You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

#1 Rozdielna farba oznaceneho textu

Posted by: Dreamer | Date: 2022-02-05 14:20 | IP: IP Logged

Preco je farba oznaceneho textu niekedy modra a niekedy oranzova?

Aj ked oznacim jedno slovo, ktore sa vyskytuje v texte viackrat, oznaceny text ma niekedy modru a niekedy oranzovu farbu, takze nie je vidiet, ktory text je oznaceny, resp. len podla kurzoru.

Napr. ked oznacim slovo "by", tak to ma modru farbu a ostatne vyskyty maju oranzovu, slovo "aj" ma oranzovu farbu, rovnaku ako dalsie vyskyty.

Je to chyba - bug?

Vsimol som si, ze ked je aktualne oznacene slovo oranzove, tak v spodnej casti je modra ciara.

image

Rovnaky problem je aj pri svetlej teme PSPad light.

image

5.0.6 589 64-bit, Windows 10 21H1 64-bit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

Posted by: pspad | Date: 2022-02-05 18:35 | IP: IP Logged

Oznaceny text je modry, dalsi vyskyty oznaceneho textu jsou oranzove

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

Posted by: Dreamer | Date: 2022-02-06 15:31 | IP: IP Logged

Tak by to malo byt a tak to je, niekedy, ale inokedy maju vsetky vyskyty oranzovu farbu, dokonca aj pri jedinom oznacenom slove.

Pridavam screenshoty:

image

image

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

Posted by: pspad | Date: 2022-02-06 17:02 | IP: IP Logged

A kurzor je kde? Pokud odrolujete, tak to označené zůstane mimo a jsou zobrazeny pouze souvisejici.
A ještě jaká verze PSPadu?

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

Posted by: Dreamer | Date: 2022-02-06 17:45 | IP: IP Logged

pspad:
A kurzor je kde? Pokud odrolujete, tak to označené zůstane mimo a jsou zobrazeny pouze souvisejici.
A ještě jaká verze PSPadu?

Kurzor je vzdy na konci slova, je vidiet ako cierna ciara, oznacujem pomocou dvojkliku mysi, ale je to rovnake, aj ked oznacim pomocou klavesnice.

Skusal som rolovat pri oznacenom slove "oranzove" a bolo to oranzova, az kym to slovo nebolo celkom hore, potom sa zmeni farba na modru.

Pri slove "farbu" je to rovnake, farba sa zmeni na modru az ked je slovo celkom hore.

Verzia je v prvom prispevku.

Ked oznacim so slovom este medzeru, tak ta ma modru farbu a este opakujem, ze je tam aj modra ciara dole, tu je zvacseny screenshot, kde je to dobre vidiet.

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

Posted by: pspad | Date: 2022-02-06 18:44 | IP: IP Logged

Ve verzi 5.0.7 jsem neco kokem toho opravoval

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Rozdielna farba oznaceneho textu

Posted by: Dreamer | Date: 2022-02-06 19:32 | IP: IP Logged

Tak vo verzii 5.0.7 727 to uz funguje dobre.

Kazdopadne, dalsie vyskyty vyberu oranzovou farbou sa vobec nezobrazuju, ak je zapnuta funkcia Word Wrap Lines.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR