You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

#1 PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2009-05-12 21:59 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,1 MB):
pspad.cincura.net
pspad.siliconhill.cz

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.4 (2346):

Nové věci:
skriptování - funkce selectionMode(), volaná bez parametru vrací aktuální formát bloku

Opravy:
program bere přednostně SSL knihovny umístěné v adresáři s PSPad.exe
oprava zvýrazňovače pro VBScript
šablona z bloku - pro SQL se neukládala podle dialektu SQL serveru
oprava při uložení na FTP

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: drkokr | Date: 2009-05-16 10:42 | IP: IP Logged

Děkuji za nový build smiling smiley

--
drkokr
- Windows8.1 x64, i5-750, 8GB RAM, PSPad 4.6.0 (2661), dvě ruce a klávesnice, (občas mozek a sem tam hlava) smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2009-05-21 17:29 | IP: IP Logged

Už mnoho buildů zpět mám nepřekonatelné problémy při otevírání souborů s diakritikou v kódování Win-1250 a 8859-2.

Zatím se mi nepodařilo identifikovat kdy se otevře správně a kdy chybně. Náhodně se to mění i během půl hodiny. A to bez jakékoli změny nastavení PSPADu (nebo i Windows).
Zapnutí Autodetekce na to nemá vliv. Smazaní INI souboru nepomohlo.

Pro testy jsem si udělal jen malé soubory s textem "ěščřžýáíé".

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2009-06-03 07:56 | IP: IP Logged

Pokud je aktivni "zapamatovat stav souboru", PSPad si pamatuje i posledni pouzitou kodovou stranku.
Zkontrolujte si, zda nemate v nastaveni programu / adresare a soubory natvrdo nastavenu kodovou stranku.
Pokud pouzivate projekty, je toto nastaveni i v nastaveni projektu a ma prednost.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2009-06-17 13:28 | IP: IP Logged

Dělám s tím "psí" kusy a bez úspěchu.

Možná to ale bude souviset s jiným problémem.
Už když píšu text s diakritikou, tak se sice na obrazovce napíše správně, ale ve status řádce, kde je jeho číselná hodnota znaku, jsou např. pro
"čďěňřťů"
zobrazeny odpovídající znaky bez diakritiky, tedy
"cdenrtu" = 99,100,101,110,114,116,117 ASCII.

image

A takto je to i následně uloženo při volbě ISO 8859-2 nebo CP-1250. UTF-8 kódování tím není ovlivněno, a uloží se vždy správně.

(drobnou chybičkou je, že po smazaní znaku pomocí DEL, není aktualizováno pole se znakem ve staus řádce)

Na jiných PC jsem tento problém zatím nepozoroval.

Pracuji na WinXP EN SP3, defaultní klávesnice EN.
--------------------------------------------------------
Pro jistotu jsem začal s čistou instalací (pspinst.exe a pspad454b2351.cab).
Projekt jsem nepoužil.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2009-06-17 13:52 | IP: IP Logged

KraPet:
Pracuji na WinXP EN SP3, defaultní klávesnice EN.

Myslim, ze problem by mohl byt s anglickymi windows.
PSPad (mimo unicodovych kodovani) nejspis pouziva narodni znakove sady operacniho systemu; mohlo by pomoci nastaveni cestiny jako jazyka pro neunicode programy v systemovych nastavenich windows (pokud to nebude kolidovat s jinymi programy).

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: hondzyk76 | Date: 2009-06-21 10:04 | IP: IP Logged

mam stejny problem, na Windows 7 .. prosim pomozte nekdo, nechci prechazet na jinej editor, PSPad "miluju" uz spoustu let ...

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2351) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2009-06-23 12:53 | IP: IP Logged

Souviset to může, ale systémovou češtinu jsem instaloval. Jen PSPad ji zřejmě nedokáže použít korektně a hlavně všude stejným způsobem. Pro porovnání jsem otevřel současně PSPad i Total Commander a udělal screenshot.

image

V PSPadu je NĚKDE chybně "r" místo "ř" např. [Adresáře] a [Prímá editace]
ale všude správně v Total Commanderu [Přepsáním].

Krom toho se tímto podivným způsobem PSPad chová v 90% případů, ale v 10% funguje správně.
Po X různých operacích se jakoby něco přepne a další otevírané soubory se chovají "rozumně" (dokud neukončím editor). Do té doby je celkem chaos v tom, co se zobrazuje v editační oblasti a dole ve status řádku.

Například jsem v notepadu vytvořil soubor:
v CP1250 s obsahem "ěščřžýáí" tedy EC,9A,E8,F8,9E,FD,E1,ED hexa, ale v PSPadu se zobrazí (a kopíruje i do clipboardu) "ìšèøžýáí", ale při pohybu kurzoru po znacích je ve status řádce očekávaný text v CP1250 i hexa kódy.
image Formát je nastaven na CP1250, na autodetekci CP nezáleží. Pro jiný formát musí být autodetekce zapnutá, jinak jsou znaky nesmylné (to je správně).

Druhý soubor v UTF-8 s obsahem "ěščřžýáí" tedy C4,9B,C5,A1,C4,8D,C5,99,C5,BE,C3,BD,C3,A1,C3,AD,C3,A9 hexa se v PSPadu zobrazí (i kopíruje přes clipboard) správně, ale při pohybu kurzoru po znacích je ve status řádce "ešcržýáí" tedy 65,9A,63,72,9E,FD,E1,ED,E9 hexa
image Bez ohledu na nastavení v menu se správně autodetekuje UTF-8.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR