You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3 4 Next

#21 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: Naith | Date: 2007-01-03 18:58 | IP: IP Logged

pspad:
Naith:
U tohoto a předešlého sestaveni jsem narazil na problém se zachytáváním výstupu kompilátoru do LOG okna. Velice často se zachytávání zasekne a už nejde nijak obnovit/resetovat/cokoliv, tlačítko kompilace je zšedlé a u kurzoru jsou přesýpačky. Původně jsem si myslel, že se kompilace zasekla, ale ta proběhne v pořádku. Jediné co vetšinou pomůže je ukončít a znovu nahodit PSPad. Kompilator je Borland C++. Testoval jsem i různé nastavení parseru logu , ale bez účinku.

Doporucuji vypnout v Nastaveni programu/Program-chovani
[]Sledovat prubeh kompilace

Tuto volbu jsem vypnul jako první, ale zapoměl jsem to napsat. Dělá to stále.sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#22 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2007-01-04 10:31 | IP: IP Logged

Po provedeni "Replace" se casto stava, ze blikajici kurzor zustane viset nekde na obrazovce (casto ve sloupci cisla radku). (Prompt Each Replace, Entry Scope)
Editace je pritom normalne mozna dal, ovsem orientace jen podle zvyrazneneho radku je ponekud neprakticka (napr. oznaceni casti textu). Pomuze jedine zavrit soubor a znovu otevrit.

Pokud se prepnu do jine zalozky, tak tam funguje kurzor normalne. Po navratu do puvodni zalozky zustane na stejne pozici obrazovky jako byl v te predchozi zalozce.

Dokonce se objevil stav, kdy se kurzor pri pohybu nahoru/dolu pohyboval a ukazoval normalne, ale vlevo/vpravo nebo CTRL+HOME/CTRL+END se neposunul.

Projevuje se to na ruznych strojich a velmi dlouhou dobu (mnoho verzi).

Opakovatelna simulace :
1) do noveho TXT souboru vlozit znak, napr "0" a ENTER
2) "Replace" : "Prompt Each Replace", "Entry Scope", Find:"0", Replace:"01", "OK"
3) "Yes to All"
4) body 2) a 3) opakovat 4x, celkem 5 znaku "0" a 4x "1", tedy "01111"
Nyni nelze pohybovat na radku kurzorem vlevo/vpravo.

5) dasli zopakovani bodu 2) a 3), text je tedy "011111"
Ted uz se kurzor do editovane oblasti nevrati vubec.

Options: Reply | Quote | Up ^


#23 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2007-01-04 10:43 | IP: IP Logged

Dalsi problem s nahrazovanim:

A)
1) do noveho souboru vlozit "000" (bez ENTER)
2) "Replace", "Entry scope", Find: "0", Replace: "00"
Vysledek je "0000" - 4x "0"

B)
1) do noveho souboru vlozit "000" + ENTER
2) "Replace", "Entry scope", Find: "0", Replace: "00"
Vysledek je "000000" - 6x "0"

V anglicke sekci je popisovany problem s poctem nahrazeni "azerty" za "01234578".
Chyba se projevi pouze pokud na konci textu neni ENTER.

Options: Reply | Quote | Up ^


#24 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: .::]|DEAD|[::.Screamer | Date: 2007-01-05 09:37 | IP: IP Logged

Naith:
pspad:
Naith:
U tohoto a předešlého sestaveni jsem narazil na problém se zachytáváním výstupu kompilátoru do LOG okna. Velice často se zachytávání zasekne a už nejde nijak obnovit/resetovat/cokoliv, tlačítko kompilace je zšedlé a u kurzoru jsou přesýpačky. Původně jsem si myslel, že se kompilace zasekla, ale ta proběhne v pořádku. Jediné co vetšinou pomůže je ukončít a znovu nahodit PSPad. Kompilator je Borland C++. Testoval jsem i různé nastavení parseru logu , ale bez účinku.

Doporucuji vypnout v Nastaveni programu/Program-chovani
[]Sledovat prubeh kompilace

Tuto volbu jsem vypnul jako první, ale zapoměl jsem to napsat. Dělá to stále.sad smiley

mam uplne stejny problem s uplne jinym kompilatorem, kompilator dmd od digitalmars jazyka D (), me se to ale stava pokazde, dalsi problem, ktery se mi v teto verzi nepodarilo nasimulovat (kuli neopakovatelnosti kompilace), ale v ve starsich se objevuje delsi dobu, je ze po nekolikate kompilaci se v logu misto chyb zobrazi naky japonsky znaky aspon to vypada podobne, na kazdem radku vetsinou jeden, pomuze jen restart PSPadu, pridavam screen z verze 2246:
image

Options: Reply | Quote | Up ^


#25 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: .::]|DEAD|[::.Screamer | Date: 2007-01-05 09:38 | IP: IP Logged

zapomel jsem uvest adresu kompilatoru http://www.digitalmars.com/d/download.html

Options: Reply | Quote | Up ^


#26 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: Naith | Date: 2007-01-05 11:54 | IP: IP Logged

.:::
|DEAD|[::.Screamer]

Naith:
pspad:
Naith:
U tohoto a předešlého sestaveni jsem narazil na problém se zachytáváním výstupu kompilátoru do LOG okna. Velice často se zachytávání zasekne a už nejde nijak obnovit/resetovat/cokoliv, tlačítko kompilace je zšedlé a u kurzoru jsou přesýpačky. Původně jsem si myslel, že se kompilace zasekla, ale ta proběhne v pořádku. Jediné co vetšinou pomůže je ukončít a znovu nahodit PSPad. Kompilator je Borland C++. Testoval jsem i různé nastavení parseru logu , ale bez účinku.

Doporucuji vypnout v Nastaveni programu/Program-chovani
[]Sledovat prubeh kompilace

Tuto volbu jsem vypnul jako první, ale zapoměl jsem to napsat. Dělá to stále.sad smiley

mam uplne stejny problem s uplne jinym kompilatorem, kompilator dmd od digitalmars jazyka D (), me se to ale stava pokazde, dalsi problem, ktery se mi v teto verzi nepodarilo nasimulovat (kuli neopakovatelnosti kompilace), ale v ve starsich se objevuje delsi dobu, je ze po nekolikate kompilaci se v logu misto chyb zobrazi naky japonsky znaky aspon to vypada podobne, na kazdem radku vetsinou jeden, pomuze jen restart PSPadu, pridavam screen z verze 2246:
image

Japonské znaky se neobjevuji uz ve verzi 2249, takže to už naštěstí nenasimulujete. Zasekavání logovaní se bohužel objevilo už ve verzi 2249.

Options: Reply | Quote | Up ^


#27 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: Petr Daňa | Date: 2007-01-09 12:32 | IP: IP Logged

Mám špatnou zprávu... Právě se mi opět v log oknětext změnil v "sypaný čaj" :( Je fakt, že to bylo po dlouhý době poprvé, tak nevím, jestli se to stane znova a jestli to budu moci vysledovat, kdyžtak dám zase vědět.

Options: Reply | Quote | Up ^


#28 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: hnz | Date: 2007-01-10 09:48 | IP: IP Logged

zdravim a dekuji za stale vynikajici editor =)
verze: [4.5.2 2240] az [4.5.3 2250] (vcetne predchozich)
data: [TXT] soubory ktere obsahuji sloupce textu oddelenych pomoci "TAB"
data vzor:
XA-C-2A-0043 00-11-09-A1-EF-61 password1 MALINA JAKUB
XA-C-3B-0043 00-11-09-A1-EF-60 password2 MELOUN HONZA
akce: pro oznacovani bloku v ramci textu VZDY pouzivam klavesnici (CTRL+SHIFT+RIGHT/LEFT/...), pokud si vsak u viceradkoveho takto strukturovaneho textu oznacim napr.: od konce radku pomoci vyse uvedenych zkratek napr.: posledni 2 sloupce ("MALINA JAKUB") a pomoci "CTRL+V" je vlozim "pres" nasledne vybrany/oznaceny blok ("MELOUN HONZA") tak je znak TAB (9hex) bezprestredne pred vybranym/oznacenym (a nahrazovanym) blokem textu ("MELOUN HONZA") nahrazen za znak SPACE (32hex)
diky honza

Options: Reply | Quote | Up ^


#29 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: .::]|DEAD|[::.Screamer | Date: 2007-01-18 12:47 | IP: IP Logged

ja nevim jak je to s uvozovkami a podobnymi vecmi, ale prosimte mohl bys povolit jako uvozovky ``? v Perlu i v jazyku D se pouzivaji, je to malickost ale potesilo by me kdyby to tam bylo, diky predem

Options: Reply | Quote | Up ^


#30 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2250) Cesky

Posted by: xXx | Date: 2007-01-24 20:26 | IP: IP Logged

Zdravím,

pri Smarty zvýrazňovaní (zvýraznovač HTML) je tu menší problém:

<link rel={$abc} href="{$tmp_favicon2}" type="bla">

Premenná $abc sa pekne zvýrazní, ale $tmp_favicon2 nie. Predpokladám že je to preto, lebo sa tam jedná o úvodzovky, ale v tomto prípade by ich mal ignorovať a zvýrazniť.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR