You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3

#21 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-10-13 13:19 | IP: IP Logged

Moc děkujismiling smiley

Pak mám takový námět - do budoucna nebo vůbec - dle počtu zájemců a pracnosti: zda by se při aut. opravách mohla zohledňovat velikost prvního napsaného písmene - aby stačilo definovat např.: "dt" -> "dokument", přičemž když pak napíši "Dt", aby se opravilo na "Dokument" a nemusel jsem pro ten účel definovat samostatný záznam ("ddt" -> "Dokument").

Options: Reply | Quote | Up ^


#22 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-10-18 16:37 | IP: IP Logged

mkocman:
* Při zapnutém 'Automatické odsazení': pokud řádek začíná skutečnými tabulátory, pak pokud na konci řádku stisknu Enter, pak na novém řádku se nenastaví shodné bílé místo jako na předchozím - je nutné provést Shift+Home & Delete & Tab - ten to již doplní správně;
- pokud však nestojím na konci řádku, pak po stisku Enter se text na novém řádku odsadí správně...

Testoval jsem to a nedaří se mi to nasimulovat.
Můžu poprosit o PSpad.INI?

Pokud je vypnuté mazání mezer na konci řádku, pak na novém řádku (u mne) vzniká kopie tabulátorů a mezer podle předchozího řádku

Options: Reply | Quote | Up ^


#23 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-11-03 08:13 | IP: IP Logged

Dobrý den, zasláno 23/10.

Pokud ještě můžu sem, tak v Průzkumníku kódu lze hledat uzel psaním, ale:
* jen 1. výskyt - lze nějak skočit na další výskyt zadaného podřetězce?
* podtržítko resetuje zadání - hledá se pak od toho podtržítka (stejně tak další znaky psané se Shiftem (alespoň při Cz klávesnici))

Děkuji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#24 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-11-03 08:45 | IP: IP Logged

To hledání v průzkumníku je standardní funkce ovládacího prvku. Můžu to přepsat a nahradit vlastním hledáním, ale bude to chtít zřejmě hledací políčko, aby bylo možné hledání opakovat.
S tím si souvisí i reset hledání při použití podtržítka, shift apod.

Options: Reply | Quote | Up ^


#25 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-11-06 08:47 | IP: IP Logged

Děkuji za odpověď - tušil jsem to. Ideálně, kdyby šlo zadat i zástupný znak (* - jako to má např. Total Commander > Rychlé hledání). Poslal jsem po 5 letech opět fin. příspěvek, protože už jste mi v poslední době vyhověl vícekrátsmiling smiley, ale je mi jasné, že jde spíš o čas než peníze - tak uvidíte...

Edited 2 time(s). Last edit at 2020-11-06 08:50 by mkocman.

Options: Reply | Quote | Up ^


#26 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-11-06 08:58 | IP: IP Logged

Ano, jde hlavně o čas sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#27 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-11-20 13:59 | IP: IP Logged

mkocman:
Děkuji za odpověď - tušil jsem to. Ideálně, kdyby šlo zadat i zástupný znak (* - jako to má např. Total Commander > Rychlé hledání). Poslal jsem po 5 letech opět fin. příspěvek, protože už jste mi v poslední době vyhověl vícekrátsmiling smiley, ale je mi jasné, že jde spíš o čas než peníze - tak uvidíte...

Takže přepsáno.
Shift, Ctrl, Alt nemá vliv na pokračování hledání
Ctrl+Enter provádí hledání dalšího výskytu, protože Enter je nastaven na vyhledání v zdrojovém kódu případně skok do zdroje

Options: Reply | Quote | Up ^


#28 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-02-09 14:43 | IP: IP Logged

mkocman:
Moc děkujismiling smiley

Pak mám takový námět - do budoucna nebo vůbec - dle počtu zájemců a pracnosti: zda by se při aut. opravách mohla zohledňovat velikost prvního napsaného písmene - aby stačilo definovat např.: "dt" -> "dokument", přičemž když pak napíši "Dt", aby se opravilo na "Dokument" a nemusel jsem pro ten účel definovat samostatný záznam ("ddt" -> "Dokument").

Konečně se dostávám k drobnostem, bude v další verzi.

dt = document
Dt = Document
DT = DOCUMENT

Options: Reply | Quote | Up ^


#29 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-06-01 10:15 | IP: IP Logged

pspad:
mkocman:
* Při zapnutém 'Automatické odsazení': pokud řádek začíná skutečnými tabulátory, pak pokud na konci řádku stisknu Enter, pak na novém řádku se nenastaví shodné bílé místo jako na předchozím - je nutné provést Shift+Home & Delete & Tab - ten to již doplní správně;
- pokud však nestojím na konci řádku, pak po stisku Enter se text na novém řádku odsadí správně...

Testoval jsem to a nedaří se mi to nasimulovat.
Můžu poprosit o PSpad.INI?

Pokud je vypnuté mazání mezer na konci řádku, pak na novém řádku (u mne) vzniká kopie tabulátorů a mezer podle předchozího řádku

Dobrý den, není to nic kritického, ale nadále se tvoří nadbytečné mezery a tabulátory (b.643; PSPad.INI zaslán 23.10.2020). Děkuji.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR