You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Chybné chování při editaci CSS

Chybné chování při editaci CSS

#1 Chybné chování při editaci CSS

Posted by: kriplozoik | Date: 2022-01-06 18:54 | IP: IP Logged

Zdravím.
Když při editaci CSS napíšu vlastnost + ":" a takto, s kurzorem za dvojtečkou, stisknu Shift + mezeru (což se při rychlém psaní stává často - a nejenom mně), tak PSPad po vložení hodnoty vlastnost zmrší tím, že zduplikuje její první písmeno (např. z "color" udělá "ccolor", "margin" --> "mmargin", atd.). Pokud si tohoto nevšimnu, nebo nevím, že PSPad tuhle chybu dělá, tak mi navíc přidělává práci při hledání chyb.
Když ve stejné situaci stisknu Escape, PSPad mi vlastnost (nelogicky a bezdůvodně) smázne a nechá jen první písmeno.

Díky za případnou opravu v příští verzi!

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Chybné chování při editaci CSS

Posted by: pspad | Date: 2022-01-06 19:12 | IP: IP Logged

Díky za hlášení, opravím to

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Chybné chování při editaci CSS

Posted by: pspad | Date: 2022-01-11 12:58 | IP: IP Logged

Máte pravdu, nelogicky to smazalo pouze 5 znaků. Správně by se šablony vůbec neměly objevit, protože slovo pod kurzorem neni nic. Dvojtečka totiž není součást slova.
Díku implementaci hledání slova pod kurzorem to vrátilo "color", smazalo 5 znaků včetně dvojtečky, takže místo "color:" zustalo "c" a zapsalo obsah clipu.

Oprava bude spočívat v tom, že se opraví detekce slova pod kurzorem, takže za dvojtečkou to nevrátí žádné slovo a tím pádem se nezobrazí žádný clip

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR