You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

#1 azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: trevor12 | Date: 2013-12-27 18:24 | IP: IP Logged

dl.dropboxusercontent.com

jde o soubor ktery v uvodu obsahuje anglickou vetu

pak nasleduje help v azbuce

a pod tim to same v anglictine

formatum moc nerozumim kazdopadne kdyz na nej 2 x kliknu v total commanderu otevre se mi v pspadu ale cast psana azbukou je necitelna

poradil by nekdo co delam spatne resp. kde je chyba kdyz totalcommander (pres F3 View) mi to zobrazi spravne, zrejme si to nejak inteligentne detekuje (je pravda ze pres F4 Edit to take stejne jako pspad k editaci zobrazi necitelne cast psanou azbukou)

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: pspad | Date: 2013-12-27 19:01 | IP: IP Logged

Pokud chcete soubor korektně zobrazit kdekoliv, musí být v unicode kódování. Doporučuji UTF-16 LE, případně UTF-8

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: trevor12 | Date: 2013-12-27 22:23 | IP: IP Logged

diky za vysvetleni

dal jsem jako source cp1251 a vystup utf-8

i-tools.org

dl.dropboxusercontent.com

akorat je skoda ze pspad si neumi (asi to ani nejde ?) projit obsah dokmentu pred otevrenim ("ocichat ho" automaticka detekce vhodneho filtru) a rovnou z toho pri otevreni provest konverzi do utf-8 ...

Edited 1 time(s). Last edit at 2013-12-27 22:29 by trevor12.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: Vany | Date: 2013-12-28 05:46 | IP: IP Logged

ale jo, prochází tuším prvních 1000 znaků a z nich detekuje kódování.
u mne to zafungovalo OK.
image
www.dropbox.com

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Edited 1 time(s). Last edit at 2013-12-28 05:47 by Vany.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: ThunderBoy | Date: 2015-03-28 13:56 | IP: IP Logged

Nebudem vytvarat nove vlakno, kedze sa jedna o rovnaky problem.

Uz ma to fakt stve. Este nikdy sa mi v PSPad nepodarilo otvorit subor s rustinou spravne a PSPad pouzivam uz 10 rokov. Vzdy mi namiesto ruskych znakov hodi kadejake hatlaniny. F3 v TC to vzdy otvori spravne, ale v PSPad ani bohovi. Uz som skusal vsetky mozne kombinacie, ukladania, otvarania, konvertovania, taktiez precital a odskusal odpovede tu na fore, ale bez zmeny. Rustina je stale mrtva. Ked subor otvorim, tak dole mi vypisuje kodovanie suboru Latin II (CP852). Skusal som nastavit aj pismo priamo na cyriliku, ale ziadna zmena sa tiez nekonala. Dal som si aj uplne cistu verziu programu a zazraky sa tiez nekonali. angry smiley
Ja uz fakt neviem, co tam mam este nastavit alebo upravit.

Ked si vytvorim novy subor, nastavim kodovanie na UTF-16 LE a hodim tam ruske texty a subor ulozim, tak po otvoreni ho mam ako som ukladal (spravne). Ale akykolvek iny subor, ktory nebol vytvoreny v PSPad, tak mi nikdy neotvori korektne. Ani ked povodny rusky subor otvorim, prekonvertujem, ulozim a otvorim. Kodovanie sice ukaze spravne, ale texty bez zmeny. Skratka, ked uz to nespravne otvori, tak akekolvek zmeny su uz zbytocne.

Musim to zatial riesit tak, ze si vytvorim novy subor s kodovanim UTF-16 LE a ulozim ho, potom ho znova otvorim. Medzitym si povodny rusky textovy subor otvorim v TC cez F3, skopirujem text a vlozim ho do noveho suboru a tento ulozim. Takto ho uz mam ako by mal byt. Ale toto je robota v dnesnej dobe ako u debilov. sad smiley

Windows 64bit SP1 Slovak
prostredie a vsetko ostatne nastavene na Slovencinu
PSPad 4.6.0 (unicode)

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: vbr | Date: 2015-03-28 17:20 | IP: IP Logged

ThunderBoy:
Nebudem vytvarat nove vlakno, kedze sa jedna o rovnaky problem.

Uz ma to fakt stve. Este nikdy sa mi v PSPad nepodarilo otvorit subor s rustinou spravne a PSPad pouzivam uz 10 rokov. Vzdy mi namiesto ruskych znakov hodi kadejake hatlaniny. F3 v TC to vzdy otvori spravne, ale v PSPad ani bohovi. Uz som skusal vsetky mozne kombinacie, ukladania, otvarania, konvertovania, taktiez precital a odskusal odpovede tu na fore, ale bez zmeny. Rustina je stale mrtva. Ked subor otvorim, tak dole mi vypisuje kodovanie suboru Latin II (CP852). Skusal som nastavit aj pismo priamo na cyriliku, ale ziadna zmena sa tiez nekonala. Dal som si aj uplne cistu verziu programu a zazraky sa tiez nekonali. angry smiley
Ja uz fakt neviem, co tam mam este nastavit alebo upravit.

Ked si vytvorim novy subor, nastavim kodovanie na UTF-16 LE a hodim tam ruske texty a subor ulozim, tak po otvoreni ho mam ako som ukladal (spravne). Ale akykolvek iny subor, ktory nebol vytvoreny v PSPad, tak mi nikdy neotvori korektne. Ani ked povodny rusky subor otvorim, prekonvertujem, ulozim a otvorim. Kodovanie sice ukaze spravne, ale texty bez zmeny. Skratka, ked uz to nespravne otvori, tak akekolvek zmeny su uz zbytocne.

Musim to zatial riesit tak, ze si vytvorim novy subor s kodovanim UTF-16 LE a ulozim ho, potom ho znova otvorim. Medzitym si povodny rusky textovy subor otvorim v TC cez F3, skopirujem text a vlozim ho do noveho suboru a tento ulozim. Takto ho uz mam ako by mal byt. Ale toto je robota v dnesnej dobe ako u debilov. sad smiley

Windows 64bit SP1 Slovak
prostredie a vsetko ostatne nastavene na Slovencinu
PSPad 4.6.0 (unicode)

Zdravim,
pokud jde o soubory v rustine v neunicodovem kodovani (napr. windows ansi 1251) a systemovy jazyk je nastaveny na Slovenstinu (s kodovanim 1250), PSPad je momentalne spravne neotevre (interpretuje je s odpovidajicimi latinkovymi stredoevropskymi znaky). Bud by bylo treba zmenit systemove neunicodove kodovani, nebo soubory externe prevest na unicodove kodovani (typicky utf-8, pripadne zminene utf-16). S temi pak PSPad muze pracovat bez problemu.

Rozsireni podpory dalsich kodovani je v PSPadu myslim planovano, zatim ale neni k dispozici.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: pspad | Date: 2015-03-28 18:10 | IP: IP Logged

Uz se k te podpore vseho kodovani, co je k dispozici ve Windows pomalu dostavam.
Jen se to musi promitnout kompletne do celeho PSpadu, ukladani stavu souboru atd.
Je treba nejak rozumne vyresit moznosti pro uzivatele, aby nemusel vzdy vybirat mezi 150 strankami, ale aby si mohl nastavit par "oblibenych". Je toho hodne, nejenom proste prinest podporu kodovani.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: azbuka - proc se mi korektne nezobrazi

Posted by: ThunderBoy | Date: 2015-03-31 09:31 | IP: IP Logged

vbr:

... Bud by bylo treba zmenit systemove neunicodove kodovani, nebo soubory externe prevest na unicodove kodovani (typicky utf-8, pripadne zminene utf-16). S temi pak PSPad muze pracovat bez problemu. ...
vbr

To som pisal, ze upravit a editovat povodny subor do akehokolvek kodovania nepomoze, pokial nevytvorim v pspad uplne novy subor s kodovanim utf-16 a tam vlozim tento rusky text priamo z windows, kde ho zobrazuje spravne. Povodny subor mi vzdy zobrazi v "mimozemskom kodovani" smiling smiley a to nie iba v pspad, takze akekolvek dalsie upravy a zmeny su tam uz zbytocne.

Kedysi davno som vo Windows skusal zmenit cele kodovanie systemu na rustinu, pretoze som to kvoli vyrobe noveho rezu pisma s cyrilikou potreboval urobit, ale po restarte PC mi totalne rozhodilo celu konfiguraciu Windows, takze radsej tuto moznost odporucam robit len na virtualnom stroji.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR