You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: bug při otevírání souborů

Re: bug při otevírání souborů

#1 bug při otevírání souborů

Posted by: thomask | Date: 2014-03-10 11:29 | IP: IP Logged

teď jsem zažil nepříjemný problém - otevíral jsem soubor přes FTP na jednom nekvalitním wifi připojení. PSPad mi jej otevřel, ale nejspíš v průběhu nějak spadlo připojení, protože chyběl konec souboru. Já si toho bohužel nevšiml, protože jsem upravoval jen začátek, pak jsem dal uložit a s hrůzou zjistil, že jsem najednou přišel o půlku skriptu a samozřejmě Zpět v tomhle případě nepomohlo, protože soubor se už se tak blbě otevřelo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: bug při otevírání souborů

Posted by: pspad | Date: 2014-03-10 11:42 | IP: IP Logged

Pokud FPT server neohlasi chybu, nema PSPad jak poznat, ze k necemu takovemu doslo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: bug při otevírání souborů

Posted by: Vany | Date: 2014-03-12 10:41 | IP: IP Logged

no, minimálně může při stahování sledovat, zda skutečně uložil do dočasného lokálního souboru tolik bytů, kolik odpovídá velikosti souboru na serveru...

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: bug při otevírání souborů

Posted by: pspad | Date: 2014-03-12 11:02 | IP: IP Logged

Pokud ma nekdo nastaven soubor prenosu ASCII a ne binarni, pak server manipuluje s konci radku. A pak to, co prijde ze serveru nesouhlasi s tim, co je ulozeno na serveru a tim padem ani delka.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: bug při otevírání souborů

Posted by: thomask | Date: 2014-03-18 22:35 | IP: IP Logged

Režim je nastaven binární.
A teď se mi to stalo znovu. Navíc jsem připojen přes Ethernet, ne přes Wifi. Zajímavé, nikdy předtím za posledních 10 let nebo jak dlouho pspad používám se mi to nestalo. A dokonce si tak nějak myslím, že se mi to stalo dvakrát u stejného souboru (je to normální PHP soubor v adresáři se všemi jinými, neutnulo se to za žádným speciálním znakem a ani jiné logiky jsem si v tom nevšiml). Tak nějak nevím, jak to budu řešit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: bug při otevírání souborů

Posted by: Vany | Date: 2014-03-24 09:28 | IP: IP Logged

přes TotalCommander (nebo jiný commander)...winking smiley
stáhnout na lokál jiným programem, upravit v PSPadu, nahrát zpět jiným programem.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: bug při otevírání souborů

Posted by: pspad | Date: 2014-03-24 09:47 | IP: IP Logged

Zkontrolovat nastaveni FTP klienta v PSPadu - doporučuji binární režim. Pokud je to textový režim, FTP server do toho sahá a pokud je tam nějaký divný znak nebo FTP server usoudí, že je tam znak pro konec souboru, prostě skončí. Zamezí se tím i změně konců řádek v souboru.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR