You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-02-09 15:02 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení:
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze - náhled bez podpory skriptování.
pspad.poradna.net

SHA1 hash:
a9dd9ab4bdac85e952c5e4a46da8d213b2c3da45 pspad505b555.zip
3ca1194872a0ea8422bde5eda5d2844bebac0c84 pspad505b555x64.zip

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.5 (553):

Novinky:
Přidána základní analytika - pouze pro přehled o počtu a používané verzi. V Nastavení programu / Program 2 je možné to vypnout. Je tam také pod tlačítkem informace, jaká data se odesílají. Jde o jednorázový HTTP request, nejsou odesílány žádné citlivé informace, nejde ani o sledování co v programu děláte.
Knihovnu libSoftMeter.dll a libSoftMeter64.dll můžete smazat, k ničemu se nepoužívá
Automatické uložení souborů při ukončení programu - nový parametr v nastavení programu / Zálohování
Automatické opravy (nastavení programu / Nastavení pravopisu) zachovávají velikost písmen. Např. pokud je definováno dt = document, tak při napsání Dt bude nahrazeno za Document, DT za DOCUMENT

Opravy:
Problém s vícenásobným spouštěním makra, obsahujícího manipulaci se schránkou

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-02-12 07:38 | IP: IP Logged

Dobrý den.

Trochu bych se přimlouval za to, aby ta automatická změna velikosti u automatického nahrazování byla volitelná. Třeba já jsem teď před neřešitelnou situací. Používám to pro rychlé napsání částí kódu, které se často opakují. Konkrétní příklad, zkrácený, mám mnohem delší; cílový výraz po nahrazení má být

if ($_POST['a'] == '') { }

... což je pak ve výsledku buď malé, nebo velké. Ale původní zamýšlený tvar docílit nelze.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-02-12 07:40 | IP: IP Logged

Dobrý den

Přidám volbu, výchozí bude původní nastavení - neměnit velikost a bude možné to zapnout do aktuálního stavu

V další verzi to bude volba přímo v nastavení pravopisu pod seznamem oprav. Výchozí stav - původní chování bez změny velikosti písmen.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-02-12 08:27 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-02-12 09:47 | IP: IP Logged

Děkuji moc. A dovolím si popsat ještě jednu nepříjemnou vlastnost, která teď někdy vznikla. Cílem je napsat třeba ($promenna), takže napíšu závorku (, automaticky to doplní tu ukončovací ), ok, to je dobře. Napíšu $ a nabídne se automaticky doplnit $promenna, odkliknu enterem a ta ukončovací závorka zase zmizí.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-02-13 19:23 | IP: IP Logged

czahoun:
Děkuji moc. A dovolím si popsat ještě jednu nepříjemnou vlastnost, která teď někdy vznikla. Cílem je napsat třeba ($promenna), takže napíšu závorku (, automaticky to doplní tu ukončovací ), ok, to je dobře. Napíšu $ a nabídne se automaticky doplnit $promenna, odkliknu enterem a ta ukončovací závorka zase zmizí.

Oprava bude dostupná v dalším developer buildu

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-03-04 10:40 | IP: IP Logged

czahoun:
... cílový výraz po nahrazení má být: if ($_POST['a'] == '') { } ...

Dobrý den, děkuji za tuto funkcionalitu na mé přání a omlouvám se za pozdější reakci z důvodu nemoci - zkouším v buildu 557 - žel mám také výrazy jako czahoun a zejména takto převádím klíčová slova (píšeme velkými). Po delší úvaze návrh na drobnou úpravu, po které to bude OK: když bude zadání malými písmeny => vždy dle definice (tzn. na malá nikdy nepřevádět).

BTW mám dotaz/prosbičku ohledně těch klíčových slov: Automatické doplňování již zohledňuje, jakými písmeny jsou zadána - nemohlo by totéž platit i pro Automatické opravy - tzn. přidat tam ještě volbu např. 'U klíčových slov nahrazovat velikost písmen dle definice' a pak převádět automaticky?

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-03-04 12:03 | IP: IP Logged

V nastavení pravopisu je nová volba, která to pro automatické opravy dělá.
Ve výchozím stavu je vypnutá

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-03-22 11:05 | IP: IP Logged

Dobrý den, teď jsem vyzkoušel v nové verzi (b.577) a 'Dodržovat velikost písmen' opravdu bude použitelné, až se po zadání malými písmeny nebude definovaný výsledek převádět na malá - tedy stále platí prosba "když bude zadání malými písmeny => vždy dle definice (tzn. na malá nikdy nepřevádět)".

BTW > upřesnění: jde mi o klíčová slova definovaná u zvýrazňovače; příklad: na kartě '1' je třeba "CALL" velkými - pokud chci, aby se mi malými napsané "call" převedlo na velká písmena, musím během psaní aktivovat Automatické dokončování (ideálně až po napsání "cal", aby to bylo jednoznačné). A já bych si přál, abych je nemusel aktivovat - využije se to u takto dostatečně krátkých klíčových slov, kdy je rychlejší ho napsat celé, než vyvolávat Aut. dokončování a případně ještě vybírat variantu. Proto k tomu navrhuji do 'Nastavení pravopisu' zmíněnou novou volbu 'U klíčových slov nahrazovat velikost písmen dle definice'...

K 'Automatickému dokončování' mám ještě 2 drobnosti při vyběhnutém výběru navrhovaných slov:
* podtržítko/Home/End neprovedou svoji funkci ve výběru, ale na řádku
* šlo by moci nastavit, z kolika řádků kolem se budou uvažovat slova do výběru? (nyní zřejmě 5000, rád bych více)

Děkuji moc za odpověď!

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-03-22 11:06 by mkocman.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-03-23 14:55 | IP: IP Logged

mkocman:
Dobrý den, teď jsem vyzkoušel v nové verzi (b.577) a 'Dodržovat velikost písmen' opravdu bude použitelné, až se po zadání malými písmeny nebude definovaný výsledek převádět na malá - tedy stále platí prosba "když bude zadání malými písmeny => vždy dle definice (tzn. na malá nikdy nepřevádět)".

BTW > upřesnění: jde mi o klíčová slova definovaná u zvýrazňovače; příklad: na kartě '1' je třeba "CALL" velkými - pokud chci, aby se mi malými napsané "call" převedlo na velká písmena, musím během psaní aktivovat Automatické dokončování (ideálně až po napsání "cal", aby to bylo jednoznačné). A já bych si přál, abych je nemusel aktivovat - využije se to u takto dostatečně krátkých klíčových slov, kdy je rychlejší ho napsat celé, než vyvolávat Aut. dokončování a případně ještě vybírat variantu. Proto k tomu navrhuji do 'Nastavení pravopisu' zmíněnou novou volbu 'U klíčových slov nahrazovat velikost písmen dle definice'...

K 'Automatickému dokončování' mám ještě 2 drobnosti při vyběhnutém výběru navrhovaných slov:
* podtržítko/Home/End neprovedou svoji funkci ve výběru, ale na řádku
* šlo by moci nastavit, z kolika řádků kolem se budou uvažovat slova do výběru? (nyní zřejmě 5000, rád bych více)

Děkuji moc za odpověď!

Nějak jsem se v tom ztratil.
Pokud nechcete převádět písmena, tak si tu volbu vypněte. Pak se to opraví vždy podle předchozího textu.
Ale dělat z toho kočkopsa, kdy jednou to chci změnit, podruhé ne a ještě jen za nějakých podmínek se mi nechce. To by vedlo jen ke zmatení.

Co by šlo udělat je návrh na základě klíčových slov zvýrazňovače, případně Context souboru. Ale musel bych při plnění slov přidat příznak, že tohoto slova bude velikost konstantní a tohle bude respektovat velikost.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 5.0.5 (555) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-03-23 14:58 | IP: IP Logged

mkocman:
* šlo by moci nastavit, z kolika řádků kolem se budou uvažovat slova do výběru? (nyní zřejmě 5000, rád bych více)

Těch 5000 řádků je od aktivního řádku směrem k začátku a konci, takže uprostřed textu je to 10 000 řádků.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR