You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Goto Page: Previous1 2 3 Next

#11 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: pspad | Date: 2013-06-12 03:53 | IP: IP Logged

Co se stane, kdyz ten soubor otevrete treba v klasickem Notepadu?
Nic vam nebrani ten znak napsat jako HTML entitu, kdyz jej tam mermomoci chcete dostat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: MirekSv | Date: 2013-06-12 07:11 | IP: IP Logged

Problémy jsou dva:
1. soubor nevytvářím, ale dostanu ho takto vyexportovaný, takže mám problém, jak ho editovat a případně ho těchto znaků zbavit
2. v XML nejsou povolené HTML entity (je tam jen 5 základních viz en.wikipedia.org)

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: pspad | Date: 2013-06-12 10:11 | IP: IP Logged

V tom případě se bojím, že PSPad nepomůže. Prostě komponenta editoru, kterou PSPad používá pracuje pouze s 2-bajtovým unicode, tzn. 65535 znaků.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: Vany | Date: 2013-06-12 12:03 | IP: IP Logged

aha, a vstup v UTF-8 tedy binárně překódovává PSPad?

To by pak mohla vzniknout volba nepodporované znaky nahradit nějakým symbolem z používaného rozsahu a ostatní znaky načítat korektně.

Není to první xml v UTF-8, které mi PSPad nenačetl, ale neměl jsem zrovna prostor to reportovat. Velmi pravděpodobně se jednalo o tento popisovaný problém.

Nebo je tu méně populární varianta nalézt jinou vhodnou komponentu editoru a PSPad upravit, aby s ní spolupracoval. Ta by mohla přinést i jiné požadované funkčnosti jako např. code-foldingwinking smiley

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: pspad | Date: 2013-06-12 12:56 | IP: IP Logged

Widnows jako takove pouzivaji standardne 2 bajtove unicode. Pak se daji doinstalovat podpory pro East jazyky, ale nevim, kde vsude se to projevi.

Kazdopadne nevim o komponente, ktera by pracovala se 4 bajtovým kódováním.
Vymena komponenty = prepsani vekereho kodu, ktery je na komponentu navazany, urcite vic jak poloviny.

Jen pro info, PSPad (bez cizich komponent, teda jen to, co jsem zplodil) obsahuje asi 115 000 radku kodu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: vbr | Date: 2013-06-12 14:25 | IP: IP Logged

MirekSv:
Problémy jsou dva:
1. soubor nevytvářím, ale dostanu ho takto vyexportovaný, takže mám problém, jak ho editovat a případně ho těchto znaků zbavit
2. v XML nejsou povolené HTML entity (je tam jen 5 základních viz en.wikipedia.org)

Predpokladam, ze pojmenovana entita takoveho znaku neexistuje, melo by ale byt mozne pouzit entitu ciselnou, napr. hexadecimalni:
😊

Pokud by se melo jednat o rozsirenejsi problem se soucasnymi XML soubory, mozna by slo pripravit plugin, ktery by pri otvirani soubrou tyto znaky konvertoval na takove entity;

S pluginy v PSPadu ale nemam zkusenosti, neposoudim, zda by to bylo schudne.

vbr

Edited 1 time(s). Last edit at 2013-06-12 14:25 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: MirekSv | Date: 2013-06-12 15:49 | IP: IP Logged

vbr:
MirekSv:
Problémy jsou dva:
2. v XML nejsou povolené HTML entity (je tam jen 5 základních viz en.wikipedia.org)

Predpokladam, ze pojmenovana entita takoveho znaku neexistuje, melo by ale byt mozne pouzit entitu ciselnou, napr. hexadecimalni:
😊

Tak ještě jednou - v XML nejsou povolené HTML entity.

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: vbr | Date: 2013-06-12 20:24 | IP: IP Logged

MirekSv:
Tak ještě jednou - v XML nejsou povolené HTML entity.

O jake omezeni konkretniho formatu se jedna?
Zda se, ze XML standard, napr.:
www.w3.org
uvedeny zpusob reference ke znakum obsahuje; take xml soubor s obsahem napr.:
<txt>&#x0001F60A;</txt>
lze bez problemu a chybovych hlaseni parseru otevrit a zobrazit ve webovem prohlizeci (pri nainstalovanem odpovidajicim fontu).
(Kazdopadne to ale nesouvisi s moznostmi prime podpory znaku mimo BMP unicode v PSPadu.)

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#19 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: Vany | Date: 2013-06-12 21:55 | IP: IP Logged

pspad:
Widnows jako takove pouzivaji standardne 2 bajtove unicode. Pak se daji doinstalovat podpory pro East jazyky, ale nevim, kde vsude se to projevi.

a šlo by tedy pro "nezobrazitelné" znaky mimo základní rozsah upravit načítání UTF-8 do podoby, kterou popisoval vbr?

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#20 Re: Nelze otevřít soubor ve správné znakové sadě

Posted by: MirekSv | Date: 2013-07-16 10:36 | IP: IP Logged

Tak mám další soubor, který se mi nedaří otevřít v UTF-8 kódování.
Nešlo by s tím něco dělat?

viz cache.svrcek.cz

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR