You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

Re: (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

#1 (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

Posted by: Nikoloki | Date: 2021-06-20 14:38 | IP: IP Logged

Sorryjako, asi jsem úplně blbej, ale zaboha ho nemůžu donutit zvýraznit aktuální řádek - v "Nastavení programu - Barvy - Aktuální řádek" barvu mám, v "Nastavení zvýrazňovačů" (např. JavaScript) mám "Aktuální řádek" zaškrtnutý, "Barvu pozadí" nastavenou a stále je to bez zvýraznění. Už jsem z toho Tumpach angry smiley

P.S. Na starém počítači na XPéčkách mi PSPad 4.5.6 spořádaně zvýrazňuje …

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

Posted by: pspad | Date: 2021-06-20 16:57 | IP: IP Logged

V nastaveni zvyraznovacu neni treva nic nastavovat, pokud nechce uzivatel mit jinou barvu nez standardni.

Ale podstatne je nechat aktualni radek zobrazit a to je v menu Zobrazit

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

Posted by: Nikoloki | Date: 2021-06-20 20:40 | IP: IP Logged

Díky - vždyť jsem to říkal, evidentně jsem úplně blbej sad smiley - a dokonce již několik let, kdy jsem tedy zřejmě "Aktuální řádek" v "Zobrazit" odškrtl a následně úplně zapomněl, že to tam je …

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

Posted by: Nikoloki | Date: 2021-06-27 05:50 | IP: IP Logged

Jenže když si nastavím pro zvýraznění aktuálního řádku ve zvýrazňovačích různé barvy (CSS, HTML, JavaScript), tak mi stále zvýrazňuje barvou akt. řádku z "Barvy" sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

Posted by: pspad | Date: 2021-06-27 06:45 | IP: IP Logged

Proverim to.
Jeste je treba si uvedomit, ze u html se pouziva multizvyraznovac, ne jednotlive zvyraznovace.
Kdyz prepnete zvyrazneni na html, css apod. tak se nastavena barva neuplatni?

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: (Ne)zvýraznění aktuálního řádku

Posted by: Nikoloki | Date: 2021-06-27 08:51 | IP: IP Logged

V *.html mi HTML, JavaScript a CSS zvýrazňuje pouze hlavní barvou, v *.css a *.js barvou zvýrazňovače (přitom po ránu mi to nezvýrazňovalo ani tam - a to jsem PSPad několikrát spouštěl znova - navíc doteď jsem počítač nerestartoval), HTML barvu v *.html nepoužije ani při vypnutí multihighliteru. Chybička to asi je, ale jak mi to teď v *.css a *.js funguje, tak jsem si ověřil, že nejlepší stejně bude mít jednu barvu pro všechno.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR