You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3 4 Next

#21 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: drkokr | Date: 2008-07-20 17:04 | IP: IP Logged

ad 2. pokud kliknu pravým tlačítkem myši na zástupce a vyberu PSPAd HEX, otevře se cílový soubor

ad 3. volba upravit je jen u TXT a BAT souborů, u klasického zástupce ji nevidím, přímá editace LNK souboru mi fungovala jen jak jsem psal (http://forum.pspad.com/read.php?6,46431,46900)

--
drkokr
- Windows8.1 x64, i5-750, 8GB RAM, PSPad 4.6.0 (2661), dvě ruce a klávesnice, (občas mozek a sem tam hlava) smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#22 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2008-07-20 17:13 | IP: IP Logged

ad 1) No, to právě považuji za těžkou chybu, hodnou snad jen Microsoftu, ten rád rozhoduje za uživatele. Když dám jakémukoliv textovému editoru na otevření nějaký soubor, tak chci otevřít tento soubor a ne nějaký jiný, čííírou náhodou s ním možná, snad, kdysi, kdesi související - ale možná taky ne. Ostatně - textovému editoru po tom nic není. Ten má dělat svoji práci - otevřít soubor a nehledat nějaké souvislosti. A pokud ano, tak by to měl mít jako něco navíc, co lze v lepším případě na požádání vyvolat, v tom horším snadno potlačit. Naprosto nepřípustné je potlačit základní funkci textového editoru, tu, pro kterou ho v počítači mám, totiž otevření, prohlížení obsahu a případnou editaci.
No, ale, jak vidno, jsem s tímto názorem osamocen, takže jsem si vylil své rozervané srdce a nechám toho. Pochybuji, že kvůli tomu budu v noci špatně spát.
ad 3) No, to je právě to. Podpora Windows nepodporuje vytváření zástupců k zatím neexistujícím souborům, které jednou budou na jiném stroji existovat a které si potřebuji dopředu připravit. Tak jsem se chtěl alespoň podívat, jak to vypadá a jestli se s tím nedá něco dělat a narazil jsem na jednotný názor, že zástupce holt musí být pouze k momentálně existujícímu souboru a basta fidli. Hloupého uživatele nutno kontrolovat na každém kroku...

Edited 2 time(s). Last edit at 2008-07-20 17:19 by Pytlík.

Options: Reply | Quote | Up ^


#23 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: David Grudnik | Date: 2008-07-20 17:31 | IP: IP Logged

Možná hloupý dotaz, ale když chci editovat soubor na který ukazuje lnk (což je asi častější případ), tak si jej tedy musim napřed najít ve filesystému a teprve pak jej mohu otevřít? To mně imho připadá jako trošku komplikované smiling smiley

--
David

Edited 1 time(s). Last edit at 2008-07-20 17:34 by David Grudnik.

Options: Reply | Quote | Up ^


#24 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2008-07-20 17:36 | IP: IP Logged

Menu soubor / Otevrit v HEXa editoru

Ale na primou editaci to opravdu neni, jednak je to unicode kodovani, druhak jsou tam binarni data (velikosti pameti, rezimy kompatibility atd.)

Co se tyka vytvoreni zastupce k neexistuicimu souboru, to lze obejit vytvorenim nesmyslneho souboru (treba prejmenovanim TXT souboru na cilovy soubor). Pak lze .LNK pripravit predem a kopirovat.

K tomu otevirani ciloveho souboru, na ktery LNK ukazuje - to byla uzivateli pozadovana funkce.

Options: Reply | Quote | Up ^


#25 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2008-07-20 19:07 | IP: IP Logged

Tak naposledy a už nebudu s touto věcí otravovat: Zapomeňte na to, že jde o soubor .lnk. Nechte poskytnuté rady, co v tomto případě dělat (nebojte se, také si umím poradit). Nehodnoťte smysl prohlížení, popř. editování takovýchto souborů, to je opravdu vedlejší.
Mě jenom zarazila vlastnost tohoto editoru, že když po něm chci otevřít nějaký soubor, tak existuje skupina souborů u kterých, vzdor jasnému pokynu co má otevřít, začně dělat něco jiného, nežádaného a navíc na tom trvá a nelze to vypnout.
A já zase trvám na tom, že tohle by editor dělat neměl. Jeho primárním úkolem je editovat (nebo alespoň ukázat) to, co se mu přikáže. Pokud má nějakou vlastnost navíc, třebas diskutovanou schopnost otevřít soubor na který ukazuje zmiňovaný .lnk, tak je to cosi navíc, něco, co je sice mnohdy vítané, ale mělo by to být pouze volitelné a rozhodně to nesmí být vedeno jako jediná možnost, přes kterou nejede vlak. Na tom si stojím, ale už nebudu dále přesvědčovat a k této věci se už asi nebudu vyjadřovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#26 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2008-07-20 19:17 | IP: IP Logged

Jiste, muze vse byt volitelne, ale pak to budou miliony parametru.
V posledni dobe se snazim podobne veci delat tak, aby vyhovovaly vice lidem, necham je probrat ve foru.

Mate pravdu, ze Editor by mel editovat. Staci se podivat do fora, co vsechno by lide chteli, aby PSPad delal...

Options: Reply | Quote | Up ^


#27 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2008-07-21 07:57 | IP: IP Logged

Nezbývá, než politovat nebohého programátora vynikajícího textového editoru. Začínám tušim, že zdaleka nejhorší prací je vyhmátnout z těch přibližně 1892358 přání a námětů to, co má smysl

Options: Reply | Quote | Up ^


#28 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: tomfra | Date: 2008-08-04 10:04 | IP: IP Logged

tomfra:
Při spouštění pspad.exe na mě vyskočí tahle chybová hláška:

www.webnexusone.com

Starší verze problém neměla.

Tak tenhle problém - viz citace, se mi podařilo zdárně vyřešit smiling smiley

Problém byl kvůli souboru "msvcr71.dll". Před časem sem instaloval Apache2Triad (něco jako XAMPP) a do uživatelských proměnných do cesty přidal adresář "C:\apache2triad\bin\" ve kterym je i soubor msvcr71.dll.

PsPad v nejnovějších verzích s podporou FTPS tenhle soubor prostě potřebuje, respektive po něm touží ony 2 dll knihovny - libssl32.dll a libeay32.dll. Nicméně ikdyž sem je smazal a spustil PsPad, tak chybová hláška nezmizela. Možná už že samotná snaha o volání těch dvou knihoven způsobila pokus o připojení i msvcr71.dll.

Problém byl ale v tom, že Windows automaticky použijou tu verzi souboru msvcr71.dll která jim doslova stojí v cestě. V tomhle případě to byla právě ta verze v adresáři C:\apache2triad\bin\ která měla evidentně právě onen problém, byla špatně zkompilovaná.

Podle stránek MS by každá aplikace která ho potřebuje měla použít vlastní soubor msvcr71.dll. Nicméně v případě že tomu tak neni tak se OS spokojí s čímkoli v cestě.

Řešení:

V PC budete mít asi spoustu verzí souboru msvcr71.dll protože spousta aplikací si právě instaluje svůj vlastní. Bohužel ale většinou neni v cestě. Jedna verze bude asi i v C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\Help , tak ho odtamtud zkopírujte do C:\Windows\System32 a je to smiling smiley

Možná že by stačilo zkopírovat ho i do root adresáře PsPadu ale to sem nezkoušel. Nicméně tu samou chybu na mě vyhazoval i Speedfan takže takhle sem se zbavil obou problémů.

Tak snad to někomu pomůže.

Tomáš

Edited 1 time(s). Last edit at 2008-08-04 10:06 by tomfra.

Options: Reply | Quote | Up ^


#29 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2008-08-04 10:32 | IP: IP Logged

Chybova hlaska nezmizela, protoze PSpad ma k dispozici subory, ktere jsou soucasti Apache nebo jsou v systemu.

Resenim je nahradit soubory aktualnimi, popr. stahnout aktualni (odkaz je v nastavovani FTP pripojeni) a dat je do rootu PSPadu

Options: Reply | Quote | Up ^


#30 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Marty.XXXX | Date: 2008-08-24 13:19 | IP: IP Logged

Ahoj tvořiteli,

Vynecháme kritiku a vrhneme se na to hezky popořadě-díky za novou verzi a hlavně za to,že jste tak rychle do databáze pspadu zařadil i xhtm(l),jež jsem ještě ani před rokem netušil,že ted' budu psát!
PsPad musím pochválit a to i přesto,že mi při otevření dvou až tří stránek z nepochopitelných důvodů později sám padne,ale snad se mi konečně povede poslat vám plnou zprávu o chybě a vychytáme to!
Jinak návrh do budoucna-neuvažujete o zpracování malého průvodce programováním?stačí jen hrubší základ a pokud již ted' dovedu sestavit xhtm,aplikace nebudou snad o tolik těžší!Předem díky za odpověd'!
Závěrem ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů,v případě nejasností i upřesnění chyb je rád doplním,díky a nashledanou---díky za PsPad!!!!---
Marty.XXXX

--
Marty.XXXX,
martysweb.4fan.cz

Časově nenáročný web-kutil

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR