You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: proměnné použitelné s getVarValue(...)

Re: proměnné použitelné s getVarValue(...)

#1 proměnné použitelné s getVarValue(...)

Posted by: vbr | Date: 2019-10-24 19:58 | IP: IP Logged

Zdravím,
rád bych se zeptal na dostupnost proměnných PSPadu aj. pro skriptování.
Soubor nápovědy uvádí u skriptů pro funkci getVarValue odkaz na seznam proměnných u zvýrazňovače; nedaří se mi ale bohužel hodnoty těchto proměnných ve skriptu získat
getVarValue("%Word%") podobně %File%, %Ext% ... vrací prázdný řetězec.
Fungují ovšem proměnné zobrazené v dialogu Nastavení: Proměnné programu...
tj. např. pro
getVarValue("%FileName%") ... %DateTime% aj. jsou hodnoty zobrazeny podle předpokladů.

Je pro dostupnost některých proměnných třeba nějaké zvláštní nastavení, nebo je to vázané na jiné podmínky?

Ještě jsem si všiml, že v souboru Scripting.rtf je namisto getVarValue uvedena funkce getVariable, která není dostupná (tam jde asi o nějaký jen dokumentační problém po možném přejmenování).

(PSPad 5.0.2, 321, Win 7p)

Děkuju a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: proměnné použitelné s getVarValue(...)

Posted by: pspad | Date: 2019-10-25 04:24 | IP: IP Logged

Opravim scripting popis. Spravny nazev je getVarValue()

getVarValue umi vrátit systémové proměnné a proměnné programu (jsou vidět v dialogu nastavení). Některé proměnné jako %word% apod. existují pouze na chvíli pro konkrétní případy - externí programy apod.
Můžu doplnit funkčnost, aby getVarValue() pracoval i s těmito proměnnými.

V současné době to jde obejít pomocí označení slova pod kurzorem pomocí příkazu editoru ecSelWord a pak vzit označený text.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: proměnné použitelné s getVarValue(...)

Posted by: pspad | Date: 2019-10-25 05:12 | IP: IP Logged

Aktuální seznam proměnných:
%Date%
%RFCTime%
%Time%
%UnixTime%
%DateTime%
%FileName%
%FileName2%
%FullFilename%
%ProjectName%
%ProjectDir%
%FilePath%
%ShortFilename%
%PSPad%
%PSPath%
%Word%

%Word% tam je, takze pokud existuje editor a kurzor je na nejakem slovu, tak by to měl vrátit. Ted jsem testoval:
echo(getVarValue("%word%"))
a vrati mi to slovo, na kterem stoji kurzor

Přidáno %File%, %Ext%
Modifikace: bere %word%, i když kurzor stojí těsně za slovem

Edited 2 time(s). Last edit at 2019-10-25 05:29 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: proměnné použitelné s getVarValue(...)

Posted by: vbr | Date: 2019-10-25 07:43 | IP: IP Logged

Pěkný den,
díky za vysvětlení a aktuální rozšíření.
Zmínky o %word% jsem i zachytil v seznamu změn, ale nedařilo se mi tuto proměnnou do skriptu načíst - možná to bylo právě pozicí kurzoru na konci slova, kdy se vracel také prázdný řetězec. Díky za tuhle úpravu - myslím, že se takový postup bude hodit i jinde, např. v kontextové nápovědě zmíněné nedávno: forum.pspad.com

(Možná i v jiných případech, např. při přebírání slova pod kurzorem do dialogu hledání, i když tam to možná není tak důležité - pokud se zpracování kurzoru a slova před ním neupraví "najednou" pro všechny takové kontexty.)

Děkuju a zdravím,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR