You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Přenos souborů na FTP.

Přenos souborů na FTP.

#1 Přenos souborů na FTP.

Posted by: Karel817 | Date: 2016-02-29 17:53 | IP: IP Logged

Asi budu vypadat jako trouba ale ... Začal jsem používat PSpad ediror a mám velký problém. Bez problémů jsem nastavil připojení na FTP ale nemůžu přijít na způsob jak soubory z disku nahrát na FTP :(
V levém dlouhém okně vidím obsah vzdáleného serveru, vpravo mám obsah otevřeného souboru. Jak to ale dostanu na vzdálený server? Díky za pomoc.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Přenos souborů na FTP.

Posted by: pspad | Date: 2016-02-29 18:02 | IP: IP Logged

V panelu FTP najet na složku, kam se má soubor uložit a pak pravá myš na záložce a Uložit na FTP, případně stejná volba v menu Soubor.

Pokud je třeba nahrát jednorázově celý web na FTP, pak doporučuji nějakého FTP klienta typu FTPZilla. Klient v PSpadu je myšlen spíše na přímou editaci souborů na FTP než na hromadný upload.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Přenos souborů na FTP.

Posted by: Karel817 | Date: 2016-02-29 18:13 | IP: IP Logged

Díky moc, už to vidím. Tak na to bych asi nepřišel :( Hledal jsem jak otevřít druhé okno smiling smiley Ještě jednou díky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Přenos souborů na FTP.

Posted by: pspad | Date: 2016-02-29 18:24 | IP: IP Logged

pspad neni file manager. Proto tam nejsou ani 2 okna, ale pracuje se s otevrenym souborem. Je mozne soubor primo z ftp otevrit, editovat a pomoci standardniho ulozit se automaticky ulozi i na FTP

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Přenos souborů na FTP.

Posted by: Karel817 | Date: 2016-03-05 14:39 | IP: IP Logged

Ještě prosím jak přenesu na ftp obrázky? Ty v PSPadu neotevřu, tak nevím jak to z prostředí dostanu na FTP. Díky moc.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Přenos souborů na FTP.

Posted by: pspad | Date: 2016-03-05 15:15 | IP: IP Logged

moje predchozi odpoved nestaci?

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Přenos souborů na FTP.

Posted by: Karel817 | Date: 2016-03-06 00:18 | IP: IP Logged

Na přenos obrázku na FTP tedy musím použít jiný soft.? Pochopil jsm to správně?

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Přenos souborů na FTP.

Posted by: Kráťa | Date: 2016-03-06 08:27 | IP: IP Logged

Ano, na prenos obrazku treba Filezillu. Ja se pses PSPad na FTP nepripojuji, ale z Filezilly. Tam udelam pravou mysu "upravit soubor" ten se mi otevre v PSPadu a po jeho ulozeni, se Filezilla zepta, jestli ho ma poslat na FTP.

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR