You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3 Next

#11 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-08-23 08:10 | IP: IP Logged

Je to nahodilé a nedá se to opakovat. Tady třeba to připsalo za dolar jiný symbol a pokračovalo to dál, než jsem si všiml. Jak toho docílit, nevím. Asi to není zásadní problém, když je to takhle hned vidět.

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-09-21 17:40 | IP: IP Logged

Dobrý den,
měl bych po čase opět pár nastřadaných věcí, pokud Vám to vyjde; něco poptává i kolegyně:
* CodeExplorer > nějaké (Special) setting pro nezobrazování slov FUNCTION apod. jako dříve (krade místo)
* 'Automatické ukládání': možnost ukládat do adresáře pro zálohy (soubory sdílíme => nemůžeme aut. ukládat rozpracovaný kód)
* chyba: svislá čára na pozici kurzoru se neaktualizuje při "collapse" bloku (např. Ctrl+Shift+Right pro označení a pak Left pro "collapse")
* možnost otevřít Porovnání, 'pod jménem' hned vedle akt. záložky; reopen souboru => zeptat se; běžné Otevřít asi dle samostatné volby
* okno 'Seznam souborů': 18/8 jsem tam navrhoval (a do karty Okna) pár sloupců - ještě by se hodil 'Datum a čas poslední modifikace' s možností řazení a 'Číslo záložky' s možností přemístění (Drag&Drop nebo tlačítka Nahoru + Dolů)

Děkuji za Vaši pozornost a přeji pěkné dny!

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-09-22 07:43 | IP: IP Logged

Dobrý den,
a ještě 1 nepříjemná chyba:
* CodeExplorer (zadokovaný vlevo): jakmile se klikne na uzel (čímž fokus dostane opět editor), pak přepnutí na sousední soubor pomocí Ctrl+PgUp/Down cyklí záložky Nástrojového panelu místo souborů!; vzpamatuje se to jedině kliknutím na záložku souboru myší nebo pomocí Alt+č.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-09-22 07:51 | IP: IP Logged

Registruju vše, postupně se prokousávám maily. K tomu prvnímu budu pak mít doplňující dotazy.

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-09-22 08:49 | IP: IP Logged

Děkuji. Ještě jsem zapomněl na 1 návrh a už končímwinking smiley:
* 'Log'+'Výsledky hledání'+'Výsledky hledání v souborech': při kliknutí na řádek (nastavení kurzoru v editoru) by se hodily nové volby do Nastavení pro:
a) automatické vytvoření bloku z původní pozice kurzoru do nové (aby člověk neztratil kontext, kde předtím byl)
b) pokud je zobrazen Průzkumník kódu, pak automaticky 'Synchronizovat s kódem'

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2021-10-03 16:19 | IP: IP Logged

Ještě jednu věc jsem si uvědomil (nevím, proč tak pozdě): Ve Win7x64, PSPad x64 mně v žádné verzi 5.0.7 nechodí zvýrazňování souvisejících závorek. Snad to půjde spravit, byl bych dost rád.

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-10-03 16:30 | IP: IP Logged

Pytlík:
Ještě jednu věc jsem si uvědomil (nevím, proč tak pozdě): Ve Win7x64, PSPad x64 mně v žádné verzi 5.0.7 nechodí zvýrazňování souvisejících závorek. Snad to půjde spravit, byl bych dost rád.

Beni aktivni zalamovani radku? Je zvyrazneni povoleno v nastaveni programu?

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2021-10-04 05:48 | IP: IP Logged

Aby nedošlo k nedorozumění a zbytečným spekulacím: Ve verzi 5.0.6 vše funguje. Po okopírování nových souborů na verzi 5.0.7 (libovolný build) přestane zvýrazňování závorek fungovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#19 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-10-04 06:35 | IP: IP Logged

Pytlík:
Aby nedošlo k nedorozumění a zbytečným spekulacím: Ve verzi 5.0.6 vše funguje. Po okopírování nových souborů na verzi 5.0.7 (libovolný build) přestane zvýrazňování závorek fungovat.

Já rozumím. Zkuste prosím zkontrolovat obě věci.
Další věc, o jaký jazyk (zvýrazňovač) se jedná? Testoval jsem to teď pro několik interních zvýrazňovačů a závorky se zvýrazňují

Options: Reply | Quote | Up ^


#20 Re: PSPad unicode 5.0.7 (681) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2021-10-04 13:52 | IP: IP Logged

Samozřejmě, že to tam je. Já jsem jen chtěl říct, že nastavení, které ve verzi 5.0.6 chybu nedělalo, tak ve verzi 5.0.7 chybu dělá (a také to po ukončení hlásí známou chybu o předčasném ukončení programu).

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR