You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: reinstalace

Re: reinstalace

#1 reinstalace

Posted by: 4ever | Date: 2016-03-04 08:19 | IP: IP Logged

Mám nainstalovanou verzi 4.5.8 ale hází mi chybu asi protože je to stará instalace. Chci se zeptat odkud a jak to přeinstalovat aniž by mi to přepsalo staré soubory kde je uložen vzhled aplikace (např. velikost písmen, barva textu v editoru, podsvícení nebo zvíraznění textu "highlighting"). Mám tam černé schéma a nechci o něj přijít. Taky aby byly zavřené panely a otevíraly se recent files.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: reinstalace

Posted by: pspad | Date: 2016-03-04 08:29 | IP: IP Logged

Konfigurace je ulozena v souboru PSPad.INI v profilu uzivatele, ten se instalaci nikdy neprepisuje
Ovsem je treba udelat preinstalaci (instalaci pres existujici verzi), ne odinstalaci a nasledne novou instalaci.

Jinak je mozne soubory kdykoliv zazalohovat primo z programu (nejsem si jisty, zda to uz umela verze 4.5.8). Nastaveni programu / Zalohovani. Tam je moznost zalohy a obnovy konfigurace.

Zazalohovat konfiguraci je mozne i rucne, najdete ji v adresari: %appdata%\PSPad

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: reinstalace

Posted by: 4ever | Date: 2016-03-04 08:43 | IP: IP Logged

Jste si jistý že v té záloze PSpad.ini je i to zvýraznění pro jednotlivé programovací jazyky (zvýrazňovače)? Mě se to nezdá. Díval jsem se letmo do toho souboru a zdá se mi krátký - ale možná je to tím že jsem tam neprovedl mnoho změn - možná to tak má být. Já si totiž nepamatuju kolik změn jsem v tom dělal. Jinak tedy dík za tip.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: reinstalace

Posted by: pspad | Date: 2016-03-04 09:44 | IP: IP Logged

Jako autor bych si jisty byt mel winking smiley
Koukal jste se do profilu uzivatele nebo do adresare, kde je PSPad nainstalovany?
V tom souboru jsou sekce pro kazdy zvyraznovac a v kazde sekci je nastaveni barvy, pisma apod. pro jednotlive atributy.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: reinstalace

Posted by: pspad | Date: 2016-03-04 09:45 | IP: IP Logged

U mne ma soubor velikost 38kB

Dalsi moznost, jak zaktualizovat je stahnout ZIP a postaci prepsat PSpad.exe

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: reinstalace

Posted by: 4ever | Date: 2016-03-04 20:33 | IP: IP Logged

Už to mám hotové. Nainstaloval jsem to do nového adresáře a pak obnovil hodnoty. Akorád jsem musel vypnout ten levý boční panel, který mi vadí a nemám tam zapnuté čísla řádků nebo je nevidím. Jak toto zapnout?

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: reinstalace

Posted by: pspad | Date: 2016-03-04 20:58 | IP: IP Logged

na panelu nastroju je ikonka s cisly radku, to same je v menu zobrazit. levy panel je opet v menu zobrazit nebo ctrl+f2

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: reinstalace

Posted by: 4ever | Date: 2016-03-04 21:22 | IP: IP Logged

ok dík už je tam mám

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR