You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.4 (385) Cesky

PSPad unicode 5.0.4 (385) Cesky

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: PSPad unicode 5.0.4 (385) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-04-20 07:44 | IP: IP Logged

Ta reakce je jen při prvním zavolání dialogu - překlady, plní se spousta seznamů do historie hhledání atd. Při dalších voláních už by to mělo být okamžité.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 5.0.4 (385) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-04-28 17:06 | IP: IP Logged

mkocman:
Měl bych dotaz, zda jde nějak zastavit provádění skriptu (když se zacyklí)?

A pak bych měl 3 prosby:
* 'Další výskyt aktuálního slova': šlo by zavést nastavení (Special Settings?), aby se při prvním stisku pouze nabral označený text a nehledal se hned další výskyt? (jako ve 4.6.1)

Nabral kam? Do schránky? Nebo jen označil?
Pokud slovo není označeno, tak se prvním zavoláním označí. Pokud označeno je, tak se hledá další výskyt. Rozdíl mezi 4 a 5 je v tom, že pokud byl kurzor v označeném slově na začátku a dal jsem hledat další, tak se prvním stiskem přesunul na konec a dalším hledal. V 5 to rovnou hledá další

mkocman:
* 'Seznam souborů': mohl by být při otevření hledaný text v bloku a seznam již při otevření filtrován dle naposledy napsaného textu? (pokud by to někomu nevyhovovalo, tak (Special Settings?))

Upraveno. Není důvod aby se to při dalším volání v rámci session rovnou nefiltrovalo.

mkocman:
* Automatické opravy (dle 'Nastavení pravopisu'): neopravovat, pokud je kurzor sice na konci slova, ale je označen blok a stisknu mezeru či tabulátor

Upraveno

Upravy budou dostupne v dalsim buildu

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 5.0.4 (385) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-04-30 11:01 | IP: IP Logged

Dobrý den,
moc děkuji za tyto opravy - fungují dobře a urychlí mi to prácismiling smiley

"Nabráním" myslím jen to, že na F3 se bude hledat vybraný text - často ho chci hledat v jiném souboru a nehodí se mi, aby skočil na další výskyt (musím pak skočit zpět) nebo ho nenašel (musím pak zavřít dotaz, zda hledat od začátku). Cesta přes Ctrl+F & Esc to také moc neřeší (viz níže). Ovšem dle Vašeho vyjádření byl ve 4 jen "vedlejší efekt", že se hned neskočilo na další. Takže pokud byste to neviděl na Special setting např. NextWordMoveCursorBeforeJump, tak mě teď napadá, že bych na "nabrání" mohl udělat skript (např. na Ctr+Shift+F) za použití aFindWord + aFindPrevWord - pokud ovšem jde ošetřit, aby nevyběhlo "nenalezen", tzn. hledat nejprve klasicky text se zohledněním WholeNextWord...

Ohledně delších reakcí PSPadu 5:
* vyzkoušel jsem Váš dřívější tip:

pspad:
Re: Zpomalený PSPad
Posted by: pspad | Date: 2018-02-09 15:52 | IP: IP Logged
Ještě mne napadlo, že problém mohou ve Windows 10 dělat SSL knihovny.
Pokud nepoužíváte FTPS (šifrovaný přístup na FTP), smažte ve složce PSpadu souborylibeay32.dll,ssleay32.dll

Vypadá to, že k určitému zrychlení došlo. Po startu PSPadu, resp. otevření všech souborů, se sice zobrazí výstraha:

Quote:
Ordinální číslo 354 se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně C:\Program Files (x86)\PSPad editor\libssl32.dll nalézt.

, ale mnou potřebné fce jsou OK.

* při 'záložky ve více řadách' & přes 200 otevřených souborů & přepnutí na jiný soubor (nebo uložení souboru, případně Undo/Redo, kdy je měněn příznak změněného souboru) je překreslení záložek výrazně delší než v PSPadu 4. Pokud vypnu 'záložky ve více řadách', tak se samozřejmě odezva výrazně zrychlí. Ovšem přišel teď jsem na důvod zpomalení - je dán šířkou okna PSPadu - pokud mám PSPad na 1 monitoru (šířka 1920 b. mínus hl. panel Win), překreslení trvá cca 1/3 s; pokud ho však mám roztažen i přes 2. monitor (plus 1280 b.), pak překreslení trvá téměř dvojnásobek - tzn. moc nezáleží na počtu záložek, ale na šířce okna...

* Jak také píšete, např. při druhém otevření Ctrl+F je již reakce rychlá, ovšem na Esc to nadále trvá dlouho - teď, když to zkouším, tak vždy 1. Esc (po nějaké chvíli) trvá cca 0,5 s, ale další klidně 4 s! Zkouším na malém lokálním souboru, ovšem většinu souborů mám ze síťového disku (samba, CheckDocChanges vypnuto). Vůbec, když např. zkombinuji toto s přepnutím na jiný soubor, reakce jsou různé - některé se zkracují, některé prodlužují. Zkouším i v nové instanci 1 soubor, TXT (tzn. bez Průzkumníka kódu) - nemá vliv... Mám to natočit?

Pak jsem vystopoval chybu, kdy PSPad posune záložky - napíšu k novému buildu během pár dní.

Edited 2 time(s). Last edit at 2020-04-30 11:09 by mkocman.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 5.0.4 (385) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2020-04-30 17:28 | IP: IP Logged

K SSL knihovnám.
Pokud jste je ve složce PSpadu smazal, pak smažte ještě i libssl32.dll, v podstatě jakékoliv další DLL, které v té složce jsou. libssl32.dll tam musela zustat z nějaké staré verze.
PSpad sam o sobě DLL knihovny nepotřebuje, v podstatě stačí pouze PSPad.exe. Vše ostatní je jen k rozšíření funkčnosti - přeformátování kódu atd. jako tidy.exe apod.

K tomu dialogu hledání a nahrazení. Jaký ESC jste myslel? Zavírání dialogu hledání na escape trvá dlouho?

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 5.0.4 (385) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2020-05-14 07:32 | IP: IP Logged

Děkuji. Bez zbytku DLL se odezva už dále nezrychlila.

Ano, Esc pro zavření dialogu (ekvivalentní kliku na křížek myší). Nicméně učinil jsem test na domácím stroji, kde jsem namapoval síťovou jednotku (samba) stejně jako v práci, otevřel stejný PPR => otevřelo se přes 200 souborů a výsledek: akce fungují bez prodlevy - přepínání souborů, Ctrl+F, Esc; pouze při Uložení souboru je prodleva cca 1 s, kdežto v práci je to bez prodlevy - tak nevím... Nastavení PSPadů mám +- identické, pouze v práci je zapnuto víceuživatelské prostředí a Win 10, doma ne a Win 8.1.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR