You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Hexadecimální zobrazení

Re: Hexadecimální zobrazení

#1 Hexadecimální zobrazení

Posted by: Skippi | Date: 2015-08-25 11:06 | IP: IP Logged

Otevřu si textový soubor, který obsahuje znak "Ł" (velké přeškrtnuté "L") v kódování PC Latin II (CP852) a text se mi zobrazí korektně (kódování jsem v menu "Formát" vybral ručně).
Když se nyní přepnu do hexadecimálního zobrazení ("Zobrazit" -> "Hexadecimálně"), tak mi ukáže že znak "Ł" má kód A3 (kód z Windows-1250).
Když si stejný soubor otevřu v HEXA editoru, tak místo "Ł" vidím "ť" (malé "t" s čárkou), ale zato správný kód 9D (kód z CP852).
Jde o chybu, nebo vlastnost?
Používám verzi 4.5.9 (Build 2600) pod Windows 7 (32 bit).

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Hexadecimální zobrazení

Posted by: vbr | Date: 2015-08-25 11:45 | IP: IP Logged

Zdravim,
nevim bohuzel presne, jake jsou hodnoty onech znaku v jednotlivych kodovanich - ale hexadecimalni zobrazeni pracuje ruzne podle zpusobu spusteni. Pri primem otevreni souboru v hexadecimalni podobe se zobrazi primo obsah na disku, pri prepnuti textove otevreneho souboru do hexadecimalniho zobrazeni se nacte uz predbezne interne zkonvertovany obsah (snad utf-16). Predpokladal bych, ze nalezene rozdily s tim souviseji.
zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Hexadecimální zobrazení

Posted by: pspad | Date: 2015-08-25 13:17 | IP: IP Logged

Když si soubor otevřete přímo v HEXa editoru, tak ten nemá informaci o kódování, takže používá ANSI kódování pro zobrazení znaků.
Po otevření souboru přímo v HERX editoru klikněte na menu formát a následně na kódování, které chcete. Pravá informační strana se pak zobrazí v daném kódování

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR