You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Out of memory issue

Re: Out of memory issue

#1 Out of memory issue

Posted by: spazik | Date: 2019-05-15 05:31 | IP: IP Logged

Zdravím, obvykle když otvírám trochu větší TXT soubor (např. cca 200MB), PSPad zahlásí že nemůže otevřít soubor, protože "out of memory".

Přitom Windows Task Manager ukazuje volné třeba 1GB RAM.

Stejné soubory jdou bez problémů otevřít v jiných text editorech (Notepadu, Notepad++ atp.)

Nějaký nápad čím to může být?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Out of memory issue

Posted by: pspad | Date: 2019-05-15 05:39 | IP: IP Logged

Jaká verze PSpadu? Doporučil bych poslední 5.0.2 z developer fóra. Nějaké optimalizace jsem dělal.
Obecně: 32b proces má k dispozici od systému 2GB paměti bez ohledu, kolik RAM je v počítači. PSPad pracuje s UNICODE, tzn. 2 bajty na znak. Při otevírání se provádí konverze, takže to je další režie. K tomu UNDO/REDO buffery, pokud se s nějakými soubory již pracovalo. Pokud je otevřeno víc velkých souborů, tak 2GB, ač to vypadá jako dost se vyčerpají velmi rychle

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Out of memory issue

Posted by: Vany | Date: 2019-05-15 07:02 | IP: IP Logged

při práci s vícero velkými soubory je vhodnější si vystřelit novou instanci PSPadu, protože dostane svoje 2 GB RAM, případně i vícekrát, (d/p)okud to systém dává

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Out of memory issue

Posted by: spazik | Date: 2019-05-15 07:13 | IP: IP Logged

pspad:
Jaká verze PSpadu? Doporučil bych poslední 5.0.2 z developer fóra. Nějaké optimalizace jsem dělal.
Obecně: 32b proces má k dispozici od systému 2GB paměti bez ohledu, kolik RAM je v počítači. PSPad pracuje s UNICODE, tzn. 2 bajty na znak. Při otevírání se provádí konverze, takže to je další režie. K tomu UNDO/REDO buffery, pokud se s nějakými soubory již pracovalo. Pokud je otevřeno víc velkých souborů, tak 2GB, ač to vypadá jako dost se vyčerpají velmi rychle

Byla to 32 bit 4.5.9

Nicméně zkusil jsem to v 5.0.2 64 bit a tam to už funguje OK.

Díky.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR