You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Drobné připomínky k programu PsPad

Drobné připomínky k programu PsPad

#1 Drobné připomínky k programu PsPad

Posted by: Semi | Date: 2023-07-05 08:56 | IP: IP Logged

Drobnosti, není to akutní:

Používám Pspad dosud verzi 5.0.3 - jestli jste to již mezitím opravil, tak se omlouvám a můžete to ignorovat...

1. když se ukládá TXT soubor v kódování ANSI a došlo při tom ke ztrátě nějakých znaků a náhradě za ? , tak by měl program zobrazit nějaké upozornění...
(třeba notepad na to upozorňuje... ani to nemusí být modální a může to po čase zmizet samo, ale neměl bych to přehlédnout...)
Nenávratně se mi tak zkazilo několik souborů (jen pár promile), že jsem si toho nevšiml, uložil a zavřel je a už tam jsou ??? ...
(když si všimnu včas, přepnu dole utf-8 no bom a znovu uložím a je to ok...)

2. jednou jsem Pspad maximalizoval, protože špatně zobrazoval word-wrap text, protože se tam dostal nějaký divný unicode znak (při vkládání ze schránky) a text byl pak o znak posunutý od toho, kde editoval...
(pomohlo až opravit to v editoru, který neumí utf-8, a ten "neviditelný" znak na 3 byte z textu vymazat... jak se tam dostalo E2,80,8C, znak 200C (zero-width non-joiner), možná to dělá problém jen na Windows 7 ? špatně to zobrazuje i jiný program...)

2b. Ale ono se to pak maximalizuje pořád - když to zmenším restore, pak minimalizuji a znovu otevřu, je to maximální a musím to zase restore zmenšovat, a i když to restartuji, je to zase maximální...
(Nakonec pomohlo až ručně opravit pspad.ini v jiném textovém editoru...)

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Drobné připomínky k programu PsPad

Posted by: pspad | Date: 2023-07-05 10:28 | IP: IP Logged

Bod 2 je opravený určitě.
Co se týká varování při ztrátě znaků, v tom směru jsem nic nedělal, takže předpokládám, že když tam bude namixovaných několik kódových stránek a uložím to v ANSI, dopadne to stejně

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Drobné připomínky k programu PsPad

Posted by: Semi | Date: 2023-07-05 16:11 | IP: IP Logged

A nemohlo by třeba při uložení, když zjistí náhradu za ?, tak dole ve status-baru červeně bliknout ta kódová stránka, a třeba za vteřinu se zase vrátit na šedou ?
Což by stávající uživatele nemuselo nijak zvlášť obtěžovat...

Prostě z hlediska uživatele při tom došlo k "nějaké" ztrátě znaků, a program neposoudí, jak je ta ztráta závažná nebo není...
Notepad mě při ukládání upozorní včas...

A je to rozdíl, jestli se to uloží pouze se špatnou kódovou stránkou, ale novým otevřením a správným uložením se to dá napravit, než když tam je ???? a napravit to pak (po zavření okna) už nejde...

πα½

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR