You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Script - replace a čeština

Script - replace a čeština

#1 Script - replace a čeština

Posted by: Zivan | Date: 2012-10-30 22:03 | IP: IP Logged

Řeším drobnost, ale zaseknul jsem se na problému s češtinou u zpracování textu scriptem v PSPadu.

Mám jednoduchý script, který obsahuje dvě pole - zdrojové a cílové. Funkce postupně prochází zdrojové pole a pomocí funkce replace() nahrazuje text v aktuálním editoru.

Nic složitého, ale v textu mám místo znaků Ě/ě, Č/č, Ř/ř znaky bez háčků. Přiznávám, že netuším, kde je problém.

Původní text je XML uložené jako UTF-8 a před spuštěním skriptu se všechny české znaky zobrazují správně.

PSPad 4.5.4 (2356), zkoušel jsem i nejnovější build. Windows 7 Pro, EN, 64b.

Pro test jsem udělal náhradu textu "male" a "velke" na "maly" a "velky" smiling smiley

Screenshot (před a po provedení skriptu):
image

Použité soubory:
http://www.uloz.to/xHjDB6g/replace2-zip

Edited 2 time(s). Last edit at 2012-10-30 22:33 by Zivan.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Script - replace a čeština

Posted by: Vany | Date: 2012-10-31 09:05 | IP: IP Logged

zvláštní, mi to funguje, tak, jak bys asi očekávalwinking smiley
image

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Script - replace a čeština

Posted by: vbr | Date: 2012-10-31 10:55 | IP: IP Logged

Zivan:
Řeším drobnost, ale zaseknul jsem se na problému s češtinou u zpracování textu scriptem v PSPadu.
...
Nic složitého, ale v textu mám místo znaků Ě/ě, Č/č, Ř/ř znaky bez háčků. Přiznávám, že netuším, kde je problém.
...
PSPad 4.5.4 (2356), zkoušel jsem i nejnovější build. Windows 7 Pro, EN, 64b.

Zdravim,
obavam se, ze problem je v anglicke verzi windows - rozhrani skriptu je nejspis ANSII a podporuje tedy jen diakritiku prislusne znakove sady - pro anglicka locale win 1252; pro ceske win-1250.
Nejspis by bylo potreba pouzit cestinu jako jazyk pro neunicode programy v ramci nastaveni windows (pokud je to mozne).
Ve svem nahrazovacim skriptu
www.vbr.wz.cz
jsem tento problem (i pro "exotictejsi" znaky na ceskych windows) jeste obesel pripadnym vygenerovanim html stranky se spravnym obsahem pomoci entit - tim se ale prace komplikuje a je treba pak vysledek kopirovat rucne z html nahledu.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Script - replace a čeština

Posted by: pspad | Date: 2012-11-01 08:03 | IP: IP Logged

I sablona pro konvertor muze byt ulozena v UTF-8, pak se predejde problemum s kodovou strankou. Viz vzorova sablona:
;expressions are in UTF-8 encoding (0/1)
UTF8List=0

Dalsi moznost je pouzit primo funkci PSPadu odstranit diakritiku v menu Upravy / Konverze

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Script - replace a čeština

Posted by: Zivan | Date: 2012-11-01 17:13 | IP: IP Logged

vbr:
Prošel jsem nastavení Win7, našel nastavení jazyka pro non-Unicode programy a češtinu tam mám. Takže to bohužel asi nepomůže.

pspad:
Přiznávám, že netuším, jak souvisí script s konvertory, ale díky té poznámce mě napadlo, že by se to dalo vyřešit převedením problémových znaků (případně všech českých) na jiné (HTML/unicode entity), provést script a převést znaky zpět.
Jde použít konvertor i ve scriptu? Jak?

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Script - replace a čeština

Posted by: pspad | Date: 2012-11-01 20:09 | IP: IP Logged

To, ze v nastaveni Windows vidite cestinu nic neznamena. Doporucuji tohle:
forum.pspad.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Script - replace a čeština

Posted by: Zivan | Date: 2012-11-01 21:27 | IP: IP Logged

Provedeno, 2x restart a žádná změna.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR