You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > jak automaticky vytvorit hyperlinky ze seznamu urls

jak automaticky vytvorit hyperlinky ze seznamu urls

#1 jak automaticky vytvorit hyperlinky ze seznamu urls

Posted by: trevor12 | Date: 2013-09-28 06:10 | IP: IP Logged

dam vytvorit novy *.html dokument, ze schranky vlozim do sekce body seznam asi 1000 urls a potreboval bych aby z kazde url se stal hyperlink aby kdyz to pak ulozim jako *.html a otevru jej, tak ty jednotlive urls byly "klikaci", jde to nejak automaticky v pspadu treba pres najit nahradit nebo jinem programu (jinak) ? pripadne diky za radu

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: jak automaticky vytvorit hyperlinky ze seznamu urls

Posted by: pspad | Date: 2013-09-28 06:58 | IP: IP Logged

Jde to pres funkci Hledat/Nahradit a regularni vyrazy
Slo by to i pomoci Makra, ktere se pak da spustit 1000x

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: jak automaticky vytvorit hyperlinky ze seznamu urls

Posted by: Kráťa | Date: 2013-09-28 07:48 | IP: IP Logged

Já bych to udělal jako lstivý Afgánec. Vložil bych to v nějakém (svém) redakčním systému, nebo fóru, které převádí URL na odkazy, pak bych si zobrazil zdroják, zkopíroval a smazal.

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: jak automaticky vytvorit hyperlinky ze seznamu urls

Posted by: trevor12 | Date: 2013-09-28 13:33 | IP: IP Logged

tak nakonec jsem to udelal tak ze z tech 1000 urls jsem si udelal *.html soubor, ten otevrel v chrome a pouzil bookmarklet linkify z operawiki.info ..

jinak diky za rady ale makro i regex by na mne bylo hodne slozity a forum (redakcni system) s automatickym prevadem seznamu urls na linky jsem nenasel ...

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: jak automaticky vytvorit hyperlinky ze seznamu urls

Posted by: Kráťa | Date: 2013-09-28 14:11 | IP: IP Logged

Ty převody dělá snad 90 % RS a for. Ale je to fuk, když na to je udělátko ve FF. Ještě mě při čtení toho řešení napadlo, jestli by to nešlo udělat ve Wordu - uložit jako html, zobrazit si zdroj a vyházet MS fičury.

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR