You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Režim celej obrazovky

Režim celej obrazovky

#1 Režim celej obrazovky

Posted by: Restorator | Date: 2019-04-13 22:16 | IP: IP Logged

Dostal som sa k tomuto anglickému vláknu:

forum.pspad.com

Musím potvrdiť, že mne pri použití tejto funkcie v mojom OS Win 7 Ultimate 64-bit ani v tejto verzii PSPad 5.0.2 (319) 32-bit funkcia nepracuje správne.

V režime Aero:

Pri spustení funkcie cez menu alebo kláves F11. V záhlaví zmiznú ovládacie prvky pre prácu s oknom programu a nie je možné dostať sa ani do menu. Pre opravu musím dvojkliknúť do prázdneho záhlavia, vtedy sa záhlavie stratí úplne ale menu sa stane opäť aktívne a umožní mi zrušiť funkciu celej obrazovky. Program sa následne vráti do funkčného stavu.

V Základnom režime (Basic):

Program nezamrzne. Lišta so záhlavím sa skryje. Menu programu sa prichytí o horný okraj obrazovky a celé okno programu je ukotvené od horného okraja obrazovky po Panel úloh (keďže ho mám nastavený bez automatického skrývania). Program pracuje, ale režim celej obrazovky je myslený s prekrytím celej obrazovky, teda aj Panelu úloh.

Zvláštnosťou je ale tento postup pre dosiahnutie účelu:
- platí pre spustenie programu PSPad z ikony v Paneli úloh i pre spustenie cez zástupcu na Pracovnej ploche

1. Spustím program PSPad a v ňom režim celej obrazovky - F11.
2. Okno programu je v stave, ako som popísal vyššie (bez prekrytia Panelu úloh).
3. Na paneli úloh kliknem znovu na ikonu aktívneho programu PSPad.
4. Prebehne minimalizácia okna do Panelu úloh.
5. Po opätovnom kliknutí na aktívnu ikonu programu v Paneli úloh sa PSPad už tentokrát zobrazí správne na celú obrazovku s prekrytím Panelu úloh.
6. Po zrušení režimu celej obrazovky sa PSPad vráti do pôvodného režimu bez závad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Režim celej obrazovky

Posted by: pspad | Date: 2019-04-14 16:22 | IP: IP Logged

Testoval jsem posledni build na Windows 7 ve Virtuálu (počítač s Windows 7 už nemám)
po F11 správně zobrazilo menu jak v AERO, tak ve stylech bez aera i v klasickem zobrazeni.
Zkoušel jsem 32b i 64b verzi.

Musel bych někde vyštrachat nějaký počítač s Windows 7. Vím, že problémy dělala nějaká dřívější verze, tam se menu zobrazilo až po přepnutí aplikace tam a zpět.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Režim celej obrazovky

Posted by: Restorator | Date: 2019-04-14 17:44 | IP: IP Logged

Skúšal som pred chvíľou aj 64-bit verzie, pre istotu inštalačky CZ aj INT a program sa chová rovnako ako som už popisoval.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Režim celej obrazovky

Posted by: pspad | Date: 2019-04-14 17:57 | IP: IP Logged

V instalačce se to možná chová ještě špatně.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Režim celej obrazovky

Posted by: Restorator | Date: 2019-04-14 18:20 | IP: IP Logged

Myslím tým obe základné inštalačky 5.0.1 (312) a nahodené buildy 5.0.2 (319) x64 pre CZ a INT osobitne.

Edited 1 time(s). Last edit at 2019-04-14 18:23 by Restorator.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR