You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Stálé zobrazení znaků MS-DOS

Re: Stálé zobrazení znaků MS-DOS

#1 Stálé zobrazení znaků MS-DOS

Posted by: peersoft | Date: 2022-02-01 19:57 | IP: IP Logged

Zdravím,
nedávno jsem začal v PSPadu psát i prosté texty obohacené Unicode znaky, jako jsou emotikony (zadávám je přes Win+tečka). Hodně jsem se divil, že PSPad tyto znaky vůbec nezobrazuje, viděl jsem místo nich jen mezery, až mě nějak napadlo zvolit Zobrazení znaků MS-DOS a ejhle, ony se náhle začaly zobrazovat! Jenže tato volba se vždy po ukončení vypne a já bych ji chtěl nechat stále zapnutou. Poradíte, jestli to lze, třeba nějakým SpecialSettingem nebo proměnnou prostředí, nebo by se to muselo implementovat? Moc rád bych to takto měl pořád, netušil jsem, že se jinak Unicode znaky (rozumějte ty s vyššími Unicode hodnotami) ignorují.
A toto fórum je též nezvládne, protože jsem je chtěl uvést jako příklad, a neprošlo to (nešlo odeslat, skončilo to se zobrazenou adresou URL a na jejím konci "posting.php?1").

--
Peer

Edited 1 time(s). Last edit at 2022-02-01 19:58 by peersoft.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Stálé zobrazení znaků MS-DOS

Posted by: pspad | Date: 2022-02-02 05:12 | IP: IP Logged

Zdravím.
Jakou verzi PSpadu používáte?

Ty unicode znaky, o kterych mluvíte smajlíky apod. se většinou skládají ze 2 znaků, které se pak zobtrazí jako jeden.

Potřeboval bych nějaký vzorový TXT soubor, ideálně poslat jako přílohu na support mail.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Stálé zobrazení znaků MS-DOS

Posted by: peersoft | Date: 2022-02-02 07:29 | IP: IP Logged

Dobrý den,
používám verzi 5.0.7 (723) a e-mail jsem již poslal. Budu zvědav, jak se celá věc podaří dotáhnout smiling smiley.

--
Peer

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Stálé zobrazení znaků MS-DOS

Posted by: pspad | Date: 2022-02-02 13:46 | IP: IP Logged

Zdravím.
Je to tak, jak jsem si myslel - skládané emotikony ze 2 znaků a mají být vykresleny jako jeden.
V současné době se předělává kompletní vykreslování obsahu editoru, takže tohle dohledávat a opravovat nemá smysl. Jakmile bude překreslování dokončené, pak se k tomu můžeme vrátit, pokud to stále nebude fungovat.

Ale na druhou stranu, PSPad je primárně určený jako programátorský editor, používá neproporcionální fonty a tyhle znaky v tom fontu nejsou, proto se nezobrazí.
Notepad na vykreslování používá další fonty, proto jsou obrázky barevné. A tohle PSpad dělat nebude.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Stálé zobrazení znaků MS-DOS

Posted by: peersoft | Date: 2022-02-02 15:21 | IP: IP Logged

Zdravím,
dobře, toto naprosto chápu. Je jasné, že se mi tam ty znaky třeba nezobrazují, ale screenreader je v tom módu znaků MS-DOS vidí, takže je to pro mne takový workaround, jak tyto znaky mít vidět v textu. Nejde tedy alespoň tento mód nějak mít neustále zapnutý, pochopitelně jako dočasné řešení, myslím tedy ale bez vašeho zásahu, třeba přes skript, nastavení či něco takového? A jen pro zajímavost nebo abych se mohl těšit, v jakém výhledu s tím předělaným vykreslováním počítáte?

--
Peer

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR