You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Sice příjemné, ale nějak omezené zvýrazňování výskytů označeného textu

Re: Sice příjemné, ale nějak omezené zvýrazňování výskytů označeného textu

#1 Sice příjemné, ale nějak omezené zvýrazňování výskytů označeného textu

Posted by: hink | Date: 2021-02-25 20:56 | IP: IP Logged

Dobrý den, zvýrazňování dalších výskytů označeného textu v okolí funguje u malých souborů, u velkých se chová podivně. Kolem řádku 500 zvýrazní jen několik dopředu, zpět už ne, kolem 1000 už nic. Zkusil jsem primitivně zkopírovat tisíce stejných řádků, ale tam se chyba neprojevila. Proto přikládám link na ulozto.cz

ulozto.cz

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Sice příjemné, ale nějak omezené zvýrazňování výskytů označeného textu

Posted by: pspad | Date: 2021-02-26 06:13 | IP: IP Logged

Děkuji za hlášení. Co konkrétně mám označit, aby se chyba projevila?

Zkusil jsem oznacit: onclick
A skroloval jsem dolů a všude bylo označeno.
Pokud pohnete šipkou, pagedown apod. a změníte pozici kurzoru, dojde k zrušení označení a pak už není co zvýrazňovat.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-02-26 06:15 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Sice příjemné, ale nějak omezené zvýrazňování výskytů označeného textu

Posted by: hink | Date: 2021-02-28 00:54 | IP: IP Logged

Označte třeba znak $, ten se vyskytuje všude hojně. Chyba se projevuje pouze při aktivovaném zalamování řádků, když řádky jsou skutečně zalomené, tedy když šířka stránky je menší, než délka řádku. Aktuálně používám verzi 5.0.4 (543) 32b. Na začátku souboru je to OK, tam, kde se řádky zalamují, je problém.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Sice příjemné, ale nějak omezené zvýrazňování výskytů označeného textu

Posted by: honzag | Date: 2021-03-09 22:07 | IP: IP Logged

Taky jsem narazil na případ, kdy se mi označený text nezvýrazní. Jde o případy, kdy je nastavené zalamování řádků. V posledním řádku zalomeného odstavce označím delší text a v některých případech nedojde k označení textu v ostatních odstavcích - např. při označení tohoto textu
(Parent.document_status = ('D'))
k označení v ostatních odtavcích nedojde.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Sice příjemné, ale nějak omezené zvýrazňování výskytů označeného textu

Posted by: pspad | Date: 2021-03-10 08:46 | IP: IP Logged

Zalomení řádků všechno komplikuje, protože pak nejde zjistit pořádně pozici, od kterého se to má zvýraznit.
Zkusím s tím něco udělat.

U všeho zvýraznění to není jak ve Wordu, kdy se něco v textu zvýrazní a zůstane to tam, ale vše se vykresluje za běhu při kreslení stránky.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR