You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3 4 Next

#11 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2008-07-17 13:24 | IP: IP Logged

Pokoušel jsem se prohlédnout si soubor typu .lnk. Místo toho, abych viděl obsah tohoto souboru (nebo nějakou změť nečitelných znaků) se PSPad začal pídit, kde že jako je umístěn cíl odkazu a trval na tom, že mu ho MUSÍM ukázat. Protože jsem příslušný soubor neměl k dispozici, odmítl PSPad další spolupráci a ukázal prázdnou stránku.
Myslím si, že tím si, co by editor, dovolil hodně. Jak to, že editor analyzuje obsah souboru a na základě analýzy provádí nějakou činnost? On má editovat (nebo aspoň zobrazit bez možnosti editace) a nemá hodnotit obsah - a když, tak jedině na základě analýzy odhadnout nejlepší zobrazení a ne se dožadovat ukázání jakéhosi souboru a když neukážu, tak se mnou nehrát!

Edited 1 time(s). Last edit at 2008-07-17 13:25 by Pytlík.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: drkokr | Date: 2008-07-17 20:26 | IP: IP Logged

Mno, když pominu fakt, že je to ve špatné části fora (myslím, že by na to mělo být založeno vlastní vlákno), nedělají náhodou Windows to samé? Pokud máš zástupce, třeba na ploše, který odlazuje na neexistující soubor, neotravuje Tě systém hláškou, že cíl nebyl nalezen? Mimo to, pokud "edituješ" zástupce existujícího souboru, PSPad otevře soubor v hexa. Což je správně, protože s takovým obsahem je to jediný způsob, jak soubor bezpečně zobrazit, aniž by se poškodil.

P.S.: Doufám, že podobnou zprávu jsi napsal i na Microsoft?

P.P.S.: Omlouvám se p.Fialovi i všem ostatním za to, že rejpavě odpovídám, což na forum nepatří, ale nevydržel jsem to smiling smiley)

--
drkokr
- Windows8.1 x64, i5-750, 8GB RAM, PSPad 4.6.0 (2661), dvě ruce a klávesnice, (občas mozek a sem tam hlava) smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2008-07-18 07:21 | IP: IP Logged

Nic jsi nepochopil. Já se chci podívat na obsah souboru .lnk a vůbec mě nezajímá, jestli nějaké jiné soubory, na které ten soubor .lnk eventuálně odkazuje, existují, či nikoliv. A textovému editoru by tuplem po tom nemělo nic být. Ten má psát co mu přikážeš a nezajímat se o to, jestli je to pravda, nebo ne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: drkokr | Date: 2008-07-18 13:19 | IP: IP Logged

Ale pochopil. Problém je ale v tom, že obsah souboru "zástupce" je program, na který zástupce odkazuje. Pokud potřebuješ zobrazit samotného zástupce (zástupce.lnk), tak si příponu LNK asocijuj s nějakým zvýrazňovačem (třeba INI Files) a když dáváš otevřít, vyber soubory typu "INI Files", najdi si soubor.lnk a zástupce se Ti zobrazí v celé své kráse nebo použij poznámkový blok nebo třeba v Total Commanderu zkus klávesu F3 nebo F4.

Mě současná funcionalita PSPadu naprosto vyhovuje.
Mimochodem, kdo potřebuje zástupce, který nikam neukazuje?

--
drkokr
- Windows8.1 x64, i5-750, 8GB RAM, PSPad 4.6.0 (2661), dvě ruce a klávesnice, (občas mozek a sem tam hlava) smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2008-07-18 13:34 | IP: IP Logged

Řekni mi PROČ proboha musím čarovat se jménem, či příponou jakéhokoliv souboru, jehož obsah si chci prohlédnout, aby mně jeho obsah textový editor milostivě ukázal? Co je jemu do významu obsahu souboru - pro něho to mají být data a nesmí mně mluvit do toho, jestli je ochotem mně to ukázat, nebo ne a v každém případě, je-li toho schopen - a to v každém případě schopen je, v nehorším jako hexa - mně to ukázat musí. Nemůže v této své základní funkci rozhodovat za uživatele: toto ukážu a toto ne. Editor má být především editor a ne organizér spouštění čehokoliv - to může být jako dodatková funkce, ale primárně má být editor a pokud chce i dělat něco jiného, tak na to nesmí tvrdohlavě trvat.
A mimochodem:
a) ať je mně to k něčemu, nebo ne, usmyslel jsem se na soubor podívat - a to stačí, žádných dalších důvodů není zapotřebí
b) dovedeš si představit .lnk z jiného počítače s jinou strukturou adresářů? Já ano.

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: drkokr | Date: 2008-07-18 13:55 | IP: IP Logged

Proč čarovat? Jen si tu příponu asocijuješ s editorem. Stejně tak si pravděpodobně asocijuješ multimediální soubory s prohlížeči nebo přehrávači. Pokud je Ti zatěžko si v PSPadu nastavit asociaci souboru, pak nevím, jak Ti jinak poradit, abys LNK soubor zobrazil v PSPadu, byť se LNK ukáže v HEXA.

Osobně neznám editor, který by to uměl tak, jak Ty si představuješ. Hodně štěstí a pokud někde něco najdeš, dej vědět ;)

--
drkokr
- Windows8.1 x64, i5-750, 8GB RAM, PSPad 4.6.0 (2661), dvě ruce a klávesnice, (občas mozek a sem tam hlava) smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2008-07-18 14:29 | IP: IP Logged

Proč něco asociovat s textovým editorem? Já chci spustit textový editor, dát mu "Otevřít soubor", vybrat nějaký (libovolný) soubor, v daném případě .lnk, jindy je to .txt, jindy zase .... a už koukat, co je uvnitř.
Až teď mně to docvaklo: Ty jsi si myslel, že jsem např. poklepal na soubor .lnk a očekával samospuštění textového editoru? Pokud ano a být to za starých časů, tak te za tuto těžkou urážku vyvu na souboj smoking smiley!
Ne, já prostě chtěl v PSPadu otevřít soubor .lnk a při tom normálním otvírání se stavěl na zadní a to mě jaxi znervóznělo, já to nechtěl otevírat za přispění asociace!
Tas kord! smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2008-07-18 14:30 by Pytlík.

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: Mathias Kodlodot | Date: 2008-07-18 14:59 | IP: IP Logged

Prosím přestaň nás mučit tongue sticking out smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#19 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: drkokr | Date: 2008-07-18 17:34 | IP: IP Logged

Pytlík:
Až teď mně to docvaklo: Ty jsi si myslel, že jsem např. poklepal na soubor .lnk a očekával samospuštění textového editoru?

To asi nečteš svoje předchozí příspěvky, viď?
Jinak, pokud já na ploše poklepu na PSPad.lnk, očekávám spuštění textového editoru winking smiley

Pytlík:
Pokoušel jsem se prohlédnout si soubor typu .lnk. Místo toho, abych viděl obsah tohoto souboru (nebo nějakou změť nečitelných znaků) se PSPad začal pídit, kde že jako je umístěn cíl odkazu a trval na tom, že mu ho MUSÍM ukázat. Protože jsem příslušný soubor neměl k dispozici, odmítl PSPad další spolupráci a ukázal prázdnou stránku.

Btw, to se snad nedá pochopit jinak, než že soubor otevíráš v PSPadu. Nebo ano? Zástupci snad vždycky odkazují na něco, co buď otvírají nebo spouští. Pokud jsi nepochopil sám sebe, tas ty kordy dva, v každé ruce jeden, nandej si to a aspoň nebudeš moct psát takové hlouposti. smiling smiley LNK je zástupce, pokud to chceš otevírat i jinak - chceš soubory LNK otevírat na editaci (nebo zobrazení obsahu souboru) v PSPAdu, nastav si to, jinak už nás opravdu nemuč.

--
drkokr
- Windows8.1 x64, i5-750, 8GB RAM, PSPad 4.6.0 (2661), dvě ruce a klávesnice, (občas mozek a sem tam hlava) smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#20 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2320) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2008-07-20 04:11 | IP: IP Logged

1. Pokud se v PSPadu otevre soubor .LNK, PSPad e snazi otevrit puvodni soubor na ktery zastupce odkazuje. To je podle mne v poradku.

2. Navazuji na bd 1). Pokud chci videt obsah .LNK jako "zmet znaku", je treba jej v HEXa editoru PSPadu

3. Pokud chcete editovat .LNK, slouzi k tomu podpora ve Windows, kde je na pravou mys "Upravit"

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR