You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

#1 Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 14:35 | IP: IP Logged

Teď řeším takovou věc. Mám soubor s javascriptem stažený z netu. Není tam BOM. Uvnitř jsou znaky UTF-8 ale i jiné a PSAPad ani za Boha nedokáže detekovat že je to UTF-8, takže se mi to nesprávně zobrazí a pojmenuje jako ANSI CE 1250 ... Ale když bych to změnil na UTF-8 a uložil tak změním kódování, jestli tomu správně rozumím. Takže to udělat nesmím. No a já jsem nepochopil proč v otevíracím menu prostě není jedno rozbalovací menu s tím kódováním stejně jako to je v menu Kódová stránka. Navíc ideálně, když jsem si navolil s jakými kódovými stránkami chci pracovat. A tohle mi komplikuje život. Musím čekat až mi programátor, který napsal ten program pošle soubor s hlavičkou BOM (protože nevím jak mu mám vnutit hlavičku BOM s UTF-8 k originálnímu souboru) což bude nevím kdy...

Příklad znaků které se mi zobrazily v prvním sloupci:

Ä• - e - \u0115
ă - ă - \u0103
ĹŹ - o - \u014f

V druhém navíc došlo ke ztrátě, poté co jsem to uložil a ve třetím podoba kódu v UTF-16.

Edited 1 time(s). Last edit at 2019-10-26 14:36 by 4ever.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: pspad | Date: 2019-10-26 14:45 | IP: IP Logged

PSPad by mel utf-8 detekovat. Pokud chci nacist stranku v jinem kódování, v nenu kódová stránka si změňte kódování jak potrebujete a stisknete Ctrl+R. Pspad soubor načte ve zvoleném kódování

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 14:59 | IP: IP Logged

Wow, to je trik. Tak teď už jen tento příklad protlačit do menu Kódování... Pokud možno. Jinak hrozí že tu zkratku zapomenu, i když se budu snažit nezapomenout. Díky!

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 15:05 | IP: IP Logged

U jednoho souboru to šlo a u dalších to zas nejde. Když dám ctrl+r tak se to zase změní na ANSI CE 1250 ...

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 15:09 | IP: IP Logged

Zkuste to jestli vám to půjde:
sourceforge.net

řádek 3816.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: pspad | Date: 2019-10-26 15:37 | IP: IP Logged

Pokud to pspad odmitne otevrit jako utf-8, pak soubor obsahuje poskozene utf-8 kodovani, obvykle cast v utf-8, cast v ansi.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 17:31 | IP: IP Logged

To jo, tam jsou UTF-8 znaky v komentářích.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 18:02 | IP: IP Logged

Jsem to nakonec elegantně vyřešil v Notepadu++, tam se dá jedním klepnutím změnit formát na UTF-8

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: pspad | Date: 2019-10-26 18:22 | IP: IP Logged

Zmenu jednim kliknutim PSPad nepodporuje. Ma jeden pristup, kdy muzu zmenit kodovani. Bud proto, abych soubor nasledne ulozil v jinem kodovani nebo abych sobor s jinym kodovanim znovu nacetl (Ctrl+R) nebo nenu soubor nebo prava mys atd.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Přinucení otevření souboru pod kodováním

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 18:39 | IP: IP Logged

Jen vysvětlím jak to má Notepad++ a jak jsem to dořešil.

Notepad++ ty vadné znaky zobrazil odlišně v kódování UTF-8 hex a zvýrazněně. Asi si pamatoval ten původní stav. Jelikož jsem to měl otevřené také v PSPadu tak jsem ty znaky zobrazené v Ansi zkopíroval přes ty vadné znaky v Notepadu++ - jendoduše jsem dal hledat vždy český znak v souboru a ten jsem zkopíroval do Notepadu++. Takže po přepsání všech znaků to už PSPAd načte jako UTF-8.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR