You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Hex editor

Hex editor

#1 Hex editor

Posted by: jadd | Date: 2023-07-14 20:06 | IP: IP Logged

Je mozne kopirovat pres kl. zkratku urcity usek? Kdyz to vyberu mysi a vlozim do noveho souboru typu txt uz nevidim ten usek kdy je tam ta human cast. Jak to lze vyresit abych vypreparoval cely ten usek i s tou human casti?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Hex editor

Posted by: pspad | Date: 2023-07-15 05:21 | IP: IP Logged

Kopirovat je mozne bud v HEX casti nebo v prave casti. Podle toho se zkopiruje bud HEXa prezentace nebo citelna cast

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Hex editor

Posted by: jadd | Date: 2023-07-15 11:06 | IP: IP Logged

Tak problem je pokud slovo je rozsekano nakyma teckama, ten znak co vypada jak tecka do novyho souboru nejde vlozit, tzn. nesmi byt pred znakem nebo za, jinak uz neveme zbytek. Nedari se mi ani nahradit ty problemove znaky, ma byt zaskrtla volba text, je to tak?

V dotazu jsem mel v.5.6.9, ted mam uz 5.7.0

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Hex editor

Posted by: pspad | Date: 2023-07-15 16:03 | IP: IP Logged

Pokud je slovo rozsekano teckami, pak jde zrejme o UTF-16 kodovani. Melo by pomoct zmenit kodovani

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Hex editor

Posted by: jadd | Date: 2023-07-15 22:21 | IP: IP Logged

No, tak mam od zacatku prenastaveny editor na otevirani s utf-8 no-bom (mmch, co je to no-bom?)
Ale uz se mi postupne dari nahrazovat ty teck. znaky, musi byt hledany vyraz jako ne-text a nahrazovany jako text. Zacinam s nejvyssim poctem tecek k nizsim.

Diky za pomoct.

PS:UTF-8 (no-bom ale i bom) mi jedine nekomoli, pokud v souboru mam nakopirove znaky azbuky, asijske, arabske nebo hebrejske znaky a teprve to funguje spravne pri ukladani.

PS: U v.5.6.9 jsem pouzival barevne tmavsi schema editoru a stejne tak bylo obarvene i pozadi programu, nyni zustalo jen pozadi editoru. Bylo to odebrano, kvuli nestabilite, protoze vim ze to bylo oznaceno jako experimentalni?

Edited 1 time(s). Last edit at 2023-07-15 22:27 by jadd.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Hex editor

Posted by: pspad | Date: 2023-07-16 04:14 | IP: IP Logged

Posledni 32b verze z developer fora umoznuje pouzit styly a obarvit komplet editor na tmavo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Hex editor

Posted by: jadd | Date: 2023-07-16 05:56 | IP: IP Logged

Ok, tak zasadne mi to nevadi, pockam az to probubla do standardniho vydani. Jinak uprednostnuju 32-bit u vseho pokud to jde a nicemu to neubirawinking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2023-07-16 05:59 by jadd.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR