You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Přidaly se náhodné znaky na náhodná místa + error

Re: Přidaly se náhodné znaky na náhodná místa + error

#1 Přidaly se náhodné znaky na náhodná místa + error

Posted by: unlucky_child | Date: 2022-10-02 15:47 | IP: IP Logged

PSPAD používám už snad 12 let. Do verze 4.x bylo vše bez problémů. Od verze 4.x a hlavně teďka 5.x jsou celkem časté errory:

1) Někdy se mi přidávají náhodné znaky na náhodná místa. ALT + backspace na úplný začátek, ale ty znaky tam pořád jsou. Četl jsem tu někde, že je problém s ctrl c, ctrl v z webů nebo z různých zdrojů. Tyto problémy se mi staly celkem často. CCA jednou za 10 hod práce, tak jsem si na to dával pozor. Teďka jsem si prográmek zapl, kopíroval si akorát kódy ze stejného zdroje v PSPADU, ale stále se znaky objevily.

Je to hodně nepříjemné. Kdyby se mi neobjevily interní error 500, tak bych si toho vůbec nevšiml.

nepoužíval jsem jiné programy, softwary. Jenom PSPAD + chrome. Na pozadí nic, viry nic. Jestli to pomůže, tak možná klavesové zkratky ctrl c, ctrlv, alt tab

windows 10, nejnovější. Momentálně verze 5.0.6 589

2) Od verze 5.x mi také často PSPAD padá. hlásí error a musím kliknout na OK, pak se ale objeví stejné okno a pořád dokola. Pomohlo akorat CTRL ALT DELETE a vypnout program.

image

Edited 1 time(s). Last edit at 2022-10-02 15:48 by unlucky_child.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Přidaly se náhodné znaky na náhodná místa + error

Posted by: vbr | Date: 2022-10-02 20:03 | IP: IP Logged

Zdravím,
bohužel jde o složitější problém, kde se zatím nenašla přesná příčina (možná to bude kombinace víc věcí (verzí PSPadu, Windows, nastavení, používaných funkcí, možná i konkrétního obsahu souborů (?), současně běžící programy...) V různých zmínkách na fóru jsou podobné nepravidelné chyby hlášené delší dobu a neprojevují se "opakovatelně".
Je možné vyzkoušet nejnovější (beta) verzi, teď 5.0.7 (735)
forum.pspad.com
(raději 32bitovou), podle některých ohlasů je v tomto ohledu stabilnější.
Soubory betaverze je třeba překopírovat přes předcházející plnou verzi, nebo se dá použít aktualizátor v PSPadu, se zahrnutím beta verzí.

Zdravím,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Přidaly se náhodné znaky na náhodná místa + error

Posted by: unlucky_child | Date: 2022-10-03 03:44 | IP: IP Logged

ok, zkusím 32bit verzi.
nemůže to souviset s připojením se serverem? Řekněme, že po CTRL S se něco něchtěně vloží do souboru?

Edited 1 time(s). Last edit at 2022-10-03 03:48 by unlucky_child.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR