You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

#1 PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-02-01 11:19 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení:
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze - náhled bez podpory skriptování.
pspad.poradna.net

SHA1 hash:
be1cb99a1afda7ad1300248c4516adaa652e8034 pspad505b549.zip
9a6597cc07ced7cdc6570315ddb9a2264956b97f pspad505b549x64.zip

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.5 (547):

Novinky:
Automatické doplňování - pokud editujete uprostřed slova a zavoláte doplnění, nahradí se slovo, řetězec se nevloží na pozici kurzoru
Průzkumník kódu - pozice v průzkumníkovi je zapamatována i při uložení/obnovení souboru

Opravy:
Spuštění PSPadu s parametrem otevřelo další prázdný soubor, pokud již PSpad běžel
Windows Shell script - zvýraznění CALL dalšího skriptu s parametry
Skutečné tabulátory spolu s mazáním mezer na konci řádků vkládalo mezery místo tabulátorů
Rozdělené okno - kolečko myši neskrolovalo editor, nad kterým byl kurzor

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2021-02-01 18:21 | IP: IP Logged

Diky za rychlou opravu,
muzu potrvrdit vyreseni problemu s prazdnym editorem pri otevreni souboru "zvenci" do uz spusteneho PSPadu.
Dekuju a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2021-02-05 10:47 | IP: IP Logged

Windows 7, PSPad x64.
Když si označím nějaký text na přepsání, tak jednak po napsání prvního nového znaku kurzor hned skočí za první neoznačený znak a druhak, je-li tímto znakem lomítko (nebo zpětné lomítko), je při pokusu vrátit se zpět lomítko vymazáno.
PSPad x32 jsem nezkoušel.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-02-05 10:49 | IP: IP Logged

Tohle delá poslední build - souvisí to se změnou skutečných tabulátorů.
Odroloval jsem to zpět, další build bude do konce týdne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-03-23 10:01 | IP: IP Logged

pspad:
Automatické doplňování - pokud editujete uprostřed slova a zavoláte doplnění, nahradí se slovo, řetězec se nevloží na pozici kurzoru

Děkuji – také jsem si již všiml, že by se to mohlo hodit. Ovšem pracuji s novou verzi od včerejška (b.577) a už 4x mi to bylo spíše komplikací - příklad: mám slovo "zkontrolováno", chci před něj dopsat "vizuálně", kurzor postavím těsně před "zkontrolováno", napíšu "viz", aktivuji Aut. dokončování, vyberu ze seznamu – doplní se, ale "zkontrolováno" se odmaže... Šlo by samozřejmě nestavět kurzor na začátek násl. slova – leč taková je běžná praxe – i qůli příp. chtěné Aut. opravě, kterou člověk typicky aktivuje mezerou, nebude schválně dělat tu mezeru předem, aby se mu další slovo neodmazalo, ale slova oddělí napsáním mezery až nakonec.
Uvažuji, jak aut. rozpoznat, kdy je to žádoucí – leda dle toho, zda těsně před aktivací Aut. dok. byl napsán znak (pak neodmazat) nebo jen pohyb kurzoru (pak odmazat – jen tehdy jsme "uprostřed slova") – pokud je to ale nereálné, což tipuji, pak navrhuji volbu do Nastavení typuAutoCompleteRemoveTrailingChars– děkuji.
P. S. I v tomto textu se mi to stalo (vše si připravuji v PSPaduwinking smiley): přeformuloval jsem větu kolem "nestavět kurzor", před to jsem napsal "samo", vybral "samozřejmě" a "nestavět" bylo pryč – taky by si toho člověk někdy ani nemusel všimnout...

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-04-20 06:39 | IP: IP Logged

Dobrý den,
pokud o tom přemýšlíte, ale bude to na dýl, pak bych moc poprosil o tu volbu do Nastavení typu AutoCompleteRemoveTrailingChars pro možnost vypnutí – celkem mi to požírání "zbytku slova" komplikuje práci... Děkuji!

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.5 (549) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-04-20 07:01 | IP: IP Logged

mkocman:
Dobrý den,
pokud o tom přemýšlíte, ale bude to na dýl, pak bych moc poprosil o tu volbu do Nastavení typu AutoCompleteRemoveTrailingChars pro možnost vypnutí – celkem mi to požírání "zbytku slova" komplikuje práci... Děkuji!

Podívám se na to.

Bude v dalsi verzi, v nastavení programu / Program 2 bude nová volba

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-04-20 07:21 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR