You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-21 11:18 | IP: IP Logged

A proc i v tom SQL prikazu neni pouzit TAB?

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-12-21 11:49 | IP: IP Logged

Používám to 2 způsoby:
* ladění nových SELECTů pro použití v kódu - dosud bych tam pak musel Tab nahrazovat - nově bych tedy už nemusel, takže toto není problém
* kopírování SELECTů z kódu po nasazení a úpravy při hledání chyb aplikace - tam by tedy zůstaly mezery, ale nové části by měly Tab, nebo bych musel vždy po zkopírování převést na Tab - nic moc...

Dále bych pro to musel nadefinovat nový zvýrazňovač - už mám 1 se Skut. tab. s velikostí 8 znaků pro timesheet - tady bych ale potřeboval velikost 2 znaků (dosud pro SELECTy využívám std. uživ. zvýrazňovač pro kód).

A pak by se nově při přechodu na Skut. tab. dělo to, že na stisk Tab by mi kurzor skákal jen o 1 tab. pozici - nikoli pod odsazený kód - to by bylo mrzuté... Kdyby šlo udělat alespoň Special setting - prosím prosímwinking smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-21 12:00 | IP: IP Logged

Podivam se na to. Upravit to nejak urcite pujde. Ale tohle bych nechal ve [Special settings]

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-12-22 14:41 | IP: IP Logged

Dobrý den. Měl bych tu jednu drobnost, která ale je tam už pár měsíců. Jde o našeptávač při psaní. Děje se to, že když začnete psát slovo, našeptávač najde nějaké výsledky, ale pokud se v tu chvíli použije Ctrl-J, až tehdy vypadnou všechny. Ten výběr při psaní některé nenabízí, jako by používal jiný způsob hledání.

Nedokážu teď udělat jednoduchý příklad, na kterém by se to dalo předvést.

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-22 16:10 | IP: IP Logged

Tohle by se stát nemělo, volá se stejný funkčnost jen jednou timerem, podruhé uživatelsky

Za příklad, kdy to ukazuje něco jiného bych byl vděčný.
Zkusím se podívat, co by na to mohlo mít vliv.

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-12-22 16:22 | IP: IP Logged

Dobrý den, slíbené odpovědi:
* ad F8 > pokud se spustil PSPad se souborem, tak to fungovalo: máte pravdu - pokud PSPad spustím s názvem souboru, F8 funguje, pokud bez názvu => otevírá se mi Novy1.sh, kde to nefungovalo a tam jsem to testoval...
* ad svislá čára na pozici kurzoru - vlastně jste to přepsal, ale už to mám sepsáno, tak to uvedu:
- ad Pokud se pohybuju s kurzorem uvnitř kódu, tak se mění pozice řáry: nemění se mi
- ad V případě, že je povolený vstup za konec řádku, tak když jedu s kurzorem za konec řádku, tak se svislá čára mění: nemění se mi
- ad Pokud se vracím s kurzorem zpět přes volné místo, zůstává čára trčet a pohne se, až když dosáhnu textu.: nepohne - vůbec nemá vliv, kde se pohybuji
Pokud se nepohybuji Left/Right, ale Up/Down, taxe čára kreslí, kudy jedu...
Mám Windows 10, otestováno na 2 strojích; mám změněnou barvu pozadí z bílé na krémovou (pomocí W8BckgColorChanger.exe a v PSPadu pak samostatně).
* ad pády po zavření souboru dvojklikem - PSPad.INI posílám mailem...

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR