You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Pozice textu

Pozice textu

#1 Pozice textu

Posted by: serusko | Date: 2013-05-04 07:58 | IP: IP Logged

Mám menší problém. Při vkládání na web jsem si bez problému vložit hyperaktivní odkazy - dejme tomu odkaz1, odkaz2, odkaz3 - ale nejde mi nastavit pozice na jednom řádku (horizontálně) .. Poradil by mi někdo, jak mám vložit tři hyperaktivní odkazy (odkaz1-3) na jeden řádek? Děkuji

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Pozice textu

Posted by: MirekSv | Date: 2013-05-04 08:32 | IP: IP Logged

1. tohle je fórum o Pspad nikoliv o tvorbě html
2. pokud se normálně vloží tři odkazy za sebou, tak jsou v jednom řádku za sebou, takže pokud to u vás tak není, tak bez ukázky kódu se těžko radí

viz např. k8.kreteni.eu
na prvním řádku "No 730" jeden odkaz, vedle u "Rozhledna Slovanka" druhý odkaz
na druhém řádku jedn odkaz přes obrázek na mapy.cz, vedle druhý odkaz přes obrázek na Google mapy
dál pak odkaz "Chata Slovanka" a vedle pak přes obrázky další dva odkazy na mapy
a jěště níž pak odkaz na oficiální stránky a vedle další dva odkaz na stránky o rozhlednách

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Pozice textu

Posted by: Kráťa | Date: 2013-05-04 08:40 | IP: IP Logged

Vyndat jim všechny display: block, position... A pokud jsou v <ul> tak nastavit <li> horizontálně (display: inline).
Těžko se radí, když ani nedáš odkaz, aby se rádci mohli podívat, jak to máš, nebo to ani nenapíšeš.
Rovněž nechápu, proč sis na dotaz ohledně výroby webu nevybral nějakou diskuzi na to zaměřenou, ale diskuzi k editoru, ve kterém to asi děláš. To je jako ptát se na význam dopravní značky v továrně na Mercedes, protože v něm jezdíš smiling smiley

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Pozice textu

Posted by: Vany | Date: 2013-05-05 09:03 | IP: IP Logged

v některých případech musí značky přímo navazovat bez mezery nebo odřádkování (<a href="">...</a><a href="">...</a>), aby to browser správně interpretoval

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR