You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Objasnění chování PsPadu

Re: Objasnění chování PsPadu

#1 Objasnění chování PsPadu

Posted by: MichalKarlik | Date: 2021-01-31 11:41 | IP: IP Logged

Dobrý den,

mám dvě otázky k funkcím PsPadu, o kterých si myslím, že budou zajímavé i pro ostatní:

1. V nastavení PsPadu je volba (zkráceno) "Zvýrazňovat URL v textu".

Funguje to tak, že zvýrazňuje pouze URL, nebo se počítá do URL také emailová adresa? Mně by se líbilo, kdyby tyto volby byly na sobě nezávislé = dvě (web + email).

2. Jak funguje funkce "Vložit ze souboru"?

Pokud mám ve vlastním PsPadu soubor v nějakém kódování a budu "vkládat" více souborů, které mohou být v různých/odlišných kódováních vůči souboru v PsPadu, i mezi sebou, je pro tento "import" aktivována "kontrola/převod" kódové stránky, nebo se to do PsPadu nahraje "bytově", bez ohledu na význam?

Za práci na PsPadu děkuje a pozdravuje Michal Karlík

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Objasnění chování PsPadu

Posted by: pspad | Date: 2021-01-31 12:16 | IP: IP Logged

Zvyraznit URL funguje nejen pro www a mail, ale i pro spoustu dalsich webovych protokolu.
Nevim, co bylo mysleni zvyraznenim zvlast, ale v textovem souboru, kde neni zvyrazneno nic jineho nez URL je to vyrazne dost

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Objasnění chování PsPadu

Posted by: pspad | Date: 2021-01-31 12:34 | IP: IP Logged

Vložit ze souboru

Kódování se bere podle aktuálního souboru, do kterého vkládáte

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Objasnění chování PsPadu

Posted by: MichalKarlik | Date: 2021-01-31 12:50 | IP: IP Logged

Dobrý den,

já souhlasím s tím, že je to zvýrazněno dostatečně. Bylo to míněno tak, že pokud mám v textovém souboru záznamy typu www.firma.cz a současně také typu ''.phorum_html_encode('name.surname@email.cz').'', tak by mi pomohla možnost "vypínat/zapínat" zvýraznění jednotlivých webových protokolů individuálně.

Pozdravuje Michal Karlík

Edited 2 time(s). Last edit at 2021-01-31 12:52 by MichalKarlik.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR