You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next

#41 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: BibiViolet | Date: 2008-10-13 12:29 | IP: IP Logged

Nevím, jeslti to tu už nebylo, pokud ano, tak se omlouvám, pokoušela jsem to tak nějak proletět, ale nevšimal jsem si.

Mě na PSPadu trochu vadí, že když vyprší časový limit připojení k FTP, tak při pokusu otevření složky se sice PSPad opět připojí, ale zobrazí root a ne tu složku, kterou sjem chtěla otevřít. Například v TC se i po vypršení po znovupřipojení dostane do té složky, do které jsem původně chtěla (i když mě hláška "znovu připojit?" vadí, ale to je OT).

Šlo by tedy při znovunavázání FTP, aby rovnou otevřel buď posledně otevřenou složku, nebo přímo provedl tu akci, která vyvolala znovupřipojení?

Děkuji

Options: Reply | Quote | Up ^


#42 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2008-10-13 18:34 | IP: IP Logged

Jaka verze PSPadu?

Options: Reply | Quote | Up ^


#43 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: ludan | Date: 2008-10-14 07:45 | IP: IP Logged

Ahoj,
A proč si nazškrtneš volbu "Udržovat spojení zaílaním " třeba [NOOP] každých [60] sec.
Mně to funguje všude.

Ludek

----- Původní zpráva -----
Od: "BibiViolet" <''.phorum_html_encode('czechforum@pspad.com').''>
Komu: "Forum PSPad" <''.phorum_html_encode('forum@pspad.com').''>
Odesláno: 13. října 2008 14:29
Předmět: Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu [47964]

> Nevím, jeslti to tu už nebylo, pokud ano, tak se omlouvám, pokoušela jsem to
> tak nějak proletět, ale nevšimal jsem si.
>
> Mě na PSPadu trochu vadí, že když vyprší časový limit připojení k FTP,
> tak při pokusu otevření složky se sice PSPad opět připojí, ale zobrazí
> root a ne tu složku, kterou sjem chtěla otevřít. Například v TC se i po
> vypršení po znovupřipojení dostane do té složky, do které jsem původně
> chtěla (i když mě hláška "znovu připojit?" vadí, ale to je OT).
>
> Šlo by tedy při znovunavázání FTP, aby rovnou otevřel buď posledně
> otevřenou složku, nebo přímo provedl tu akci, která vyvolala
> znovupřipojení?
>
> Děkuji
>
> --
> forum.pspad.com
> PSPad freeware editor www.pspad.com
>
>

--
Ludan

Options: Reply | Quote | Up ^


#44 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: totcmd | Date: 2008-10-14 20:26 | IP: IP Logged

Znak mezery, odřádkování,...

Je to kosmetická blbost, ale mě by moc pomohla v orientaci. Mám brýle a problém se splýváním textu. Pokud zapnu v PSPadu zobrazení netisknutelných znaků (mezer, tabů, odřádkování,...) tak mi PSPad zobrazí mezery jako výrazné tečky ve středu řádku... a to potom text vidím (když jsem unaven) jako „slitek“. Musím potom použít EmEditor, který má mezery zobrazený jako podtržítko s ohnutými konci... a to mě právě ohromě vyhovuje... winking smiley
No a pokud by byla možnost nastavit i těmto znakům vlastní barva... tak to bych už jásal. (barva sice v PSPadu nastavit jde, ale neprojeví se na těch vytečkovaných mezerách sad smiley

Zde je malá ukázka z EmEditoru:

image

PS zajímavé je, že v EmEditoru zobrazení netisknutelných znaků vůbec nevypínám... prostě mě to vyhovuje, zlepšuje mi čitelnost winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2008-10-14 20:30 by totcmd.

Options: Reply | Quote | Up ^


#45 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: totcmd | Date: 2008-10-15 00:24 | IP: IP Logged

Je pozdní hodina a dochází na lámání hole. Přestávám na práci vidět.
Tak jsem se zaměřil na to, co mi na těch mezerách vadí nejvíce. (viz předchozí příspěvek)
Oni ty tečky mezi slovy totiž dědí barvu těch slov!
(třeba dědí barvu klíčových slov)
proto mi vzniká ten slitek...
Takže by mi možná (opravdu možná - nejsem si jist) stačilo, přiřadit jim skutečně úplně jinou barvu - aby mi vznikl kontrast... a bylo by to pak možná ok.

Zdravím a Dobrou...

Options: Reply | Quote | Up ^


#46 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: j1rka | Date: 2008-10-15 20:56 | IP: IP Logged

Nevím jestli to v pspadu je nebo jestli se to tady řešilo ale:
bylo by dobré pro tvorbu (x)html a css nějak zabudovat kontrolu validátorem w3c popřípadě i český html validátor atd. Představoval bych si to tak že bych klikl třeba na volbu "validovat" a otevřelo by se mi třeba takové okno kde by byla stránka s výsledky o validaci atd. Nešlo by to?

Options: Reply | Quote | Up ^


#47 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: totcmd | Date: 2008-10-15 21:01 | IP: IP Logged

j1rka:
Nevím jestli to v pspadu je nebo jestli se to tady řešilo ale:
bylo by dobré pro tvorbu (x)html a css nějak zabudovat kontrolu validátorem w3c popřípadě i český html validátor atd. Představoval bych si to tak že bych klikl třeba na volbu "validovat" a otevřelo by se mi třeba takové okno kde by byla stránka s výsledky o validaci atd. Nešlo by to?

V nabídce Nápověda - položka Online nástroje... zkus se tam podívat a smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#48 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: j1rka | Date: 2008-10-16 14:05 | IP: IP Logged

Aha. Jenže to nějak nefunguje jelikož po kliknutí třeba na w3c validator mi vyskočí nějaké okenko "uživatelský parametr"-"zadejte hodnotu parametru" a nevím co tam zadat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#49 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2008-10-16 18:09 | IP: IP Logged

j1rka:
Aha. Jenže to nějak nefunguje jelikož po kliknutí třeba na w3c validator mi vyskočí nějaké okenko "uživatelský parametr"-"zadejte hodnotu parametru" a nevím co tam zadat.

A nezkousel jis zadat treba URL adresu stranky?

Options: Reply | Quote | Up ^


#50 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2008-10-16 20:09 | IP: IP Logged

j1rka:
Nevím jestli to v pspadu je nebo jestli se to tady řešilo ale:
bylo by dobré pro tvorbu (x)html a css nějak zabudovat kontrolu validátorem w3c popřípadě i český html validátor atd. Představoval bych si to tak že bych klikl třeba na volbu "validovat" a otevřelo by se mi třeba takové okno kde by byla stránka s výsledky o validaci atd. Nešlo by to?

Jednoduse ne, prooze se musi obsah stranky nahrat (vlozit) do textoveh okna webu.
Ale v PSpadu je integrovana kontrola pomoci TiDy CtrlF10 (menu HTML)

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR