You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Návrh na odstraňování komentářů

Návrh na odstraňování komentářů

#1 Návrh na odstraňování komentářů

Posted by: 4ever | Date: 2019-09-26 06:03 | IP: IP Logged

Zdravím,
jak máte funkci na výběr textu mezi závorkami, tak byste mohl udělat něco podobného pro odstranění víceřádkových komentářů např. v javascriptu se používá

/*
něco
něco
*/

Když je komentář dlouhý tak kontextová nabídka: odstranit komentář, může zkrátit výběr komentáře.

Případně jiná funkce by se mohla hodit:
Když se v jednom místě vyskytuje více jednořádkových komentřů // tak taky možnost je odstranit klikem z kontextové nabídky. Bylo by to pohodlnější.

Anebo:
Vymyslet trik na rychlejší výběr konetářů:
A) Např. když podržím ctrl a najedu kurzorem myši na komentář, změní se vzhled kurzoru na poloprůsvitné kolečko. Pak kliknu a označí se mi automaticky celý blok s komentáři (jedno jedli víceřádkové nebo jednořádkové). Pak už jen zmáčknu delete a mám čistý kód.

B) Ta samá funkcionalita jako u A) jen by se to aktivovalo na celý blok kódu: Pokud bych najel kurzorem myši na složenou závorku (v případě JS, u Delphi slovo begin), změnil by se vzhled kurzoru myši na poloprůsvitné kolečko. Poté bych kliknul a tento blok by se automaticky vyčistil od komentářů.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Návrh na odstraňování komentářů

Posted by: Vany | Date: 2019-09-30 07:56 | IP: IP Logged

a nestačí přes TiDy jenom odstranit komentáře?

jako nová funkčnost označování bloku komentáře se asi někdy hodit může, o tom žádná, jen prolízat celý kód jeden koment po druhým musí být otročina (pokud je to kód po kodérovi, co se s komentáři namáhá).

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Návrh na odstraňování komentářů

Posted by: janober | Date: 2020-01-31 08:30 | IP: IP Logged

Také jsem řešil nedávnosad smiley

--
Honza

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Návrh na odstraňování komentářů

Posted by: pspad | Date: 2020-01-31 09:48 | IP: IP Logged

4ever:
Případně jiná funkce by se mohla hodit:
Když se v jednom místě vyskytuje více jednořádkových komentřů // tak taky možnost je odstranit klikem z kontextové nabídky. Bylo by to pohodlnější.

Menu formát / pridat/odebrat komentář. Tohle pro jednořádkové funguje, i pro označený blok

4ever:
Anebo:
Vymyslet trik na rychlejší výběr konetářů:
A) Např. když podržím ctrl a najedu kurzorem myši na komentář, změní se vzhled kurzoru na poloprůsvitné kolečko. Pak kliknu a označí se mi automaticky celý blok s komentáři (jedno jedli víceřádkové nebo jednořádkové). Pak už jen zmáčknu delete a mám čistý kód.

B) Ta samá funkcionalita jako u A) jen by se to aktivovalo na celý blok kódu: Pokud bych najel kurzorem myši na složenou závorku (v případě JS, u Delphi slovo begin), změnil by se vzhled kurzoru myši na poloprůsvitné kolečko. Poté bych kliknul a tento blok by se automaticky vyčistil od komentářů.

Nápady jsou to dobré, ale teď musím dořešit stabilitu a vážnější problémy. Pak se budu věnovat podobným návrhům.

Označení celého komentáře (blokového) by realizovatelné být mělo. Zkusím se na to podívat. U závorek je to jednoduché, máme jen 3 druhy závorek ({[, ale u komentářů je mnohem složitější, co programovací jazyk to několik druhů komentářů. A když se kouknete na uživatelský zvýrazňovač, přidejte k tomu desítky dalších

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR