You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: kontext menu BUG

Re: kontext menu BUG

#1 kontext menu BUG

Posted by: tester | Date: 2021-03-02 00:53 | IP: IP Logged

poslední verze 5.0.5 (567) 64bit mi nefunguje kontextová nabídka funguje jen přes registry nikoly přes knihovnu (předchozí verzi jsem odinstaloval a promazal adresáře od zbytku) zkoušel jsem i vyšší oprávnění bez výsledku, problém je i v associací prostřednictví programu nedojde ke změně ikon .TXT souboru ale to je drobnost grinning smiley

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: kontext menu BUG

Posted by: pspad | Date: 2021-03-02 09:50 | IP: IP Logged

Na to se podívám.
Jen vím, že se knihovna registruje jen při změně, takže je třeba přepnout na registry, potvrdit a pak prepnout na knihovnu a potvrdit.

Takze pri hrani, zkouseni ruznych verzi v ruznych slozkach, ktere pak sdileji jeden spolecny konfiguracni soubor muze dojit k tomu, ze to nevypadá logicky.

PSPadShellxxx DLL knihovna se registruje do kontextoveho menu pruzkumnika
Jde ji i rucne registrovat odregistrovat pomoci regsvr32.exe v prikazovem radku

PSPad pri spusteni zapise do registru cestu k EXE, protoze vzhledem k moznosti ruznych slozek je to jedine spolecne misto.
HKCU/Software/PSPad

Ta knihovna si pak z registru precte cestu a spusti PSpad, ktery je tam uveden.

V podstate je tam jen cesta k EXE a ProcessID posledni spustene instance, aby bylo mozne pri spusteni dalsi instance predat parametry.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: kontext menu BUG

Posted by: tester | Date: 2021-03-02 14:16 | IP: IP Logged

tak zkusil sem už asi vše odinstaloval SW vymazal zbytky vč. vše co šlo z registru funguje jen kontextová nabídka registry DDL ikona stále nefunkční Win10

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: kontext menu BUG

Posted by: pspad | Date: 2021-03-02 14:34 | IP: IP Logged

Zkuste to rucne, treba nejaky "ochranny" soft brání registraci
Podle verze Windows (32 nebo 64) pouzit prislusnou DLL knihovnu (ani nemusí být ve složce s PSPadem)
V příkazovém řádku (zkusil bych nejprve ne jako správce)

regsvr32 "c:\cesta\pspshellx64.dll"

pro odregistraci
regsvr32 -u "c:\cesta\pspshellx64.dll"

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-03-02 14:35 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: kontext menu BUG

Posted by: tester | Date: 2021-03-02 14:48 | IP: IP Logged

čeho jsem docílil je strata času zřejmě je to pořádně dosviněne nekde kde nevím ani kde už už tak sem mě zobrazuje libreoffice 2x Windows Notepad 2x :D

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: kontext menu BUG

Posted by: pspad | Date: 2021-03-02 15:00 | IP: IP Logged

Tak s tím nemá fakt PSpad nic společného winking smiley
Pokud jsou tam ikonky, tak to je z nejake knihovny
Pokud tam nejsou ikonky, tak to je z registru

Ale Otevřít v programu je něco jiného než root kontextové nabídky. Tam se zobrazuje z registrů u typů souborů program "Open with", Windows 10 to ještě zkomplikovaly, protože se tam nacpe cokoliv, co si uživatel vybere jak program pro otevření a to je uloženo v registrech ještě někde jinde.

Myslel jsem, že jsme se bavili rovnou o rootu kontextového menu, kde je ted jen PSPad.
Po registraci knihovny by tam melo byt Otevrit v PSpadu s ikonkou

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-03-02 15:03 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR