You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > zmena/zrušenie klávesovej skratky

zmena/zrušenie klávesovej skratky

#1 zmena/zrušenie klávesovej skratky

Posted by: ms | Date: 2016-02-03 07:58 | IP: IP Logged

Ahojte,
pri nastavení syntaxe SQL - Oracle, mi klávesová skratka AltGr-P ponúkne okno na vloženie package. Dá sa pls tento shortcut zrušiť? - napr pri nastavení na SQL - standart, táto skratka vloží štandartne apostrof "'", čo by som potreboval aj pre SQL Oracle. Nikde v nastaveniach som túto skratku nenašiel, keymap.ini nemám na disku vytvorený. V princípe mi ani nie je jasné, ktorý INI syntax súbor slúži pre Oracle.
Ďakujem.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: zmena/zrušenie klávesovej skratky

Posted by: pspad | Date: 2016-02-03 08:26 | IP: IP Logged

Tato klavesova zkratka je soucasti sablon kodu.
Sablony jsou ulozeny v slozce .\Context, pro Oracle je to .\Context\Oracle.def
Na radku 102 je zacatek definice:
[PACKAGE |m PACKAGE]*CTRL+ALT+P
zmente to na
[PACKAGE |m PACKAGE]

Pokud mate nainstalovat PSPad v program files, bude treba spustit editor, ve kterem to upravujete pres pravou mys jako admin, aby mel program pravo tam zapisovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: zmena/zrušenie klávesovej skratky

Posted by: ms | Date: 2016-02-03 08:50 | IP: IP Logged

Dík moc, funguje.
Používa pls oracle.def aj prieskumník kódu? - teda jeho zmenou by som vedel docieliť, aby sa procky z declaračných častí iných prociek v prieskumníkovi nezohľadňovali?
m.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: zmena/zrušenie klávesovej skratky

Posted by: pspad | Date: 2016-02-03 10:17 | IP: IP Logged

Průzkumník kódu jej nepoužívá. Co je na průzkumníkovi pro Oracle špatně? Můžu jej upravit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: zmena/zrušenie klávesovej skratky

Posted by: ms | Date: 2016-02-03 12:09 | IP: IP Logged

Tu je rýchly príklad procky, ktorá ma v deklaračnej časti funkciu:

PROCEDURE pHlavna
IS
n NUMBER;

FUNCTION pVnorena
IS
BEGIN
return 1;
END;

BEGIN
n:= pVnorena;

DBMS_OUTPUT.PUT_LINE(n);
END;

Prieskumník to vyhodnotí ako procedúru a funkciu. To je v zásade OK, aj keď tá funkcia by mohla byť označená, že patrí pod tú procedúru - pre väčšiu prehľadnosť vo veľkých packages.
Problém je, že keď sa nastavím kurzorom do tela procky, napr na riadok dbms_..., tak prieskumním po zosynchronizovaní ukáže, že som vo fukcii pVnorena.
m.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: zmena/zrušenie klávesovej skratky

Posted by: pspad | Date: 2016-02-03 13:34 | IP: IP Logged

Chápu. Průzkumník nemá info o tom, kde blok kódu začíná a končí, ale pouze o řádku s deklarací a deklarace té funkce je blíž řádku s kurzorem než deklarace procedury

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR