You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Problém s kódováním souborů

Problém s kódováním souborů

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next

#31 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: vbr | Date: 2009-11-11 00:27 | IP: IP Logged

Luke_:
...
Tady je screen z toho mistniho nastaveni, nevim, co by se tady dalo jeste zmenit na czech...

Neni jeste neco v tabu Formaty?

Take moc nechapu, proc PSPad vyuziva tuto snad celkem nesouvisejici polozku, ale v XP je tohle nastaveni na prvnim tabu odpovidajiciho dialogu a ma popisek Standardy a formaty
Pokud jej prenastavim z cestiny na anglictinu, zacne se PSpad chovat jak bylo popsano vyse.

vbr

Edited 1 time(s). Last edit at 2009-11-11 00:29 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


#32 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: vbr | Date: 2009-11-11 00:28 | IP: IP Logged

dupl.

Edited 1 time(s). Last edit at 2009-11-11 00:30 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


#33 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Luke_ | Date: 2009-11-11 07:39 | IP: IP Logged

Tady je ten tab...
image

EDIT: uz jsem na to nemel nervy prensastavil jsem uplne vse, co slo ve Win na ENG..restartoval jsem, vratil jsem vse na Czech a jede to dobre...zazrak.
Nevim presne cim to teda bylo...ale necim s tim jazykem.

Dekuji moc pane vbr smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2009-11-11 07:48 by Luke_.

Options: Reply | Quote | Up ^


#34 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: JanoSk | Date: 2009-11-15 22:10 | IP: IP Logged

Hello Luke,

Monday, November 9, 2009, 10:25:54 AM, you wrote:

L> Pokud jsem nainstaloval verzi 4.2.5 (posledni build pro win95), funguje vse bez
L> problemu. Tady mi ovsem chybi nektere funkce, takze mi nevyhovuje.

L> Nejake napady? Pripada mi, jako by PSPad uplne ignoroval Win1250 sad smiley(

Nemate ciste nahodou nainstalovany TortoiseCVS?

--
Best regards,
Jano

Options: Reply | Quote | Up ^


#35 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: the.cube | Date: 2009-11-16 15:25 | IP: IP Logged

Zdravím,
měl jsem stejný problém se zobrazováním diakritiky v PSPadu ve Windows 7 CZ (dále se špatně zobrazovaly i řetězce v menu některých ostatních programů včetně PSPadu). Mohu potvrdit, že nastavení zvyklostí na anglické a zpět na české opravdu pomůže, nestačí změnit pouze jazyk pro aplikace nepodporující unicode, ale je třeba nastavit toto:

Ovládací panely - Oblast a jazyk
- Formáty - Formát
- Místo - Aktuální místo
- Jazyk pro programy nepodporující Unicode
Po změně do angličtiny i po změně zpět do češtiny je nutný restart.

Vlastním OEM verzi Windows 7, kde je instalační program přiravený na skryté části disku, kdy se při instalaci volí, který jazyk instalovat. Domnívám se tedy, že problém se špatně nastavenou češtinou vznikne již při instalaci.

Options: Reply | Quote | Up ^


#36 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Chicken | Date: 2010-01-04 18:45 | IP: IP Logged

Ahoj měl jsem ten samý problém s tím rozdílem, že problém s diakritikou byl jen občas. Někdy se PSPad choval úplně normálmě, jindy se zobrazovaly zmršené znaky i přestože v notepadu byla diakritika OK a jindy po uložení a zobrazení stránky v prohlížeči diakritika zmizela úplně.
Po pravdě mě to dost rozčilovalo, protože jinak je PSPad super a ve WinXP jsem neměl jediný problém, bohužel jsem byl nucen přejít na Win7 Profesional. Po provedení změn tam a zpět se vše tváří OK (jen doufám, že to nebudu muset opakovat pokaždé, když budu chtít v programu pracovat).

Options: Reply | Quote | Up ^


#37 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: vbr | Date: 2010-01-04 18:57 | IP: IP Logged

Chicken:
... Ahoj měl jsem ten samý problém s tím rozdílem, že problém s diakritikou byl jen občas. ...

Nemuze nepravidelne chovani stran kodovani souviset s dalsim nainstalovanym softwarem? Vickrat se ve forech v tehle souvislosti zminovalo napr. TortoiseCVS.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#38 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Vojta | Date: 2010-01-05 11:01 | IP: IP Logged

Měl jsem stejný problém jako the.cube, a uvedený postup mi pomohl.
Zároveň se mi vyřešil i problém s GIMPem, který mi do té doby jel jen anglicky a teď je český.
Díky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#39 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: jbartos | Date: 2010-12-01 22:09 | IP: IP Logged

Zdravím,
potvrzuji, že řešení, které popsal the.cube, funguje (Win7 Ultimate EN). Pro ty, kteří se musí probít přes anglické nastavení, to je v Control Panel > Region and Language:
- Formats > Format
- Location > Current location
- Administrative > Change system locale

Nejprve všechno nastavit na English, restart, a pak zpátky na Czech republic, restart => problém vyřešen.

Options: Reply | Quote | Up ^


#40 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: asdfgh | Date: 2011-01-07 02:21 | IP: IP Logged

KURVA, KURVA, KURVA
V MS jsou fakt dementi ja chci zpatky win XP ty aspon zobrazovalo to co je nastavene.
Tze reseni:
Ovladaci panely -> Oblast a Jazyk -> Formát:
Tady to chce zmenit z Cestiny na neco jineho (nejlepe neco cemu budete rozumet), potvrdit a zmenit zpatky na Cestinu. Neni treba restartovat pocitac.
Duvod:
Cestina se nejspis zobrazuje, ale to je tak vsechno. Toto taky vyresi problemy s ostatnimi programy, ktere takto zjistuji nastaveni jazyku - napr. VLC !!!

Osobni komentar:
Boze muj tak tohle jsou ty SUPER SKVELE SEDMICKY JO ? Tak si je strcte do riti, kdyz nejsou schopne zobrazit spravne ani to jak jsou nastavene, to je hruza. A clovek aby to hledal pul dne jako dement a nikdo z vas tu do riti neni schopny odpovedet takhle normalne, misto toho abychom restartovali kompl ??? Clovek si na chvili odskoci z XP / linuxu a zase aby neco spravoval.

Tresnicka na zaver: Toto jsem nastavoval na notebooku od sestry, ktera mi po pul roce jeho uzivani rekla, ze uz jsi na to spatne kodovani titulku zvykla ! OMG kde to zijem do riti, v dobe WIN 3.1 ?? Zvykla?? No to me pos*r na holy zada !! I kdyz ona si asi zvykne na vsechno, kdyz si predtim zvykla na Ubuntu :D

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR