You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 Next

#11 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: Petr V | Date: 2011-03-25 00:02 | IP: IP Logged

Navrhoval bych tvar:

[znak pro zacatek komentare][mezera][pomlcka][vetsi nez][mezera][text]

takze pro PHP, PERL, ...

# -> text

pro C, C++ ..

// -> text

pro MSDOS Batch

REM -> text

Proste vyuzit vlastnost PSPadu rozpoznavani komentare jednotlivych jazyku a rozsirit ji o rozpoznani nejakeho identifikatoru, napriklad ->

Pokud ma nekdo nejaky jiny napad, nebo pripominku, tak by bylo fajn, kdyby ji zde napsal.

S pozdravem Petr V

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky - Only one program instance

Posted by: ino | Date: 2011-04-07 08:52 | IP: IP Logged

Ahoj,

mam otravný problém s nastavenim "Only one program instance" (dále jen "Only...). Po znovu zapnutí tohoto nastavení PSPad nepřijímá nově otevírané soubory.

Jak reprodukovat
- otevřu PSPad se zapnutou volbou "Only..."
- otevřu a zedituju několik souborů
- vypnu volbu "Only..."
- otevřu projekt (otevře se v novém okně)
- zavřu projekt
- v původním okně PSPadu zapnu nastavení "Only..."
- a teď se mi už v PSPadu sobory otevírané dvojklikem/entrem neotevřou

Obsáhlý postup s některými vysvětleními (možná mají na chování vliv)
By default mám "Only..." volbu zapnutou (edituji několik souborů zároveň postupně otevírané z WinSCP).
Občas však potřebuji rychle zeditovat něco, co mám uložené jako Project. Jelikož otevření projektu je díky nastavení "Only..." natlačeno do již otevřené instance PSPadu zavřou se všechny soubory předtím otevřené WinSCP.
Z tohoto důvodu dočasně vypnu nastavení "Only one program instance".
Po dokončení úprav souborů v projektu zavřu ono okno PSPadu s projektem a vrátím se do původního okna PSPadu a znovu aktivuji nastavení "Only one...".
Nyní chci otevřít nový soubor z WinSCP a ejhle, soubor se neotevře. Ani když otevírám nějaký soubor z lokálního disku.

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky - Only one program instance

Posted by: pspad | Date: 2011-04-07 10:25 | IP: IP Logged

PSpad umoznuje spustit vynucene novou instanci, pokud se do prikazoveho radku prida prepinac -N nebo /N
Mozna to bude lepsi reseni nez menit nastaveni programu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky - Only one program instance

Posted by: ino | Date: 2011-04-07 15:18 | IP: IP Logged

pspad:
PSpad umoznuje spustit vynucene novou instanci, pokud se do prikazoveho radku prida prepinac -N nebo /N
Mozna to bude lepsi reseni nez menit nastaveni programu.

supr, to by mělo stačit. Díval jsem se do helpu, ale tento přepínač jsem tam nenašel sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky - Only one program instance

Posted by: pspad | Date: 2011-04-08 06:47 | IP: IP Logged

Help bude aktualni s novou plnou verzi

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 bug - mizí středníky

Posted by: ashus | Date: 2011-04-08 10:52 | IP: IP Logged

V posledních buildech se začlo stávat, že mám napsaný v PHP řádek kódu končící středníkem, dám dál na řádek vložit text ze schránky, pak čudl zpět, a zmizí mi i středník, celkem dodrb, trosku to otravuje. Bylo by možno s tím něco dělat?

Případně bych uvítal, kdyby při vkládání z preset. funkcí našeptávače PHP byla vložena jen funkce (bez parametrů). Díky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: bug - mizí středníky

Posted by: myf | Date: 2011-04-08 11:55 | IP: IP Logged

ashus:
V posledních buildech se začlo stávat, že mám napsaný v PHP řádek kódu končící středníkem, dám dál na řádek vložit text ze schránky, pak čudl zpět, a zmizí mi i středník, celkem dodrb, trosku to otravuje. Bylo by možno s tím něco dělat?

Způsobuje to nejspíš automatické trimování konců řádků versus undo (nahlášený starší bug pspad.nlift.com ), doporučuji si to zatím vypnout, jinak od undo nemůžeš očekávat nic dobrého.

ashus:
Případně bych uvítal, kdyby při vkládání z preset. funkcí našeptávače PHP byla vložena jen funkce (bez parametrů). Díky.

Tohle si můžeš přenastavit jak libo: otevři si pspad\Context\PHP.def a štědře promazávej :]

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: bug - mizí středníky

Posted by: pspad | Date: 2011-04-08 13:48 | IP: IP Logged

ashus:
Případně bych uvítal, kdyby při vkládání z preset. funkcí našeptávače PHP byla vložena jen funkce (bez parametrů). Díky.

Je treba upravit sekci [KeyWords] v souboru .\Context\PHP.def

Options: Reply | Quote | Up ^


#19 Re: bug - mizí středníky

Posted by: crackor | Date: 2011-04-10 07:39 | IP: IP Logged

myf:
ashus:
V posledních buildech se začlo stávat, že mám napsaný v PHP řádek kódu končící středníkem, dám dál na řádek vložit text ze schránky, pak čudl zpět, a zmizí mi i středník, celkem dodrb, trosku to otravuje. Bylo by možno s tím něco dělat?

Způsobuje to nejspíš automatické trimování konců řádků versus undo (nahlášený starší bug pspad.nlift.com ), doporučuji si to zatím vypnout, jinak od undo nemůžeš očekávat nic dobrého.

no, ono je taky nutné vypnout 'kurzor za konec řádku' a to už je vopruz.
autor si zřejmě opravu spoří na ostrou verzi... winking smiley
navzdory tomu je pspad skvělý

Options: Reply | Quote | Up ^


#20 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: ric | Date: 2011-04-11 11:27 | IP: IP Logged

zdravim,
po upgrade na 4.5.5-2417 prestalo fungovat Drag and drop / pretahovani textu a URL do PSPAdu (testovano na Win7 a XP)
(pri pretahovani se objevi pouze kurzor "skrtnute kolecko")

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR