You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Nová komponenta - programátorský dotaz

Nová komponenta - programátorský dotaz

#1 Nová komponenta - programátorský dotaz

Posted by: AD7 | Date: 2021-05-02 18:54 | IP: IP Logged

Zdravím,

čo je to za komponentu v Delphi? Vidím, že ostatné veci (zvýrazňovače, a pod.) zatiaľ zostali z pôvodnej. Je aj nejak rýchlejšia?

Díky.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-05-02 18:55 by AD7.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Nová komponenta - programátorský dotaz

Posted by: pspad | Date: 2021-05-02 19:36 | IP: IP Logged

Komponenta je stavební blok.
Našel jsem novější verzi editoru SynEdit, který je používán pro zvýrazňování syntaxe (asi 44 souborů se zdrojáky) a je u něj vidět nějaký vývoj. Ten jsem vzal, porovnal s tím, co jsem měl, promítnul tam věci, které jsem upravoval. Porovnal zvýrazňovače, většinou zjistil, že ty moje, které jsem v průběhu let na žádost uživatelů upravoval jsou lepší. Tak jsem je upravil, aby pracovaly s novou verzí Syneditu, případně je rozšířil o nové věci - jako třeba nové dialekty u SQL.
Pak to znamenalo nastudovat si implementaci code folding, pro který tam byla podpora + příklad u jednoho zvýrazňovače a dodělat to i do dalších zvýrazňovačů.

Nečekal bych, že to bude rychlejší, ale bude to upravené pro novou verzi Delphi, s čímž jsem bojoval od začátku roku. Došlo tam ke spoustě změn v chování zkompilovaného programu a výsledkem byly chyby při otevírání/zavírání souborů apod.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-05-02 19:38 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Nová komponenta - programátorský dotaz

Posted by: AD7 | Date: 2021-05-03 15:37 | IP: IP Logged

pspad:
Komponenta je stavební blok.
Našel jsem novější verzi editoru SynEdit, který je používán pro zvýrazňování syntaxe (asi 44 souborů se zdrojáky) a je u něj vidět nějaký vývoj. Ten jsem vzal, porovnal s tím, co jsem měl, promítnul tam věci, které jsem upravoval. Porovnal zvýrazňovače, většinou zjistil, že ty moje, které jsem v průběhu let na žádost uživatelů upravoval jsou lepší. Tak jsem je upravil, aby pracovaly s novou verzí Syneditu, případně je rozšířil o nové věci - jako třeba nové dialekty u SQL.
Pak to znamenalo nastudovat si implementaci code folding, pro který tam byla podpora + příklad u jednoho zvýrazňovače a dodělat to i do dalších zvýrazňovačů.

Nečekal bych, že to bude rychlejší, ale bude to upravené pro novou verzi Delphi, s čímž jsem bojoval od začátku roku. Došlo tam ke spoustě změn v chování zkompilovaného programu a výsledkem byly chyby při otevírání/zavírání souborů apod.

Díky. To programovanie zdá sa je aj po rokoch stále boj. smoking smiley

EDIT: na druhej strane vidím častejšie používanie www.electronjs.org aj na úplne drobné veci a tam apka už má kľudne stovky MB, po rozbalení na disku pol GB. Známe VisualStudioCode keď si pridám 10-15 väčších rozšírení tak 3-4GB!

Edited 2 time(s). Last edit at 2021-05-03 15:42 by AD7.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR