You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Vlastní ikony

Re: Vlastní ikony

#1 Vlastní ikony

Posted by: Yearling | Date: 2022-11-21 10:53 | IP: IP Logged

Ahoj,
chci si vytvořit vlastní sadu ikon (BMP soubor v adr. Skin) lépe vyhovující mému rozlišení monitoru a mým zrakovým možnostem (a taky mému vkusu), existuje někde soupis funkcí, kterým jsou ikony přiřazeny (samozřejmě řazený tak jak jsou za sebou řazeny ikony v BMP souboru) abych nemusel typovat význam ikon jen podle obrázků?
A ještě související dotaz, na generování výsledného souboru existuje nějaký nástroj a nebo se to "slepuje" manuálně třeba v GIMPu?
Pokud někde existuje nějaký manuál pro PSpad jak si vlastní sadu vytvořit prosím o typ - link (nikde jsem nic nenašel).

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Vlastní ikony

Posted by: pspad | Date: 2022-11-21 13:20 | IP: IP Logged

Dobrý den

Já jsem na ten pás používal Icon WorkShop. Používá se termín Image strip for toolbar

Tady je seznam funkcí s indexem obrázku
Pokud tam něco není, pak je to použito někde v menu apod. Ale to už se dá vyřešit.
V čem je problém s rozlišením monitoru? Ikonky jsou v několika velikostech a jdou nastavit separátně pro toolbar a pro menu

Copy = 0
FileList = 0
Undo = 1
Delete = 2
ClearRecentFiles = 2
Find = 3
FindFileInProject = 3
New = 4
Open = 5
ProjFolderOpen = 5
Paste = 6
ClipMon = 6
Print = 7
SessionSave = 8
UserHL = 9
Cut = 10
LineNum = 11
SyntaxChange = 12
HLSett = 12
Indent = 13
WordWrap = 14
ShellOpen = 15
UnIndent = 16
Registr = 17
ProjSettings = 17
PrintPrev = 18
Redo = 25
RestoreLastClosedFile = 25
Syntax = 26
ReOpen = 27
ProjSynchroDrive = 27
SaveAll = 28
InserFile = 29
Replace = 30
Capitalize = 32
MailFile = 34
MailContents = 35
LowerCase = 36
UpperCase = 37
TagToLowerCase = 38
TagToUpperCase = 39
HTMLReformat = 40
HTMLCompress = 41
ColorSelect = 42
TabColor = 42
RemoveTags = 43
Sort = 44
SortFiles = 44
FileTabSort = 44
ShowSpecChar = 46
RollBar = 47
ReadOnly = 49
DateTimeDialog = 50
PageSetup = 51
Save = 52
ProjShow = 53
AddFolder = 54
DelFolder = 55
AddFile = 56
AddFilesToFolder = 56
RemoveFile = 57
Close = 59
ProjFolderClose = 59
ProjSave = 60
ProjOpen = 61
ProjNew = 62
PrintSetup = 63
SetMain = 64
ProjMainFile = 64
MacroRecord = 65
MacroPlay = 67
FilesSearch = 68
HexView = 69
MarkList = 70
SelectPrew = 72
SelectNext = 73
Compile = 74
LogWindow = 75
StayOnTop = 76
HTMLPrev = 77
MatchBracket = 78
SpellCheck = 79
SpellSett = 79
DiffFile = 80
GotoLine = 82
WindCascade = 87
WindTileHoriz = 88
WindTileVert = 89
HTMLCheck = 90
TopStyle = 91
Info = 93
ProjInfo = 93
GoogleSearch = 95
FTPConnect = 99
OpenFavourite = 100
SaveToFTP = 101
BaseCalc = 103
LangHelp = 104
CodeExplorer = 105
ASCII = 106
AutoRefresh = 107
FindPrevWord = 111
FindWord = 112
Spell = 115
WWW = 116
CmdWindow = 117
FindPrev = 118
IncSearch = 119
FindNext = 120
ResolveColor = 121
ToJScript = 122
SysEdit = 124
InvertCase = 125
Dropper = 127
BlockLeft = 129
BlockRight = 130
BlockCenter = 131
BlockAlign = 132
TextToHTML = 133
RTFImport = 134
EvalExpression = 141

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Vlastní ikony

Posted by: Yearling | Date: 2022-11-21 14:36 | IP: IP Logged

pspad:

V čem je problém s rozlišením monitoru? Ikonky jsou v několika velikostech a jdou nastavit separátně pro toolbar a pro menu

No problém je hlavně v tom rozlišení (většina nainstalovaných lišt tam je 16px a to je úplně mimo) - ještě 24px je moc málo (mám 32" 2560x1440) a 64px moc no a ty originál ikony které jsou v 24, 32 a 64px by přece jen mohly být vizuálně lepší winking smiley Takže momentálně používám pro menu Silk_24 a pro tlačítka tentýž soubor, ale převzorkovaný na 32px (v instalaci 32px verze není) - bohužel to převzorkování nahoru je samozřejmě na úkor kvality sad smiley, takže jsem si řekl, že zkusím udělat stejnou sadu 24-32-48-64 z volně šířených ikon na iconarchive.com, ale budu vycházet z tamních originálních souborů, abych to nemusel převzorkovávat (až na výjimky, které tam nejsou ve všech požadovaných rozlišeních). Až to bude, nasdílím to sem.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Vlastní ikony

Posted by: pspad | Date: 2022-11-21 16:02 | IP: IP Logged

OK. Pokud by byly nějaké nejasnosti s významem ikonky, jsem k dispozici.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Vlastní ikony

Posted by: Dreamer | Date: 2023-05-20 10:59 | IP: IP Logged

pspad:
OK. Pokud by byly nějaké nejasnosti s významem ikonky, jsem k dispozici.

Mne sa tiez prilis nepacia tie ikony, PSPad 32 ani Silk 24 a ostatne su prilis male.

Mne osobne to prilis nevadi, ale velka cast uzivatelov sa rozhoduje aj podla vzhladu a tie ikony ich mozu odradit hned na zaciatku.

Ja nepouzivam vsetky funkcie programu, ale niektore mi pridu tiez neintuitivne, napr. "play recorder macro" ma ikonu okuliare / bryle, preco nie klasicku ikonu pre "play", modry trojuholnik? Prave ikonu trojuholnika pouziva funkcia "open active file in external program", ale pre "open" existuje standardna ikona. Taktiez "replace text" ma v ikone pismena "A -> Z", to skor posobi, ako by to bolo usporiadanie. Zrejme by sa podobnych prikladov dalo najst viac, urcite by sa to dalo vylepsit.

Viacero programov pouziva ikony "Flat Pro 2017" od Axialis, myslim ze aj LibreOffice, z coho by sa dalo vychadzat. Pisali ste, ze pouzivate IconWorkShop - ten od Axialis? Spominany balik ikon je sice plateny, ale casto su rozne akcie 50% a pod., tak mozno by to stalo za zvazenie, nativne velkosti su vo velkostiach 16, 32, 64 a tiez vacsie, ale tieto velkosti by mali stacit pre starsie aj novsie monitory.

Axialis ma aj bezplatny program IconGenerator, kde je mozne vytvarat a spajat ikony z roznych balikov, je to celkom jednoduche, je mozne si to vyskusat aj s nezaplatenymi balikmi ikon, iba pre pouzitie v programe je potrebna licencia. Ak by bolo potrebne, je potom este mozne upravit vytvorene ikony v IconWorkShop.

V programe IconGenerator je aj bezplatny balik s ikonami od Google, ktore nie su tak pekne, ale su zadarmo a daju sa vytvarat v danom programe, pouzivat aj rozne farby.

PSPad nema prilis vela ikon, tak by mozno stalo za to vytvorit nejake nove ikony.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Vlastní ikony

Posted by: pspad | Date: 2023-05-20 13:46 | IP: IP Logged

Nikdo vám přece nebrání vytvořit novou sadu ikon a poslat ji. Zkuste si, kolik to dá práce, že nestačí pouze vzít nějakou knihovnu ikon, z ní vybrat ikony poskládat to. A to udělejte prosím ve všech vámi požadovaných velikostech. Budou to desítky hodin práce.
Já rád zařadím novou sadu do balíku a pokud bude lepší než existující, udělám z ní výchozí sadu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Vlastní ikony

Posted by: DEAWid | Date: 2023-10-07 10:55 | IP: IP Logged

A byla by možnost nenačítat bmp ale png s transparent bg?
Případně 2 řádky? 1. enabled button a 2. třádek disabled?

V tmavém vzhledu to nevypadá moc dobře např "silk"

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Vlastní ikony

Posted by: pspad | Date: 2023-10-07 14:45 | IP: IP Logged

Transparent bg tam je. A Silk jsem nedelal a sily na to, abych to upravil nemam.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Vlastní ikony

Posted by: AD7 | Date: 2023-10-09 13:23 | IP: IP Logged

Pred nedávnom som prezeral ikony SVG,
ak nejak inšpirujú tú su:

www.upload.ee

---
niketoré nemajú definovanú farbu, sú teda biele winking smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Vlastní ikony

Posted by: DEAWid | Date: 2023-10-10 13:14 | IP: IP Logged

Chápu, ale ten přechod z pozadí není hezký viz:
ibb.co

Proto by bylo fajn nedefinovat transparent bg, ale nadefinovat si vlastní .. tím pádem 1. řádek disabled, 2. řádek enabled i s pozadím

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR