You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Chyby, chyby, chyby

Re: Chyby, chyby, chyby

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: pspad | Date: 2021-08-25 17:29 | IP: IP Logged

Jednak přišla nová verze vývojového prostředí, která přinesla změny, se kterými se nedalo počítat. Proto verze 5.0.5 a následně 5.0.6 padala i tam, kde by neměla.
Druhak je nová verze komponenty editoru, která v 5.0.7 přináší code folding, po kterém spousta uživatelů volala a ve které bylo taky spoustu chyb, které se mi daří postupně odstraňovat a posílat na github. Občas je vlastníky těžké přesvědčit o oprávněnosti požadavku.

Verze 5.0.7 je ve srovnání s 5.0.6 stabilní. Pořád se snažím dohledávat místa, způsobující problém. Tam jsem závislý na tom, jestli mi chodí logy. Občas se tam příčina problému najít podaří. Takže čím víc logů, tím větší šance, že se tam objeví příčina.

Podle množství logů, které dostávám je logů z verze 5.0.7 ve srovnání se zbytkem relativně málo.

Takže ano, uznávám, že 5.0.5 byl průšvih, ale 5.0.7 už je docela stabilní. Teď takový odpočinkový měsíc, dovolil jsem si chvíli dovolovat. V září, až se vrátím z dovolené se zase vrhnu do práce.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: macekt | Date: 2021-08-25 18:57 | IP: IP Logged

Diky za reakci. Ja si nechtel nijak zasadne stezovat - jen jsem chtel upozornit ze i 5.0.7 je rozhodne padavejsi nez byly starsi verze. Aktualizaci PSPADu provadim jednou za cas takze 5.0.5 jsem uplne preskocil a sel do 5.0.6 ktera padala vice. U te 5.0.7 mam za jeden den dva pady pri zavirani (ale ty pady nevyvolaji dialog u ktereho je i log). Pokud spadne znova postnu logy.
Pspad pouzivam opravdu hodne let a je to naprosta spicka!

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: pspad | Date: 2021-08-25 18:59 | IP: IP Logged

To padani na konci dela podle mne jen 64b verze.
Ja to zase neberu jako neopravnenou kritiku. Je oprávněná a snažím se dělat co nejvíc proto, aby se stabilita zvýšila.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-08-25 19:01 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: macekt | Date: 2021-08-26 06:47 | IP: IP Logged

Tak male zjisteni - dalsi castejsi misto padu je kdyz na ftp zalozim pres pspad novy soubor a pak na nej hned kliknu aby se otevrel - obcas dojde k padu (jen maly infobox s pspad.exe a adresou kde vznikl problem).
A drobna chybka - kdyz se objevi dialog: Soubor "nazev" již existuje. Chcete jej přepsat?
tak místo písmena Ř je znak pro průměr

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: macekt | Date: 2021-08-26 07:58 | IP: IP Logged

Tak snad dnes naposledy - verze 5.0.7 a od rana 6x pad - vse pri praci se soubory na FTP (vytvoreni noveho a jeho otevreni, zavreni souboru, prejmenovani souboru) - samotne ftp je v poradku, problemy se siti zadne. Nestava se to pokazde, ale nahodne. Ale vzdy je to pri otvirani/zavirani nebo prejmenovani. Snad to pomuze

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR