You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3 Next

#11 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-09-09 07:08 | IP: IP Logged

mkocman:
Ještě si dovolím:
* Karta 'Výsledky hledání v souborech' > klik na daný řádek zafunguje jen do pozice myši cca 600 b. (souřadnice X) - pokud dvojkliknu víc vpravo, zafunguje to pro stávající řádek, kde je kurzor, přestože na zamýšleném řádku klikám přímo na text - nikoli na bílé místo za textem. Děkuji.

Tohle bude tím, že výsledky hledání obsahují jen řádek, který je pak vykreslováním formátován na zobrazovaný text.
Zkusím se na to podívat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-09-18 08:39 | IP: IP Logged

mkocman:
* Při zapnutém Zálohování prosím dělat zálohu i z PPR, AutoCorr, zvýrazňovačů ad. ...

Jen poznámka: nadále nezálohovat při akci "Uložit bez změny času" - tam je to tak správně.

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-09-25 14:02 | IP: IP Logged

Ještě bych měl takovou prosbičku: zda by na formuláři Statistika (Soubor/Informace o souboru) mohla přibýt položka 'Naposledy načteno/uloženo' (datum a čas)? Dost by mi to pomohlo u sdílených souborů (v práci v podstatě všechny) pro zjištění, zda mám stále aktuální verzi (v současnosti to řeší 'Otevřít znovu', čímž ale příjdu o možnost UNDO, nebo 'Porovnat s obsahem na disku', což není dostatečně rychlé).

A pak ještě starší, i jinými avizovaná chybka, kdy na Esc se nečekaně zavře zadokovaný Průzkumník kódu.

Děkuji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-09-27 08:04 | IP: IP Logged

Hned na první záložce statistiky je datum a čas vytvoření a poslední změny.

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-09-27 08:35 | IP: IP Logged

mkocman:
A pak ještě starší, i jinými avizovaná chybka, kdy na Esc se nečekaně zavře zadokovaný Průzkumník kódu.

Podařilo se mi to na ESC zavřít jen v jednom konkrétním případě:
je povolené zavření programu na ESC
v nastavení programu to zakážu
pak stisku ESC a průzkumník se zavře

Jakmile program spustím příště, už k zavření průzkumníka nedojde.
Jestli to dělá i v nějakém jiném případě, potřeboval bych postup, jak se k tomu dobrat.

P.S. Nasel jsem tam jeste kod, ktery by to mohl zpusobovat. Dla jsem to pryc, tak uvidime

Edited 2 time(s). Last edit at 2020-09-27 08:47 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-09-28 21:18 | IP: IP Logged

pspad:
Hned na první záložce statistiky je datum a čas vytvoření a poslední změny.

To ano; myslím to tak, že když jiný uživatel uloží a já mám vypnuté CheckDocChanges (z více důvodů) a později chci se souborem pracovat, tak abych hned viděl např.:
Poslední změna 26. 9. 20 17:18:19
Načteno/uloženo 26. 9. 20 11:12:13
- hned uvidím, že 'Načteno/uloženo' bylo dříve a že musím si soubor znovu načíst, dříve než ho budu editovat...

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-09-28 21:22 | IP: IP Logged

Pochopil jsem.

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-09-28 21:28 | IP: IP Logged

pspad:
Jestli to dělá i v nějakém jiném případě, potřeboval bych postup, jak se k tomu dobrat.

P.S. Nasel jsem tam jeste kod, ktery by to mohl zpusobovat. Dla jsem to pryc, tak uvidime

Ano, je to jiný případ a teď jsem na to asi přišel: nedělá to, dokud nedám Nastavení programu > OK (klidně i beze změny) - poté už to dělá pořád až do restartu... Děkuji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#19 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-10-12 15:57 | IP: IP Logged

Ještě taková drobnost: Nastavení zvýrazňovačů > políčko Pravý okraj: nejde zadat 3ciferné číslo (musím po každé změně nastavení ručně ťuknout na pravítku na 120). Děkuji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#20 Re: PSPad unicode 5.0.4 (521) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-10-12 16:18 | IP: IP Logged

mkocman:
Ještě taková drobnost: Nastavení zvýrazňovačů > políčko Pravý okraj: nejde zadat 3ciferné číslo (musím po každé změně nastavení ručně ťuknout na pravítku na 120). Děkuji.

Opraveno. Dostupné bude v dalším buildu

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR