You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Goto Page: 1 2 3 4 5 Next

#1 PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-03-14 18:55 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (1,9 MB):
pspad.siliconhill.cz
pspad.cincura.net

Poznámky k použití aktualizace:
7ZIP archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.5 (2415):

Novinky:
FoxPro - nový průzkumník kódu
zálohování souborů do zadaného adresáře rozlišuje i disk
průzkumník kódu - vypuštění nadbytečných mezer
Autocomplete rozlišuje velká a malá písmena
přidány další tagy pro HTML5
menu úpravy / Konverze - nyní je možné přiřadit klávesové zkratky k akcím, stejně tak jako spustit akce ve skriptování

Opravy:
ošetřena vyjímka v nastavení zvýrazňovačů
zvýraznění proměnných v Tcl/Tk
překreslování jmen záložek souborů
Autocomplete pracuje pouze pokud je aplikace aktivni
uvolnění pracovního adresáře po minimalizaci to tray

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: kori | Date: 2011-03-16 16:54 | IP: IP Logged

Zdravim,

diky za update. Autocomplete je uz ted z 99,9% naprosto dokonaly smiling smiley Idealni by bylo (pokud je to mozne), aby nabizel jeste varianty (poradi v seznamu) podle toho, zda pisu se shiftem nebo bez. Tj. pokud zacnu psat s velkym pismenem, aby jako prvni nabizel varianty napsane velkymi a az pote malymi pismeny a naopak.

A jeste mam jeden namet tykajici se zalohovani. Pouzivam PSPad jako hlavni editor vsech souboru a z toho duvodu mam globalni zalohovani vypnute (nepotrebuji mit kopie vsech editovanych souboru). Idealni by bylo, pokud bych si mohl nastavit zalohovani primo u projektu, tj. zda chci / nechci delat zalohy a do jakeho adresare. Nastavil bych si tedy zalohy jen u dulezitych souboru a projektu (prace) a pokud edituju neco treba v systemu, tak by mi to kopie nevytvarelo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: bb | Date: 2011-03-18 08:39 | IP: IP Logged

Sleduju teď pořád nový buildy kvůli opravám autocomplete a stále nic... Od nějaký verze se mi začal chovat dost podivně. Hlavně mi vadí, že vyskakuje sám od sebe, když kurzorem kliknu do nějakýho slova. Nebo když nějaký text označuju, tak mi odznačí už vybranou část textu a označí jen ten kousek, na který by mohl něco napovědět. Pak ještě zůstává viset, dokud ho escapem nezavřu.

Našeptávač témeř nevyužívám, protože než bych si ze seznamu vybral, to co mi chce nabídnout, tak to mám dřív napsaný. Každopádně chápu, že někomu může automatický vyskakování našeptávače vyhovovat, ale u mě to nepochodilo. Proto bych se chtěl zeptat, jestli se dá autocomplete někde úplně vypnout, nebo aby se objevoval skutečně jen na ctrl+mezerník.

Každopádně díky za PSPad, je to asi nejlepší editor co jsem kdy zkoušel, bylo by škoda kvůli našeptávači hledat něco jinýho. :D

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: myf | Date: 2011-03-18 09:11 | IP: IP Logged

bb:
Sleduju teď pořád nový buildy kvůli opravám autocomplete a stále nic...
… Proto bych se chtěl zeptat, jestli se dá autocomplete někde úplně vypnout, nebo aby se objevoval skutečně jen na ctrl+mezerník.

Když to tak bedlivě sleduješ, je s podivem, že ti unikla ta spousta identických dotazů pokládaných asi tak ob den.

Odpověď je Settings > Editor (Part 2) > Autocomplete delay [ms] nastavit na "0"

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: bb | Date: 2011-03-18 10:09 | IP: IP Logged

Díky, moje chyba. Sledoval jsem jen logy o nových verzích, hlavní fórum jsem přehlížel smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: dajce | Date: 2011-03-23 08:38 | IP: IP Logged

Používám x let PSPAD, ale autocomplete mě přinesl jen problémy ... nechtěné ukliknutí atd.
Ten kdo denně dělá v PSPADu tak je pro něho autocomplete jen otrava ...
Ještě že to jde vypnout ...
Mě stačí bohatě ctrl+mezerník. winking smiley
grinning smiley

Jinak PSPAD je nejlepší editor !

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: kori | Date: 2011-03-23 18:22 | IP: IP Logged

Sam CTRL + SPACE (funkce) vubec nebouzivam, ale doporuju objevit krasu CTRL + J, ktery je nyni soucasti autocomplete take winking smiley

Pokud mate zdrojak o tisicich radku nebo vypisujete resultset o 300 sloupcich, tak s autocomplete napsanych slov / promennych budete psat minimalne o 50% rychleji.
Predtim jsem musel 100x mackat kl. zkratku (to uz bylo skoro rychlejsi to psat primo), ted to mam primo pred frnakem, na jeden enter. Parada smiling smiley

Jinak,s posledni vetou naprosto souhlasim smiling smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 2011-03-23 18:25 by kori.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-03-23 19:09 | IP: IP Logged

Vychozi stav bude vypnuto.
Je treba si uvedomit, ze tohle jsou verze, ktere by meli pouzivat lide, kteri vi, co delaji...

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: Petr V | Date: 2011-03-24 08:33 | IP: IP Logged

Dobry den,

neslo by prosim udelat, aby se v pruzkumniku kodu zobrazovaly i uzivatelem definovane zpravy? Uvedu na prikladu PERLu - ze by se pro perl treba nadefinovalo, ze text zacinajici na "#-> nejaky text" bude tento "nejaky text" zobrazen v pruzkumniku kodu v nekjake predem definovane sekci. Pro jazyky vyuzivajici nejaky typ komentaru by si tim uzivatel mohl do prozkumniku kodu vkladat odkazy na ruzne sekce kodu a zrychlil by tim svou praci. Tato funkcionalita treba funguje v IDE pro PureBasic, kde se pouziva ";- nejaky text" pro vypsani v pruzkumniku kodu.

S pozdravem Petr V

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-03-24 19:41 | IP: IP Logged

Urcite slo. Jen se musite domluvit na konkretnim formatu.
Az se domluvite, napiste mi.
Rad bych to resil najednou pro vic jazyku.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 3 4 5 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR