You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

#1 Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

Posted by: hink | Date: 2021-03-24 12:36 | IP: IP Logged

Mám PHP soubory asociované s PSPadem, jehož zástupce mám na hlavní liště dole. Když nějaký otevřu (přímo z file exploreru), uvidím poté na liště na stisk pravého tlačítka historii posledních souborů, můžu je připnout atd. Nevím, čím to je, ale na jednom noťasu mi to nefunguje. Čirou náhodou je to nový notebook, kde je nainstalovaná poslední 32b verze. Na jiných dvou PC to normálně funguje, přitom tam byly v průběhu let instalovány různé verze PSPadu, 64 i 32 bitové, takže by se dalo předpokládat, že systém je třeba zasviněn.

Soubory se mi v nabídce ukážou, když se podívám na vlastnosti, tak jsou OK, umístění i název cílového souboru odpovídá skutečnosti. Ale když ho zvolím, tak Widle oznámí, že zástupce je neplatný, že soubor byl asi přemístěn nebo odstraněn. Nemáte nějaký nápad, čím to může být? Nevím, jestli tam ty zástupce zapisuje systém automaticky na základě asociace, nebo jestli může být nějaká závada v PSPadu.

Díky za odpověď.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-03-24 12:37 by hink.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

Posted by: pspad | Date: 2021-03-24 12:40 | IP: IP Logged

Historie na hlavnim panelu je mimo konkretni program - ridi si to Wondows.
Pri otevreni souboru z exploreru se to zapise do historie.
Delaji to i nove otevrene soubory, ktere tam přibudou?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

Posted by: pspad | Date: 2021-03-24 12:43 | IP: IP Logged

Ještě mě napadlo:
PSpad odepnout z hlavního panelu
Spustit jej a znovu jej tam připnout. Pak vyzkoušet soubory z historie

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

Posted by: czahoun | Date: 2021-03-24 15:15 | IP: IP Logged

Tohle jsem tady kdysi taky neoprávněně reklamoval, je to v nastavení Windows, položka Start, volba "Zobrazovat naposledy otevřené..." - u mě poslední dole. Myslím, že to bylo tím.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

Posted by: hink | Date: 2021-03-30 20:31 | IP: IP Logged

Vyzkoušel jsem všechno, odepnout, připonut, zakázat zobrazení posledních položek a pak povolit. Nic nepomohlo. Tak jsem to kompletně odinstalovat, restartoval, odstranil zbytky adresáře (1 file předtím nešel zrušit). Pak jsem to opět nainstalovat a chová se to pořád stejně. :(
Přitom asociace PSPadu k příponě PHP tu přeinstalaci přežila.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Posledně otevřené soubory z hlavního panelu nefungují

Posted by: hink | Date: 2021-03-30 21:46 | IP: IP Logged

Ještě jedna drobnost. Blbne jen přípona php. Texťáky .txt, .js a .css asociované s PSPadem fungují, s notepadem však funguje bez problémů všechno.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR