250 a opetovne otevrenemu jako win-1252 (tj. narodni sada windows pro anglicke a zapadoevropske prostredi)

O utf-8 se jednat nejspis nemuze (pokus o otevreni onoho souboru se v utf-8 nezdari, pri nahrazeni chybnych bajtu zustane jen "+" nic dalsiho neni validni utf).

Celkove se zda, ze nektere z nastaveni, ktere PSPad vyuziva k identifikaci narodni kodove sady je nastaveno na neco jineho nez cestinu, prace s kodovanim windows pak odpovida anglickemu systemu (tomu nasvedcuje i ztrata diakritiky pri ulozeni z PSPadu)
Pri ulozeni uvedeneho vychoziho retezce jako win-1252 se po otevreni ve win 1250 ziska neco jako +?š??žýáíé

Mam pocit, ze PSPad vedle obvykleho nastaveni "jazyk pro neunicodove programy" v mistnim a jazykovem nastaveni windows z nejakeho duvodu pouziva i nastaveni jazyka a statu(?) v primo mistnim nastaveni;
Nemohu bohuzel posoudit, nakolik je nastaveni windows 7 a chovani PSPadu v nem jine.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#30 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Luke_ | Date: 2009-11-10 22:10 | IP: IP Logged

To, co pisete zni docela logicky a opravdu to vysvetluje docela presne to chovani...

Zkousel jsem otevrit soubor s titulky k filmu s kodovanim ISO 8859-2 a místo věty:
Pak to musíme hrát špatně.

se objevi...
Pak to musíme hrát ±patnì.

Tady je screen z toho mistniho nastaveni, nevim, co by se tady dalo jeste zmenit na czech...

image

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR