You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: UTF-8 BOM volitelně

Re: UTF-8 BOM volitelně

#1 UTF-8 BOM volitelně

Posted by: myf | Date: 2014-02-13 10:59 | IP: IP Logged

Zdravím,
pořád se potýkám s globálním nastavením BOM pro UTF-8. Doteď jsem si vystačil s nastavením "bez BOM", kterého bych se rád držel nadále, nicméně objevila se nutnost mít určité soubory s "S BOM" (konrétně Autohotkey od verze 1.1.08.00 z července 2012 BOM vyžaduje).

Napadají mě dvě možná řešení
v1 'prostší':
rozdělit kódování UTF-8 na dvě: "UTF-8 with BOM" a ".. without BOM"

v2 'hezčí':
Přidat stav pro globální nastavení BOM (`Indent Bytes in UTF-8`): `zachovat` (keep / do not change file) a přidat možnost BOM ze souboru vymazat nebo vepsat, asi nejintuitivněji přes statubar a/nebo menu Format.

Code page: UTF-8 | BOM present(click vymaže)

Code page: UTF-8 | BOM absent(click přidá)

BTW, ono 'Code page: UTF-8' teď není na rozdíl od ostatních položek statusbaru klikací, nebylo by hezké při clicku na něj otevřít výběr z menu Format?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: UTF-8 BOM volitelně

Posted by: pspad | Date: 2014-02-13 11:03 | IP: IP Logged

V plánu to je, jen času je hrozně málo.
Budou obě verze - UTF-8 s BOM a bez, aby bylo možné přepínat v menu formát a samozřejmě po otevření souboru se nastaví stav podle něj. Takže se o to uživatel nebude muset starat.
Globální nastavení pak bude sloužit pro nový soubor.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: UTF-8 BOM volitelně

Posted by: myf | Date: 2014-02-13 11:13 | IP: IP Logged

Super, díky moc. Říkal jsem si, že tohle nejspíš bude už rozmyšlené a plánované, ale nikde v diskusích jsem k tomu nic nenašel.
Ještě jednou předem dík :]

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: UTF-8 BOM volitelně

Posted by: Vany | Date: 2014-02-14 10:16 | IP: IP Logged

nu, ono to těmi diskusemi prošlo, ale už hodně dávno, mnoho a mnoho let zpátky...

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR